666 Shares 3989 views

Clary jako alternatywny sposób do leczenia chorób

Od czasów starożytnych, uzdrowiciele stosowany w leczeniu specjalne herbatki ziołowe i opłat. Wśród roślin o właściwościach leczniczych i dotyczy Clary. Do chwili obecnej istnieje około 900 gatunków szałwii, ale nie wszystkie z nich są wykorzystywane w medycynie ludowej.

ogólny opis

Sage – mało wymagająca roślina, rośnie na glebach kamienistych, piaszczystych i gliniastych. Rozpowszechniony w Azji środkowej i południowej Europie oraz w Rosji znajduje się na Kaukazie – dziki wygląd. Clary może osiągnąć 80 cm wysokości. Ma duże zielone liście i różowe lub fioletowe kwiatostany, owoce przypominają małe nakrętki.

Struktura rośliny zawiera unikalne składniki:

 • olejki eteryczne;
 • Witaminy A, Grupy B, K, PP;
 • sole mineralne;
 • kwas foliowy i askorbinowego;
 • minerały: potas, fosfor, magnez, cynk, żelazo, magnez, wapń, selen, mangan, miedź;
 • cholina;
 • flawonoidy.

W zastosowaniu medycznym górną część rośliny zebrane w fazie pąków, wysuszono w ciemnym miejscu. Liście zawierają duże ilości olejków eterycznych, kwasów organicznych, żywic. Ze względu na gorzki smak i-korzenny aromat ziół silnego może być używany jako przyprawa do niektórych posiłków i przekąsek.

Przydatne właściwości i przeciwwskazania

Roślina ta może być uznana uniwersalne. Ze względu na korzystne właściwości posiadane Clary, jego możliwe zastosowanie w leczeniu wielu chorób. Roślina może uporać się z następującymi zagadnieniami:

 • zatrzymanie krwawienia;
 • przywraca system odpornościowy;
 • Poprawia przewodu pokarmowego;
 • Jest on stosowany w leczeniu chorób kobiecych;
 • Ma właściwości antyseptyczne.

Ale jeśli mówimy o zakładzie jako produktu leczniczego, ma wiele przeciwwskazań. Jest wysoce niepożądane w użyciu szałwia dla osób cierpiących na nadciśnienie, pacjentów z zaburzeniami czynności tarczycy, kobiet w ciąży i tych, którzy są uczuleni na tego zioła.

Ważne jest również, aby przestrzegać dawkowania, aby uniknąć zbyt dużego stężenia w wyniku tego może prowadzić do ciężkiego zatrucia całego organizmu i powodować bóle głowy. Przy regularnym leczeniu konieczne jest bez przerwy co trzy miesiące, aby uczynić przerwę trwającą około trzech tygodni.

Jakie choroby pomaga wygrać szałwię

Jest to dość długa lista chorób, dla których leczenie jest stosowane Clary. Właściwości lecznicze rośliny są w stanie uratować kobietę z bezpłodnością, o to znane w starożytnym Egipcie. Herbata ziołowa ma pozytywny wpływ na układ nerwowy, a tym samym eliminuje ludzi przed miażdżycą tętnic.

Szeroko stosowane infuzje szałwia na zapalenie wewnętrznej i zewnętrznej. Rozwiązanie to jest również łagodzi swędzenie towarzyszące infekcje genitaliów. Szałwia może być stosowany do płukania gardła, zapalenie dziąseł ból i zapalenie jamy ustnej. Umyli rany, leczyć opryszczkę i zapalenie skóry. W swoim liście możliwości również mają możliwość, aby usunąć obrzęk i zasinienie przed urazami. Sage może podnieść na duchu i skonfigurować proces trawienia, jest niezbędny w leczeniu hemoroidów i jest szeroko stosowany w kosmetyce.