663 Shares 1926 views

Gdzie jest Krzywa Wieża w Pizie – odpowiedź w swoim imieniu, ale wielu nie wie

O miejscu słynnej Wieży Eiffla każdy wie. Ale jeden z jej przyjaciół – podobnej strukturze, również znajduje się w Europie – nie mniej frekwencji. Nie każdy jednak wie, gdzie Krzywej Wieży w Pizie. I to pomimo faktu, że odpowiedź na to pytanie tkwi w samej swojej nazwie pochodzi od nazwy miejscowości, w której się znajduje. Oczywiście, mówimy o Pisa. Miłośnicy Włochy to miejsce znajome.

Tak więc, odpowiadając na pytanie „Gdzie jest Krzywa Wieża w Pizie”, powiedzmy – Włochy, Toskania, Piza.

Pochylona Dzwonnica – pomysł architektów?

Wielu wierzy, że krzywa wieża we Włoszech pojawił się dzięki fantazji jego twórców. Jednakże, jest to mylące. Początkowo planowano, że budynek będzie najwyższy w mieście, ponieważ dzwonnica została wybudowana. Wieża miała być usytuowany pionowo i uzupełnienie już funkcjonującego katedrę i baptysterium. Majestatyczny budynek świątyni pojawiły się w XII wieku i został zbudowany z białego marmuru. Jego styl stał się stymulatorem wielu toskańskich katedr. Baptysterium należący do tytułu największego chrzcielnicy.

Więc dzwonnica, a następnie wybrana część chwały od swoich sąsiadów, musiał uzupełnić wspaniały zespół architektoniczny centralnym placu miasta średniowiecznego. Budowa wieży rozpoczęła się pod koniec XII wieku, ale po wybudowaniu trzech kondygnacji stało się jasne, że projekt stał się chude. To doprowadziło do zamieszania jego twórców, a praca została zatrzymana. Najprawdopodobniej było to spowodowane błędem w wykonaniu: masywny budynek układa się na tyle głęboki fundament. Inna wersja – różna gęstość gleby przestrzeni. Wiadomym jest, że nie tylko wieża, a wszystkie budynki zespołu mają odchylenie od pionu.

Taki czy inny sposób, ale bogate średniowieczne miasto, które jest Piza, nie byłoby źle, Dzwonnica, a prace zostały wznowione w 1275 roku, a następnie jest przerwa prawie dziewięćdziesiąt lat. jeszcze trzy piętra zostały zbudowane, wysokość wieży z 48 metrów, ale jeszcze bardziej zwiększyć nachylenie ponownie zmuszony do zatrzymania pracy architektów.

Nawiasem mówiąc, wielkość pierwotnego planu była budowa pionowych dziewięćdziesięciu metrów. Więc przychodzi do miasta, nie można wiedzieć, gdzie Krzywa Wieża w Pizie, nadal znalezienie nie będzie trudne. Nawet w nowoczesnych budynkach włoskich tej wysokości, trzeba spojrzeć na inny.

Dopiero w XIV wieku. zdecydowano się dać wieży estetyczny wygląd, jednak w tym samym czasie musiał zmienić projekt i zmniejszenia liczby pięter (kondygnacji). Tak, ostateczna wysokość wieży bliżej znaku sześćdziesięciu metrów, została ukończona galerię i dzwonnica.

W całej światła widzialnego i przewiewne struktury, grubość jego ścianek bazowych wynosi 4,9 m, co daje poważne obciążenie fundamentu. Tak że cała dalsza historia wieży – walka o jego zachowanie. Krótko po zakończeniu budowy okazało się, że nachylenie wieży wzrasta. Pierwsze prace mające na celu zatrzymanie wzrostu banku, przeprowadzono w XVIII wieku, a następnie w XIX. Jednak to nie doprowadziło do pożądanego rezultatu.

Sytuację komplikuje fakt, że dostępne sposoby wzmocnienia wieży może znacząco osłabić jego wygląd. Znalezienie rozwiązania zajęło kilkadziesiąt lat, też, było kilka prób w XX wieku, która trwała do nowego tysiąclecia. W końcu, po prace na dużą skalę w latach 2002-2010, które były zaangażowane w najlepszych architektów włoskich i zagranicznych, zostało ogłoszone, że wieża w Pizie nie jest w niebezpieczeństwie. Obecnie jest on otwarty dla publiczności. Tak, że ci, którzy są w stanie pokonać 294 kroków, a nagroda może sobie pozwolić, aby cieszyć się wspaniałe widoki na miasto z góry.

Krzywa Wieża w Pizie (Włochy, Piza) – jak znaleźć

Współrzędne są znane, konieczne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób dostać się do tak niezwykłym miejscu. Najprostszym rozwiązaniem – jechać na wycieczkę, ale nie każdy lubi podróżować w ten sposób.

Nowoczesne Pisa – ważnym węzłem komunikacyjnym. W obrębie miasta znajduje się lotnisko, gdzie lądować samoloty, w tym z Rosji. Miasto ma dogodne połączenia kolejowe z Rzymu i Florencji, znaczna liczba pociągów przyjechać stamtąd codziennie.

Dla tych, którzy podróżują samochodem jest przyjemna fakt, że droga, zbudowane wzdłuż wybrzeża Morza Tyrreńskiego i Morza Liguryjskiego, przepływa przez Pisa. Dzięki czemu można zaplanować trasę tak, że wycieczka była interesująca i męczące.

Jeśli spojrzeć na mapę miasta, aby dowiedzieć się, gdzie Krzywej Wieży w Pizie, można zobaczyć, że warto się w samym sercu miasta, na placu katedralnym, znany również jako „Plac Cudów”, centralne wejście, które znajduje się przy ulicy Bonnano Pisano.