229 Shares 9110 views

Rosnące pieczarki w piwnicy jako firma: warunki i technologia

Rosnące pieczarki w piwnicy są najczęściej postrzegane nie jako pomysł na biznes, ale jako dziwny hobby amator ogrodowy. Jednak w tej okupacji można naprawdę zarobić! W tym celu wystarczy sprawnie zbliżyć się do tej kwestii: opracować biznesplan, wyliczyć zyskowność i inwestycje, a także ocenić ryzyko.

Jeśli jesteś zainteresowany tym pomysłem, zacznijmy "analizę lotów"!

Jak założyć firmę?

Uprawa pieczarek w piwnicy budynku mieszkalnego jest bardzo realnym pomysłem na realizację. Dlaczego nie, ponieważ mikroklimat jest w pełni zgodny z zachowaniem takich działań, a grzyby są dość niewygodne z warunkami.

Krok po kroku algorytm organizacji biznesu można przedstawić następująco:

 1. Zrozumieć technologię rosnących pieczarek.
 2. Przygotuj piwnicę do sadzonek.
 3. Przeprowadzić dezynfekcję pomieszczenia.
 4. Kup grzybnię.
 5. Sprzedam kompost lub surowce do produkcji.
 6. Umieść grzybnię w podłożu.
 7. Kontroluj poziomy temperatury i wilgotności.
 8. Zbieraj żniwo, przestrzegając wskazanych zasad.
 9. Znajdź punkty sprzedaży produktów.

Przeanalizujemy każdy punkt organizacji uprawy grzybów we własnym domu.

Rejestracja firmy

Pieczarki rosnące jako firma (w piwnicy) muszą być oficjalnie zarejestrowane. Jeśli oczywiście wielkość produkcji nie jest ograniczona do "samej partii, sąsiad sąsiada".

Jeśli chodzi o przedsiębiorczość, a zwłaszcza o wdrożenie poprzez punkty sprzedaży detalicznej, kawiarnie, itp., Nie można zrobić bez dokumentów.

Nie martw się, jeśli wcześniej nie spotkałeś się z tym problemem. To całkiem proste. Wyobraź sobie swoje działania w formie algorytmu krok po kroku:

 1. Konieczne jest zarejestrowanie adresu IP. Aby to zrobić, musisz udać się z paszportem do najbliższej kontroli podatkowej.
 2. Jako wskazanie działalności wybierzesz produkcję rolną i sprzedaż.
 3. Z tego rodzaju pracą można liczyć na jednolity podatek rolny – 6%. Jest to bardzo opłacalna opcja podatkowa.
 4. Pomieszczenia do uprawy winorośli podlegają kontroli inspektorów fitosanitarnych. W piwnicy powinno się zaakceptować tło promieniowania. Po inspekcji otrzymasz certyfikat.
 5. Również w kontroli fitosanitarnej sprawdzisz towary przed sprzedażą. Bez certyfikatu jakości żaden poważny klient nie będzie współpracował z Tobą. Ważność jednego świadectwa to okres "żywotności" jednej partii kompostu. Informacje te zostaną podane podczas rejestracji.

Dokładniej przyjrzymy się warunkom uprawy pieczarek w piwnicy.

Jakie są warunki pracy

Uprawa pieczarek w piwnicy prywatnego domu ma takie same zasady jak w każdym innym miejscu. Więcej informacji o technologii będziemy mówić dalej. A teraz zobaczmy, jakie są warunki, aby uzyskać obfite zbiory pieczarek.

Uprawa pieczarek w piwnicy garażu lub innych pomieszczeń zakłada obecność solidnej konstrukcji dźwiękowej. Pozostałe wymagania będą analizowane etapami:

 • W przeciwieństwie do popularnych przekonań, podłoga powinna mieć konkretne, a nie ziemne powłoki.
 • Sam pomieszczenie jest izolowane jak najdalej od otoczenia, z wyłączeniem źródeł zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz.
 • Inna różnica z innymi rodzajami roślin uprawianych na sprzedaż: pieczarki nie potrzebują stałego źródła światła. Daje to znaczne oszczędności na urządzeniach i rachunkach za media. Wystarczy umieścić jedną lampę w piwnicy, aby pracować wygodniej.
 • Nawet na małej powierzchni można organizować uprawę znacznej ilości zbiorów. W tym celu pojemniki są instalowane w "warstwach", umieszczając w piwnicy zwykłe półki. Wysokość wzrostu pieczarek jest niewielka, co pozwala na niewielkie odległości.
 • Ważne jest uwzględnienie tej cechy: kompost do pieczarek emituje nieprzyjemny dwutlenek węgla. Jest to nieprzyjemne, ponieważ prowadzi do sztywności. I grzyby cierpią tak źle. Aby uniknąć problemów, należy ustanowić skuteczny system wentylacji.
 • Nie przesadzaj z wentylacją pomieszczenia. Skvoznyaki jest również wrogiem twojej sadzonki. Również na otworach wentylacyjnych należy zainstalować moskitierę z małymi komórkami, aby zapobiec wniknięciu owadów do wnętrza.
 • Do reżimu temperatury, grzyby są jednak bezpretensjonalne. Staraj się utrzymać "parzysty" poziom, wystarczy. W lecie, jeśli to konieczne, używany jest wentylator. Uprawa pieczarek w piwnicy zimą może wymagać zainstalowania systemu grzewczego (jeśli pomieszczenie jest bardzo zimne).
 • Monitoruj poziom wilgotności w piwnicy. Może być zredukowana przez wentylację, ale przez zwykły spray z wodą.

Jaki rodzaj przygotowania pokoju jest potrzebny przed rośnie?

Podobnie jak inne grzyby, wrażliwe na choroby, pasożyty i pieczarki. Rosnąca w piwnicy (technologia procesu jest w istocie bardzo prosta) wymaga starannego przygotowania terenu przed rozpoczęciem prac. Prace wstępne polegają na dezynfekcji założenia, obróbki powierzchni, wyeliminowaniu pleśni, a nawet szansy na jej wystąpienie w dalszej części. Jeśli nie podejdziesz do tego problemu ostrożnie, uprawa może zostać zepsuta. Szkoda, że zniszczenie sprawy przez kilka miesięcy z powodu prostego lenistwa, prawda?

Jeśli nie chcesz sprawdzać odporności grzybów na szkodliwe środowisko, wykonaj następujące czynności:

 1. Zbadaj pokój dla owadów (faktycznie, jeśli wcześniej w tej piwnicy przechowywane warzywa). Jeśli stwierdzono co najmniej kilka osób, należy wykonać leczenie chlorofosem.
 2. Wszystkie powierzchnie pokryte są wapnem, do którego dodano siarczan miedzi.
 3. Użyj szablonu siarki do fumigacji pokoju.
 4. Przestrzeń rozpylana jest również roztworem 4% formaliny.
 5. Chcesz się zabezpieczyć? Weź głęboki pojemnik z trocinami i napełnij je środkiem dezynfekującym. Umieścić pudełko przy wejściu do piwnicy. Będzie to dodatkowa bariera dla szkodników.
 6. Po przeprowadzeniu manipulacji należy dokładnie sprawdzić piwnicę. W przeciwnym razie możesz uszkodzić nie tylko sadzonki, ale nawet własne zdrowie.

Czasami proste wietrzenie nie daje specjalnego efektu. Wskazuje to na potrzebę dodatkowego systemu wentylacyjnego. Na przykład można umieścić dodatkowe wentylatory nad regałami z pieczarkami. Jeśli Twoja firma rozwija się, warto zainwestować pieniądze w instalację filtrów powietrza czyszczącego w systemie wentylacyjnym.

Technologia uprawy pieczarek

Jaka jest zasada sadzenia grzybów? Rosnąca w piwnicy (technologia procesu, być bardziej precyzyjna) ma pewne cechy:

 • Przeznaczenie. Zaleca się dzielenie piwnicy na dwie części – na okres inkubacji i destylację bezpośrednią. Faktem jest, że musisz przestrzegać różnych reżimów temperatury. Obszar przestrzenny znacznie upraszcza to zadanie.
 • Jak powiedziano, każdy okres potrzebuje własnej temperatury. Do uprawy – 23 o C, destylacja – 12-17 o C.
 • Uważnie przestrzegać warunków kompostowania wskazanych na opakowaniu. Podstawą koni jest najlepsza baza. Zwiększa się wydajność.
 • Podłoże, wykonane samodzielnie, zawsze będzie lepsze niż zakupione. Ale aby oszczędzić czas i wysiłek, nadal można go kupić.

Proces uprawy

Kiedy spełnione zostaną wszystkie warunki pieczarek w piwnicy, możesz przejść bezpośrednio do procesu. Najprostszym sposobem dla początkujących jest przedstawienie go w algorytmie krok po kroku:

 1. Nasadzamy grzybnię w podłożu. Co do zasady, dla wzrostu w domu, przedsiębiorcy nabierają grzybnię gotową do sadzenia. Najczęściej jest to podstawa, uprawiana w specjalnych laboratoriach, w których utrzymywane są idealne warunki dla sterylności. Kup grzybnię do sadzenia przez pośredników – w internecie, sklepach "Wszystko dla ogrodu", a także bezpośrednio od dostawców.
 2. Oblicz wymaganą ilość grzybni jest bardzo prosta: 1 m 2 – 500 gramów "żywych" Środowisko. Jeśli grzybnia, którą postanowiłeś wyhodować z zarodników, potrzebujesz 400 gramów.
 3. Proces sadzenia nie różni się znacznie od zwykłego: trzeba robić otwory, około 5 cm głębokości. Prawidłowo przygotowany kompost będzie nieco sprężysty w sensacjach. Pomiędzy otworami obserwuj odległość co najmniej 15-20 cm. Umieść każdą grzybnię w każdej studzience.
 4. Do lądowania nie ma potrzeby robienia otworów. Nasiona są po prostu równomiernie rozlane na ziemię. Zbieracze grzybów same tworzą "ścieżkę".
 5. W okresie inkubacji zadaniem przedsiębiorcy jest monitorowanie poziomu wilgotności i temperatury. Jak to zrobić jest opisane bardziej szczegółowo poniżej.
 6. W celu trwałego nawilżenia ziemia może być pokryta papierem (szmatka) i zwilżona.
 7. 10-12 dni po posadzeniu pokryj podłoże kolejną warstwą ziemi – dosłownie 3-4 cm. Ziemia przygotowana jest w specjalny sposób: torf + wapno + gleba w stosunku 5: 1: 4.
 8. Okres inkubacji kończy się po 4-5 dniach. Przez cały ten czas zwilż powietrze i glebę przed rozpryskiem.
 9. Następny okres uprawy jest wymuszony. W tej chwili temperatura w piwnicy jest obniżona do 12-17 ° C. Czasami trudno jest to osiągnąć, znacznie łatwiej jest przemieścić półki do innego pomieszczenia. W tym celu w powyższej sekcji zasugerowano zrębowanie piwnicy.
 10. Wkrótce grzyby zaczną rosnąć. Przestrzegaj zasad ich zbierania i nie pozwól, aby pieczarki przepełniły.

Kanały sprzedaży

Rzadką osobą w naszych czasach nie używamy pieczarek. Rosnące w domu w piwnicy mogą zaspokoić potrzeby grzybów jednej rodziny. Jeśli chodzi o biznes, oczywiście musisz utworzyć kanały sprzedaży. W poszukiwaniu klientów tkwi tajemnica sukcesu tego przedsięwzięcia.

Rosnące pieczarki w piwnicy rzadko obejmują dużą ilość zbieranych grzybów. Dlatego nadwyżka, jakiej członkowie rodziny nie używają, mogą być sprzedawane na bliskim rynku.

Jeśli sprawa jest ciągle włączona i chcesz znaleźć bardziej "solidny" rynek, rozważyć następujące opcje:

 • Nie trzeba sprzedawać grzybów bezpośrednio osobom, które ich używają. Korzystanie z pośredników może zmniejszyć zysk, ale jednocześnie zapewnia stały strumień zamówień. Czy taki schemat jest użyteczny w twoim przypadku, decyduj o sobie.
 • Jako pośrednik w sprzedaży grzybów mogą działać sklepy, supermarkety, kawiarnie, restauracje.
 • Jeśli otrzymasz solidne zbiory, warto rozważyć możliwość zawarcia umowy na dostawę z producentami półproduktów (pieczarki mogą być częścią naleśników, pizzy) lub gotowania.
 • Dobrym pomysłem na promocje jest stworzenie własnej strony internetowej. Na tym będzie można publikować użyteczne informacje dla konsumentów o grzybach w ogóle i pieczarach w szczególności. W tym samym miejscu podkreślono cenę, potencjalne rabaty, warunki dostarczania odbiorcom, dane kontaktowe.

Obliczanie inwestycji finansowych

Opracowanie pieczarek w piwnicy, które są ustawione jako firma, będzie kosztować dość tanio. Oczywiście wszystko zależy od dostępnych zasobów i planowanych wielkości produkcji. Jednak brak konieczności płacenia za wynajęcie pokoju to duży plus!

Ważne jest również, aby pamiętać, że podczas uprawy pieczarek, przedsiębiorca zwalnia się z tak dużej kwoty wydatków jak zakup sprzętu. Lewica udziału w budżecie w organizacji biznesu jest zazwyczaj wykorzystywana w technologii.

Rozważyć pozostałe wydatki na 1 cykl uprawy pieczarek:

 • Surowce do produkcji 1 tony kompostu – 1000 rubli;
 • Grzybnia pieczarek – 500 rubli;
 • Stworzenie niezbędnych warunków w piwnicy – 2000 rubli.

Łącznie otrzymujemy sumę 3500 rubli. Jak rozumiesz, jest to śmieszne wynagrodzenie za rozpoczęcie skromnego, ale własnego biznesu.

Rentowność i rentowność działalności na grzybach

Jeśli prawidłowo rozważysz wszystkie wymagania dotyczące uprawy białych piwnic w piwnicach, każda grzybnia może przynieść Ci 5-8 plonów. Warto zauważyć, że główny numer przyniesie tylko pierwsze trzy. Zwykle cykl uprawy wynosi 1-2 miesiące.

Podczas zbierania należy przestrzegać następujących zasad:

 • Kontrolować stan grzybów – nie wolno dopuścić do przepełnienia.
 • Określ odpowiedni czas, aby zebrać się po prostu – grzyb w dolnej części pokryty jest białą folią.
 • Pieczarki, które są uprawiane w domu, nie wyciąć, pamiętaj o tym! Po prostu muszą delikatnie obracać się wokół swojej osi i dostać.
 • Wyciągnąć grzyb, posypać ziemią ziemię.
 • Z zachowaniem prostych zasad wzrost nowych grzybów potrwa kilka tygodni.

Obliczamy szacowany zysk z działalności:

 • 1 tona kompostu to 200 kg pieczarek, jeśli spełnione są wszystkie warunki;
 • 1 kg tego rodzaju grzybów szacuje się obecnie na 100-150 rubli;
 • Zysk z 1 cyklu zbiorów – 20 000-30 000 rubli.

Jak widać, rentowność firmy wynosi 100%. Inwestycje spłacą za kilka miesięcy.

Jakie są ryzyka, przed którymi stoi przedsiębiorca?

Uprawa pieczarek w piwnicy domu, podobnie jak każda inna sprawa, pociąga za sobą pewne ryzyko dla przedsiębiorcy. Powinny być znane i, jeśli to możliwe, zminimalizować negatywne konsekwencje.

 • Chociaż nie można mówić o wysokiej konkurencji w tej dziedzinie, trudno jest znaleźć stabilny rynek sprzedaży. Zacznij od budowania partnerstwa przed żniwami, ponieważ produkt szybko pogarsza się. Pomysły na znalezienie kupujących można było zobaczyć powyżej.
 • Pieczarki nie są szczególnie dziwacznymi grzybami. Są jednak podatne na choroby, a także inne czynniki wpływające na plony. Przestrzegać przestrzegania wszystkich zasad uprawy i stanu grzybni.

Uprawa pieczarek w piwnicy jest godnym wyborem w domu. W tym celu można przydzielić od razu kilka plusów: małą konkurencję, minimalny budżet rozruchowy, rentowność 100%, prostotę wyładunku i pielęgnacji pieczarek. Jednakże, aby otrzymać przyzwoite przychody jest prawdziwe tylko w przypadku, gdy przedsiębiorca ustanawia stały kanał sprzedaży. Jeśli znajdziesz wystarczająco dużo nabywców, ale tylko hurtowych, możesz odzyskać inwestycję i zarobić po pierwszym zbiorze.

Nie zapominaj o zbyt leniwym planowaniu biznesowym przed rozpoczęciem pomysłu, w celu szczegółowych obliczeń i zarysowania schematu pracy.