414 Shares 1541 views

Poezji miłosnej Niekrasowa – odbicie osobowych sercowych uczuć autora

Po spotkaniu z Nikołaj Niekrasow kreatywności zwykle nie skojarzenia z dziełami miłości. Zasadniczo, to odzwierciedla linia życia codziennego. Widać to zwłaszcza na takie jego dzieł jak „Kobiety w rosyjskich wsi” i „dzieci” Chłopskich. Jednak po bliższym badaniu życia i poezji poety staje się jasne, że słowa miłości w dziełach Niekrasowa był nadal obecny.

Uczucia i życie w twórczości Mikołaja

Niekrasow, a także wielu innych ludzi twórczych, był bardzo kochający człowiek. Namiętny charakter wymagał stałej obecności w jego życiu, muzy, i, oczywiście, co znajduje odzwierciedlenie w jego twórczości. Według biografa poety, miłość liryczny Niekrasow pojawił się podczas pierwszej miłości guwernantki. Było miło, ale w tym samym czasie przebiegły dziewczynki. Nikolai jest w porozumieniu z nim, koszty podczas jego żebractwa. Ale jego miłość była raczej ziemskiego charakteru i jest uważany przez wielu krytyków literackich, był to rodzaj „plebejskiego miłości”. Jednak później w życiu classic pojawiła namiętną i szaloną miłość do Avdote Panaevoy niedopasowanych.

jasny uczucie

To Awdotio Nikolai poświęcony jeden z cykli ich dzieł. Możemy słusznie powiedzieć, że wierszy miłosnych Niekrasowa prawdziwe arcydzieło w tym okresie. Jego wiersze są penetrowane głębokie uczucia do kobiety. Niekrasow powiedział namiętnie o miłości, pasji i niezwykle szczera. Ale nie sądzę, że stosunki te były bezchmurne i światło. Wszakże w rzeczywistości ukochany poeta był żonaty pani. Jednak ta „mała” niuans życiu nie stać się przeszkodą. Miłośnicy i potem, mimo wszystko, zaczęli żyć razem. Jakie są główne cechy poezji miłosnej Niekrasowa? Czytając wiele z jego prac, widzimy, że wszystko burzy emocji, wszystko zostało stworzone w jego umyśle, jest on przenoszony na papier. Dlatego miłość wiersze Niekrasowa w liniach oddany Panaeva, ma jakiś autobiograficzny charakter. Widać, że tworząc cykl poetycki, autor był pełen goryczy. Mikołaj był szczery w najwyższym stopniu, a na niezwykle podatny. Jak mówią krytycy literaccy prace te są porównywalne w szczerość uczuć tylko „Denisevskim cykl” Tiutchev.

Obrazy prac bohaterów

Liryczny pracy „zdumiony strata nieodwracalna,” poeta opowiada o tym, jak miłość umiera wolę losu.

Nadal – zimna ciemność grobu,

Wstydź się, sława, nienawiść, miłość –

Wyszedł i oszczędność gniew,

Że dawno nie ogrzewa krew.

Jak widać z tych wierszy, postać w zależności od swoich uczuć. Utrata ukochanej czyni wiotkie i słabe osobowości. Kobieta, której charakter jest uczucie, umiera, i to jest bardzo trudne do zrozumienia i zaakceptowania prawa wszechświata. Ale uczucia nie mogą być z powrotem, jak również niemożliwe, aby cofnąć czas. Bohater zostaje sam ze swoim bólem i pomóc mu, nikt nie może. Kochać wiersz poezji Niekrasowa, napisany przez niego w przypływie namiętności i czułości, charakteryzujący się szacunkiem dla ukochanej. W swoich pracach obraz kobiet ma bardzo silną wolę i determinację, a bohaterem jest zazwyczaj pozbawiony tych cech. Można powiedzieć, że bohater utworów miłosnych Nikolai skopiowane z siebie, to te same analizy, niezabezpieczone i zawsze wątpić charakter, jeszcze nie stracił zdolność do kochania.

Odzwierciedleniem uczuć serca w twórczości poety

Oprócz romansu z Panaeva w życiu poety miał inną miłość. Tak, Mikołaj był w związku z Selena Lefroyem, francuskiego pochodzenia. Przez czas Niekrasow był w stanie znacznie poprawić swoją sytuację finansową. To, oczywiście, zadowoleni swoją nową miłość. Oczywiście, on dobrze wiedział, że udaje Selina, ale jego uczucia były zbyt silne. Poezji miłosnej Niekrasowa w tym czasie było przepojone swoich wątpliwościach, cierpienia i ciężkie myśli. Wkrótce Francuzi wzięli miejsce nie jest bardzo różni się od jej Praskovja Meisha. Ta pani jest już w tym czasie była wdową i udało się również znaczne korzyści z sytuacji poety.

Ostatni Lubow Nekrasova

Pod pięćdziesiątej kamień milowy w duszy poety ponownie wybuchają uczucia miłości, ale od dwudziestu lat Fekle Anisimovne Viktorovoy. Wiek nie przeszkadza Z z tym samym zapałem, entuzjazmem i zapałem do poddania się do swoich uczuć. Zwłaszcza dziewczyna reaguje na niego w zamian i nie wyobrażam sobie ich istnienie bez niego. Po pewnym czasie, stawiając wiele wysiłków i wypełnić luki w edukacji, ukochany poeta Tekli przekształcony Zinaida. Oczywiście, że podczas prac poety stały się nieco inaczej. W tym czasie napisał cykl wierszy. Z uczucia w tej dziewczyny były ostatnim w jego życiu. Podobno to właśnie popchnął do Niekrasowa, aby przypieczętować swój związek w kościele.

wniosek

Po przestudiowaniu życia poety, można stwierdzić, że różnorodność i wielość dzieł miłości wiąże się z dużą ilością schorzeń serca poety. Taka ilość cykli lirycznych oczywiście znacznie wzbogacony literatury rosyjskiej. Na miłość poety – to zawsze jest ból i cierpienie. Z jednej strony, te uczucia uczynić człowieka bogatszym, ale z drugiej – jest wewnętrznie osłabiony i staje się uzależniony. Ale to jest prawo miłości:

Przepraszam! Nie pamiętam czasy upadku,

Tęsknota, smutek, złość –

Nie pamiętam, burze, nie pamiętam, łzy,

Nie pamiętam zazdrość zagrożeń!