614 Shares 7436 views

Propolis Nalewka: właściwości aplikacyjne i terapeutyczne

Nalewka z propolisu aplikacji znajdujących się w czasach starożytnych. Alkoholan ma antyseptyczne (przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i protivobakteriyny), gojenie się ran, przeciwbólowe, przeciwświądowe, Deodoryzujący, efekty antytoksyczny i przeciwutleniające, usuwa skurcze naczyniowe, zmniejszania krzepliwości krwi, stymulowanie odpowiedzi obronne organizmu ludzkiego i konserwacji (regeneracja) Tkanki stymuluje przemianę materii. Wszystkie te właściwości w połączeniu przyczynić się do szybszego gojenia dotkniętych obszarach.

W większości przypadków stosuje się jako Propolis 20 procent nalewki 70 lub alkoholu 96 stopni. Jak propolis nalewki Opiszemy teraz 20 g oczyszczonej propolisu miele, jest umieszczona w ciemnym naczyń szklanych odlewania 80 ml alkoholu jest następnie szczelnie zamyka się i dokładnie miesza się przez pół godziny. Nalegać na tydzień do 10 dni (w zależności od konkretnej choroby), podczas gdy wstrząśnięta dziennie. Nalewka następnie umieszcza się w chłodnym miejscu (chłodnia) przez kilka dni, aby bronić (wstrząsy jest niemożliwe), to powinno być przesączono przez cienką warstwę waty, która jest włożona do lejka. Dzieje się ciecz żółto-brązowy kolor, który może być przechowywany z jednego miesiąca do okresu składowania roku w zależności od czasu wlewu, stężenia i innych czynników. Używane nalewki i inne stężenia w pewnych stanach chorobowych. Należy zauważyć, że pozostały materiał wełny po filtracji, nie można stosować, powinny zostać usunięte. Propolis nalewki zwykle picia miesiąca lub nawet więcej, z tego powodu, że jest możliwe wytwarzanie w dużych ilościach, na przykład 100 g produktu na 400 ml alkoholu. W przypadku, gdy to jest konieczne , aby przygotować nalewki propolis 5 procent, 95 powinny 5 ml gramów alkoholu propolis. Nalewka posiada unikalny, bardzo przyjemny zapach. Smakuje gorzki. Nalewka stosowany do obszaru dotkniętego z wacikiem. A utworzonym podczas suszenia cienkiej warstwy, która chroni uszkodzonego obszaru.

Propolis Nalewka: stosować w leczeniu łysienia

Jako środek do leczenia lub całkowitą utratą włosów stosuje się wlew gniazdo 30 procent w alkoholu 96 stopni. Aby to zrobić, natrzeć w skórę na co dzień.

Propolis Nalewka: stosować w leczeniu procesów zapalnych pochwy

Kiedy woda, zapalenie szyjki macicy lub pochwy spowodowane przez patogenne mikroorganizmy (Streptococcus, rzęsistkowica, gronkowców, itp ..) Zastosować tamponów nasączonych 3 procent tygodniowym infuzji lub nawadniania. Kołków lub douching trzeba spędzać każdy dzień, to najlepiej w nocy, 7-10 dni. Efekt leczenia wyższe niż konwencjonalne leki. Gojenie ran jest trudne i długo po operacji ginekologicznej, goją się szybciej i lepiej po zmoczeniu ból punktów codziennie 15-procentowy nalewkę z propolisu na alkohol.

Propolis Nalewka: zastosowanie w leczeniu zapalenia zatok

Gdy ropne zapalenie zatok nie daje efektu leczenia antybiotykami i preparatów sulfanilamidu, wspomagany 10 procent nalewki tygodniowych 96-procentowej alkoholu, który podaje się w zatoki szczękowej nakłuwania za pomocą od 2 do 5 nakłuć z przerwami w ciągu kilku dni. Wlew można rozcieńczyć tolerancji destylowanej wody. Przed użyciem cieczy powinno być dokładnie odsącza się i ogrzewa do temperatury ciała. Ropne zapalenie zatok, gdy główna ociekowa nos 20 procent alkoholu tygodniowo infuzji rozcieńcza się w połowie z rokitnika zwyczajnego, olej słonecznikowy lub innym olejem roślinnym; Jeśli ciekły alkohol działa bardzo uciążliwe, a następnie wkrapla do nosa wodnego bulionu (20-30 procent) propolis. I na zimno alkoholanu Propolis 20 procent, rozcieńczony wodą w równych proporcjach, wprowadza się gazy zatok impregnowany roztworem lub wlewu nosa 20 protsentnyym wodnego ekstraktu, 5 kropli na raz.

Propolis Nalewka: leczenie zapalenia ucha środkowego

Rezultaty w leczeniu zapalenia ucha obserwowanych po podaniu alkoholu impregnowany 30 procent infuzji dwudniowe wymazów gazy do kanału słuchowego. Tampony są zmieniane codziennie, zabieg trwa około 2 tygodni. W przypadku ropnego zapalenia ucha środkowego jest wprowadzany do przewodu słuchowego wymazów gazą zwilżoną 20 procent wlewu tygodniowo na alkohol. Tampony są również zmienia codzienne leczenie – 3 tygodni.

Propolis Nalewka: leczenie bólu gardła, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, gruźlica,

Przewlekły nieżyt nosa, zapalenie gardła, zapalenie migdałków, zapalenie migdałków i z powodzeniem leczonych 20-30 procent nalewki propolisu alkoholu, słodzonych miodu rozcieńczonego wodą w stosunku 1: 1. W łagodniejszych form części ustnej gardła, zapalenia zatok wystarczającej dziennie smarowych i jamy ustnej. Aw ciężkich postaci płynu musi być używany wewnątrz trzy razy dziennie na łyżce przed jedzeniem. Dla dzieci zmniejszyć dawkę w zależności od wieku. Jeśli dzieci nie tolerują nalewki od alkoholu, lepiej jest użyć wywaru wody w tym samym stężeniu. W przypadku zapalenia dróg łagodnych postaciach można stosować nalewki 2 łyżek przed posiłkami trzy razy dziennie; jest on również użyteczny do płukania z tego samego wlewu i części ustnej gardła. Zapalenie oskrzeli, gruźlica płuc, zapalenia płuc lub zapalenia nerek pobierane 30 procent wlew wodnego 100-200 ml; w celu poprawienia smaku miesza się z wlewem miodu. Czas leczenia zależy od charakteru i stopnia zaawansowania choroby: zwykle od jednego tygodnia do dwóch miesięcy.

Nalewka z propolisu w leczeniu wrzodów żołądka

Wrzody żołądka i dwunastnicy masło stosuje nalewki (niesoloną): 10 procent alkoholu nalewki, wlewanego przez trzy dni, w mieszaninie z masłem (stosunek 10: 1), do wrzenia, przesączono na gorąco przez gazę i się z mlekiem lub wodą trzy razy dziennie, jedną godzinę przed posiłkiem do 25 kropli. Leczenie trwa 20 dni. Niektóre nalewka pomaga poprawić to, gdy nie jest wykonany w maśle i oleju rokitnika.

Korzystają z tego leku, należy pamiętać, że jest przeciwwskazane, jeśli występuje nadwrażliwość, ostra egzema, występowanie reakcji alergicznych na produkty pszczele.