348 Shares 3258 views

Jersey Giant – rasy kurczaka (zdjęcie)

Kurczaki na folwarku dzisiaj nie jest zaskoczeniem. Jednak niewiele osób może pochwalić się takim cudem, jak Jersey Giant. Hodować kury, nawet mało znanych w Rosji, ale miał ulubionym wielu pasterzy teraz szybko zyskuje popularność. Gigantów łączą najlepsze cechy kurcząt ustalą się jako silne i odpornych ptaków, które są odporne na różne choroby. Mają charakter spokojny, są łatwo dostać się wraz z innymi drobiu.

Historia rasy

Mamy zaledwie kilka lat temu, pierwsi przedstawiciele tych ptaków w Rosji. Od kiedy pierwszy raz zobaczyłem co za Jersey Giant. kury rasy zainteresowany lokalnych hodowców i szybko stał się szybko zyskuje popularność. W rzeczywistości były one hodowane przez długi czas, ponad sto lat minęło od tamtego czasu. Amerykański hodowca w 1915 roku powiedział światu, że pojawiła się nowa rasa – Jersey Giant. kury rasy nadal pozostawał nieznany przez długi czas, a dopiero w 1922 ptaki zostały oficjalnie uznane.

Ale historia tych kurcząt jest jeszcze bardziej interesująca. Fakt, że w 1915 roku nadano oficjalną nazwę rasy, ale zaczął hodować te ptaki z powrotem w 1870 roku. Aby osiągnąć doskonałą wydajność, hodowcy crossbred kury rasy Orpington, ciemne Pomfret, czarny i czarny langash java. Dlatego pierwszy czarny okazy zostały uzyskane. Za pierwszym razem był to jedyny kolor, w których był znany Jersey Giant. kury rasy dalszej poprawie, w połowie XX wieku było białe osoby. Kolejny krok milowy w historii rasy miało miejsce w Anglii w 1980 roku. Na podstawie rasy importowane lokalnych hodowców przyniósł niebieskie, koronki ptaków. Białe i niebieskie ptaki zostały oficjalnie uznane w Niemczech w 1994 roku.

rasa zewnętrzny

Jaki jest Jersey Giant? rasy kurczaka charakteryzuje się długim i głębokim struktury ciała. Są bardzo różni się od innych kur jest długie, szerokie plecy i masywne ramiona. Pełna klatka piersiowa i goleni silny uzupełniać swoją sylwetkę. Głowica ramce z liścia w kształcie grzebienia i kolczyki o średniej długości. Płatki uszu czerwone, ciemnobrązowe oczy. Kolor może być czarny, biały lub niebieski. Jeśli zamierzasz hodować ptaki na mięso, tym bardziej istotna będzie informacja wagi. średnia osiąga kurek 7 oraz kurczaka 5 kg. Dobra wydajność i produkcji jaj. Średnio kura produkuje 180 jaj rocznie. Jest niemal rekordowa dla ras mięsnych.

Główne różnice

Co jest tak dobry Jersey Giant? kury rasy, z których opinii nawiązuje do wyjątkowej przedwczesnym i wytrzymałości nie może być ignorowane hodowców. Jest to największe wołowiny rasy kury. W pierwszym roku życia jest utworzony przez imponującą szkieletu i wpisany masę ciała. Ptakiem jest umieszczony w zamkniętej obudowie, konieczne jest aby dostarczyć niezbędnej ilości białka i wapnia.

Ogólnie rzecz biorąc, dość dobry widok z drobiu – Jersey Giant. kury rasy, opinii, które są bardzo pozytywne, coraz bardziej zyskuje uwagę farm i gospodarstw prywatnych. Przy tak dużym organizmie masowa produkcja jaj pozostaje na wysokim poziomie. Każde jajko ma sredenm wszystko w 70 kłus kurcząt rozpocząć się już w 6-8 miesięcy. Ptak jest bardzo dobre i opłacalne, ponieważ zainteresowanie tą rasą tylko rośnie, popyt na zapłodnionego jaja lub wyhodowane młodzi są bardzo duże.

Jednak każdy, kto rozpoczął się po raz pierwszy na dziedzińcu tych wspaniałych ptaków, pojawiają się pytania: co do paszy, jak zawierać i chronić przed chorobami. Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, tak aby można było uzyskać własne ptaka jako Jersey Giant. kur rasy (zdjęcie nie oddaje piękno tego ptaka) jest bardzo obiecujące, to jest po prostu stworzony do małych gospodarstw i podwórku.

racja

Ponieważ ptak jest na tyle duża, to trzeba dokładnie do paszy akcji. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy nie ma możliwości otwartego wypasu i kury trzymane w pomieszczeniach zamkniętych. Początku ten sposób zawartość jest całkiem możliwe i daje dobre rezultaty, ale wymaga więcej na koszty żywienia.

W zasadzie średnia podstawa RSS wystarczy, jeśli zachowywała wszystkie inne kury, to nie będzie wyjątkiem i Jersey Giant. Hodować kurczaki, zdjęcie, które pokazuje duży, silny ptak należący do przedwczesne, a zatem wymaga pełnego żywienia. Procent 5,2 części kukurydzy, 2/5 części mąki pszennej 1/5 (tu odnosi się również kredę, powłoki i witaminy).

Jeśli ptak nie ma możliwość wolnego wypasu, konieczne jest zainstalowanie oddzielne podajniki z dodatkami. Na ogół, w tym celu przybita do ścianki wąskich drewnianych skrzyń i wypełnić je skruszony kamień wapienny lub piasek, jako źródło wapnia i innych minerałów. Pebbles potrzebne dla dobrego trawienia i pomaga uniknąć wielu problemów. Jeśli pasza cały drób nie popłynął ziarna, obecność stałych cząstek staje się niezbędne.

Właściwości pielęgnacyjne

feed ptak powinien być 2-3 razy dziennie. Raz dziennie, trzeba dać mokrą zacieru. Podstawa może być parzona paszy, różne nasączoną zbóż, chleba dodatki wystaje, warzywa i inne składniki. Dobrze, jeśli skład zboża paszowego jest grubo mielona.

Zaleca się, aby dać paszy w nocy, aby spędzić noc ptaka z pełnymi wola. Pozwoli to na zwiększenie produkcji jaj i mieć pozytywny wpływ na przyrost masy ciała młodych zwierząt, a zatem bardziej prawdopodobne, aby osiągnąć idealną wagę Jersey Giant. Hodować kurczaki, których treść nie jest skomplikowana, nie daje kłopotów, jeśli nie ma miejsca do wypasu. W tym przypadku opieka jest zredukowane do minimum, w rzeczywistości, tylko do karmienia wieczorem.

charakter ptak bardzo cicha i spokojna. Pomimo miłości otwartych przestrzeniach, spacery na świeżym trawa, w zamkniętej obudowie rośnie dobrze Jersey Giant. Hodować kurczaki, których ujawnienie zaczyna się od definicji tego, jak mięso, w pełni zasługuje na swoją przeznaczenia. Nie zaniedbuj zasady umieszczania w klatkach, jego przepełnienia może prowadzić do wysokiej zachorowalności i śmiertelności ptaków.

woliera

Rosyjska zima tych cudzoziemców jest bardzo dobrze tolerowany. Nawet jeśli temperatura w kurniku obniżono do -5 °, produkcji jaj jest utrzymywany na wysokości. Nie zapominaj, że śmieci powinny być zawsze suche i ciepłe. Można użyć trociny, siano lub słomę, należy również pamiętać o wentylacji pomieszczenia. Lato ptak może zrobić otwarty wybieg. Jak już powiedzieliśmy, największy sa kurczaka – Jersey Giant. Zdjęcia z tych piękności jest w stanie zainteresować nikogo zdalnie związane z zagrody folwarku. Dla normalnego życia ptaków w zamkniętej wolierze nie powinno być więcej niż 2 osoby na metr kwadratowy. Nawet tyle trzeba stworzyć dobrą wentylację. Do tego celu w pobliżu podłogi zamocowany na zewnątrz rury wycofania. To rozwiązuje problem akumulacji amoniaku przy podłodze, gdzie kury i spędzać czas. Nie zapomnij, aby zbudować kieszeni powietrza, które nie było bezpośrednie przeciągi, jest bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie ptaków.

problem zawartość

Teraz już jakiś pomysł, co Jersey Giant. Hodować kury, produkcję jaj całego mięsa w stanie zapewnić swojej rodziny i tych, i innych. Ale, jak zwykle, nie wszystko jest idealne. Młode kury mają skłonność do przybierania na wadze szybko, a przy braku ruchu (zamknięte zawartości), były otyłe. To ma zły wpływ na produkcję jaj, ptaki te często cierpią z powodu wypadania jajowodu, co prowadzi do śmierci.

Mimo wysokich wskaźników zdrowia i witalności, ptaki są przedmiotem licznych chorób. W Rosji, największy problem – to mykoplazmoza. Jest on rozprzestrzeniać w powietrzu kropelek i szybko rozprzestrzenia się za pośrednictwem stoczni. Objawia się zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok, i prowadzi do dużych zgonów ptaków. Choroba ta jest bardzo podstępny, można kupić ptaka, który był chory i przeżył, ale nadal jest nosicielem. Będzie ona zarazić osoby, które nie mają odporności. Jeśli miał wybuch, urządzenia do dezynfekcji pomaga złe, ponownie uruchamiając ryzyko zachorowania ptaka.

rosnące pisklęta

Get dzieci od sprawdzonych hodowców lub wysokim ryzykiem nabycia nieżywotne osób lub pacjentów. Bezpieczniej jest kupić jajka i przynieść go do domu w inkubatorze. W pierwszych dniach siermiężne lepiej nie karmić, więc pozbyć przełyku żółtkiem. Ale pić ciepłą, przegotowaną wodą, z drugiej strony, trzeba tak często, jak to możliwe. Pomieszczenie powinno być ciepłe, lekkie i suche, przeciągi są szczególnie szkodliwe dla dzieci. W ciągu pierwszych kilku tygodni, należy jedynie specjalistycznego mieszaninę do karmienia, witamin i antybiotyków. Pozwoli to znacznie zmniejszyć ryzyko utraty zwierząt gospodarskich.

Gdzie mogę kupić ptaka o rozwód

Kupić jajka i małe kurczaki potrzebują tylko od sprawdzonych dostawców. Należy sprawdzić certyfikat, czy można sprzedać po cenie konwencjonalnych kurcząt rasowy. W Rosji istnieją wyspecjalizowane gospodarstwa rolne, które w zastosowaniu konsumenckim przygotuje zamówienie na czas, nie trzeba się martwić o świeżości jaj lub piskląt zdrowia.

podsumować

Ptaki te są uznawane za największe. Jersey Giant – kury rasy uniwersalne, co jest bardzo wygodne dla małych gospodarstw i podwórku. Sądząc po opiniach, ptaki te rosną bardzo szybko i rzadko chorują. Po 6 miesiącach, kury zaczynają jaja, około 8 młodych mężczyzn na dno. W tej imponującej masy tusz jest bardzo dobra. Szczególnie wygodne hodowla tej rasy, jeśli istnieje przestrzeń do swobodnego wypasu. Wtedy koszt hodowli drobiu jest znacznie zmniejszona, jak to jest konieczność codziennej pielęgnacji.