206 Shares 1135 views

Czujnik parkowania elektromagnetyczny. Ceny, instalacja opinii

Parking radar większości kierowców jest związany z czujnikami odległości. To czujniki ultradźwiękowe, które transmitują sygnały sterownika właściwości otrzymanych z gęsto upakowanych obiektów do urządzenia. Rzadziej elektromagnetyczne zasada wyznaczania krytycznego dystansu i ryzyko kolizji. W tych systemach, zamiast czujników dotykowych służy taśmę, co przekłada się również przerzutnikowe aproksymacji sygnału do centralnej jednostki sterującej. W praktyce działanie czujników parkowania elektromagnetyczne daje dużo zalet, ale także grzechy i wady. W celu oceny mocnych i słabych stron tego urządzenia w kompleksie, konieczne jest, aby przejrzeć ją w szczegółach.

Zasada działania urządzenia

Technologicznie, urządzenie składa się z dwóch elementów – mikrokontroler oraz taśmę elektromagnetycznego aluminium. w trakcie pracy płyty sterownik odbiera sygnał z obwodu oscylacji o określonej częstotliwości. źródło sygnału popiera tę samą taśmę, to jest antena taśmy z folii aluminiowej. Nawiasem mówiąc, ta sama zasada wykrywania obiektów stosowanych w modelach low-end wykrywaczy metali. Tylko Parktronic zakres docelowego obiektów znacznie szerszy. Sprzęt według producenta, jest w stanie uchwycić dystans do metalu, drewna, betonu i innych obiektów. Po rejestracji, kontroler zapewnia sygnał odpowiedzi przez głośniki. Dziś popularne Parktronic głos, który informuje kierowcę o konkretnych wskaźników odległości. W najprostszym modelu wykorzystane akustyczny system ostrzegania kilku poziomach. Na przykład, w odległości 20 cm powielana rzadkiego pisk a 15 cm, to staje się coraz częściej.

Porównanie z czujników ultradźwiękowych

Zasada elektromagnetyczny z nowszych i bardziej inteligentne, ale nie można powiedzieć, że wypiera zwykłych przetworników ultradźwiękowych. Rzeczywiście, zastosowanie anteny pasma oferuje kilka istotnych zalet. Na przykład, jeśli obiekt nie ma znaczenia, co jego postać – może to być cienka blacha oczek siatki lub filar. Obszar aktywny jest skanowany całkowicie bez „martwych stref”. Z kolei odstęp pomiędzy czujnikami wciąż daje prawdopodobieństwo braku mały przedmiot, choć prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji jest niewielkie. Ponadto, czujniki parkowania elektromagnetyczne nie wymagają właściciela tworzenia otworów montażowych. Na powierzchni pasa ma powłokę klejową fabryki do których elementem aktywnym i kurczy się.

Te same czujniki przewyższają taśmę analogową? Faktem jest, że piezoceramiczne czujniki tworzą strefę nadzoru składający się z kilku części. To pozwala na wyświetlanie graficznej informacji o szczegółach podejścia w różnych częściach maszyny. W przypadku elektromagnetycznego wrażliwej listwy że nie jest możliwe, ponieważ Parktronic głos zeznań jako całość stałym składzie. Oznacza to, że jeśli tylna strona taśmy ustaliła krytycznego podejścia, jeśli pojawi się alarmujące informacje dźwięku, użytkownik nie będzie wiedział dokładną lokalizację ewentualnej kolizji.

Instalacja systemu

Prace instalacyjne jest ułatwione z tego powodu, że nie ma potrzeby przeprowadzania skomplikowanych operacji z instalacji wodociągowej deformacji struktury zderzaka. Ale jednocześnie nie może być nawet ważniejsze zadanie – ten sam projekt będzie musiał zostać usunięty. Demontaż odbywa się aby mieć możliwość przycinania taśmy do łączenia sieci pokładowej. Ta sama konfiguracja realizowana na tyle prosto, ale po zderzaku będzie starannie umyte i oczyszczone ze wszystkich stron. Zazwyczaj parktronik elektromagnesu jest zamocowana do „natywnej” warstwy kleju, ale mogą być uzupełnione przez efekt mocowania za pomocą podłużnych pasków taśmy klejącej. I konieczne jest, aby zorganizować pasek na przedniej stronie. Wiele osób błędnie przyklejone taśmy na spodzie zderzaka, ale system ten narusza prawa odległości czujnika od podłoża. Odległość musi być utrzymana około 40-50 cm.

Jak podłączyć czujniki parkowania pas?

Typowy algorytm połączenia obejmuje tworzenie sieci składającej się z co najmniej 4 punktów. Jest zasilany z akumulatora, sama taśma, kontroler oraz powiadamiania Sound System. Łączy te elementy za pomocą dostarczonego przewodu zapewnia zasilanie i komunikację. Jeśli planujesz zainstalować czujniki parkowania z lustrem i kamerą, konieczne będzie ustalenie i wiersze dla sygnałów wideo. Układ ten rozpoczyna się z kamery umieszczonej w sąsiedztwie listwy elektromagnetycznego i kończy się w na lusterka wstecznego wyposażonego w małe monitora.

opinie użytkowników

Właściciele urządzeń elektromagnetycznych parkingowych powiedzieć ich wysoką czułość. System jest dość ostro zareagował na podejściu od strony obiektu, gdy odległość jest zmniejszona do 30 cm. Ale to jest również oznakowane i nieprzyjemne niuanse operacji. Zasadniczo jest to sytuacja, w której nie ma ruchu. Jeżeli szkodliwy obiekt jest nieczynny, a samochód nie idzie, będzie ciche i elektromagnetyczne czujniki parkowania. Opinie wskazują, że nawet jeśli początkowo krytyczna odległość 30 cm system będzie milczeć. Dopiero, gdy zaczyna parktronik rozpocząć przetwarzanie sygnału. Więc będąc w ciasnych warunkach przed hrabiego manewru w ocenie położenia urządzenia będą miały na własne siły.

Ile jest elektromagnetyczne czujniki parkowania?

systemy parkingowe rozwój zaangażowane w niemal wszystkich głównych uczestników rynku akcesoriów samochodowych. Przede wszystkim, to Cobra, Parkmaster i Flashpoint, oferując przyzwoity w zestawach jakości z metki około 4-6 tys. RUB. Ciekawe tanie opcje zniżki i zgodnie Tiger TG. Podstawowy model U 301 jest dostępna dla tylko 1.000., Ale obejmuje tylko brzęczyk. Atrakcyjniejsze urządzenia z wyświetlaczem LED, które zawierają zmiany w kształcie litery U 302. Pas parktronik elektromagnesu z przykładu 2 jest już kolejność tysięcy.

Co brać pod uwagę przy wyborze?

Podejście do doboru stojąca z jasnego widzenia praktycznego funkcjonowania systemu. Ważne jest, aby ocenić, jak przydatny może być przedłużony z aparatem i lusterko wsteczne. Decyzja ta jest zwykle uciekają początkujących, którzy chcą zabezpieczyć się więcej informacji. Z drugiej strony, czujniki parkowania z lustrem i wbudowanym monitorem może być rozrywką, która jest również niepożądane. W osobnym celu oblicza i zdolność do ustanowienia bezprzewodowego detektora pas, który eliminuje potrzebę linii kablowych r.

wniosek

Systemy z taśm elektromagnetycznych nadal wykazują niestabilną wydajność i dostarczyć wiele problemów ze względu na moc w zatrzymaniu maszyny. Ten zestaw jest interesujący w swej prostocie i przystępnej cenie, ale działanie praktyce ujawnia wiele nieprzyjemnych niuanse. Dlatego też, przynajmniej warto skupić się na modelach z wysokiej jakości technicznej sieci szkieletowej, przykład, który pokazuje ten sam model U 302. taśmowe czujniki parkowania elektromagnetyczne, między innymi, muszą wspierać i zaawansowane możliwości komunikacyjne. Pożądane jest, że model może być podłączony do tabletu lub GPS-Navigator. To pomaga łagodzić pewne niuanse ergonomii sterowania systemem. Ogólnie rzecz biorąc, pojęcie radaru elektromagnetycznego jest nadal dość prymitywne, ale możliwe jest, że producenci będą w stanie opracować pomysł na nowy poziom w nadchodzących latach.