610 Shares 4796 views

Dla miłośników robótek: rajstopy lalki, klasy mistrzowskie dla początkujących

Tam po prostu nie ma w domu robione lalki świata. Tylda i eleganckie, wykonane z kawałków tkaniny w technologii Norwegowie Tony Finanger. I voldorfskie zadartym nosem, z ładnymi małymi twarzy i przepięknych włosów. I prosty wygląd, ale bogate w treść tradycyjnej rosyjskiej stolbushki. I lalki wykonane z drewna, kamienie, muszle. Równorzędnym członkiem tej wspaniałej rodziny zabawka lalka stała rajstopy. master class dla początkujących jest bardzo prosta. Zrób wspaniałą lalkę z własnymi rajstop każdy może.

procesy produkcyjne

Rajstopy są najbardziej wspaniały materiał do tworzenia lalek, ponieważ większość modeli kobiecej garderoby podlegają kolor skóry. Uzyskane z żelaznego wspaniałej negrityata i Mulaci. Ponadto, pończochy i rajstopy są bardzo miękkie i tworzyw sztucznych. Mogą one rozciągać, jak chcesz, aby lalka śmieszny nos i zabawną twarz. Z wyglądu domowe lalek rajstopy produkowane bardzo różny: od pulchnej rumianym maluch się ustami gnome lub pomarszczona staruszka.

Co czyni je na trzy sposoby – objętość w ramie ramy nadwozia i bez płaska. Jeśli lalka jest wykonana na ramie wykonanej z drutu, to może nie tylko stać, siedzieć lub leżeć, ale także o podniesienie rąk, zginać, obróć głowę i pozostaje w tej pozycji. bez zabawek ramowych trochę łatwiej, pozycja tułowia i kończyn nie może być zmieniony. Ale są również bardzo ładny i dość. Rozpatrzmy szczegółowo jak zrobić lalki z pończochy bez szkieletu.

Materiały i dostawy

Po prostu chcą, aby pamiętać, że lalki i inne zabawki z rajstop i pończoch są wykonywane ręcznie. Oznacza to, że maszyna do szycia, a jeśli zajdzie taka potrzeba, tylko do tworzenia ubrań. Aby wykonać lalki potrzebne:

1. rajstopy. Możesz wziąć stare, która powstała na skutek wypadku, „WWW”, a można kupić dla swoich nowych kreacji. Nie bardzo dobre, jeśli zbyt cienkie rajstopy. Przy tak skomplikowanej pracować ciężej, aby ukryć niezamierzonych wad szwy i dodatkowe akcenty. Żeby było łatwiej dostać pierwszą lalkę wykonaną z rajstopy, klasy mistrzowskie dla początkujących powinni wnieść istotny gęstszą, takich jak DEN i 40 powyżej.

2. Filler. Jeśli inne lalki jako wypełniacz pasuje nawet wykończenia tkanin dla stworzeń rajstopy muszą Watolina. W skrajnym przypadku można wziąć bardzo drobno ciętych kawałków rajstop. Jednakże, w celu utworzenia jednostki złożonej z więcej z wypełniaczem.

3. Tkanina ubrania lalki.

4. Temat w rajstopach tonowych. Jeśli spróbujesz, mogą być z tych samych rajstop i ciągnięcie.

5. Nitki do stylów lalka włosów. Odpowiednie wełna lub boucle.

6 przycisków dla oczu. Jeśli nie istnieje odpowiednia, można dokonać oczach kawałków skóry lub uszyć je bezpośrednio do lalek niewiele twarzy.

wydajność urządzenia

Najprostsze rajstopy lalki, klasy mistrzowskie dla początkujących, który dostarcza do produkcji, odbywa się tak. Odcięty kawałek żądanej wielkości rajstop, aby rury. Jeden koniec starannie wyciąć o kwotę równą lalka przyszłe nogi. Wszystko to starannie uszyte.

Następnie, powstała struktura jest zwarta wyściółka syntezy do napełniania i uszyć drugi koniec. Wybór pozycji szyjną i mocno związać z gwintem. Uchwyty szyć lalki indywidualnie, aby wypełnić je z syntetycznym wypełnieniem i przyszyć do ciała. Można również wybrać szwy uchwyt na gotowym ciała. Na pierwszy rzut oka w celu podjęcia nos dwoma palcami Pończochy z syntetycznym wypełnieniem i małym opóźnieniem. Aby rozwiązać to miejsce igły i nici. Tak zrobić uszy i powieki, jeśli są one potrzebne. Zawartość oczy przyciski, szyć usta. Można lekko podciąć policzki lalki.

Aby włosy, nitki są ułożone w kilku warstwach i ściegu. Otrzymany peruka przymocowany do głowy. Ta fryzura jest idealna ukrywanie zbędnych szwów i węzłów. Można też uszyć włosy bezpośrednio do głowy, każdy łańcuch oddzielnie. Jeśli lalka jest trudniejsze do zrobienia, można wygenerować dużo zmarszczek, dzięki czemu jej mimiki, palców, warg, tyłek. Wszystko to odbywa się za pomocą igły i nici.

Szkielet lalki rajstop. master class dla początkujących

Ponieważ rama może zająć zdecydowane ale łatwo giętki przewód. Z jej tułowia skręcać przyszłych lalki, z 2 rąk i 2 stopy palcami. Każdy drut obtyanut wyściółką syntetyczną, ustalając go dobrze. Obok schować to wszystko rajstopy. Muszą rozciągnąć każdy palec kukiełki na każdym okrągłego drutu i starannie szyć wątku. Następnie uszyć wszystko w jednym.

Drugi materiał na ramie – wspólny butelki z tworzywa sztucznego. Pojemnik powinien być cięte, wychodząc z szyjką o odległość równą wartości przyszłych lalek. Następnie powstały osnowa jest nawinięta syntetyczny wyściółkę. Ciało tego lalki.

Rama głowica dla lalek przygotowuje się oddzielnie. może on działać na szkielet i mogą być wykonane po prostu z ciasno upakowanych syntetycznych rajstop wypełniające. Okrągłe lub owalne będzie – wybór pana. Aby lalka nos była ulga, mogą być wstawiane w rajstopy prawej kawałek wielkości poszycia wyściółka poliestrowa i jego wątków. Lalki w butelce na podstawie bez nóg. Że nie było widać, że są ubrani w stroje z długimi spódnicami.

płaskie lalki

Ale nie jest duża, to jest bardzo interesujące spojrzenie płaskie rajstopy lalek. Dla początkujących craftswomen ich produkcji będzie łatwe. W tym celu, oprócz powyższych materiałów, trzeba kawałek tektury. Konieczne jest, aby narysować kontury pożądanego lalki. Co do zasady, jej wymiary są małe. Liczba ta jest konieczna do pasty przez cienką wyściółki syntetycznego.

Aby odwrócił głowę, w tym miejscu stawiając więcej wypełniacz. Dalsze wynikające rajstopy struktura obtyanut delikatnie poszycie. Jeśli z tyłu lalki pod rajstopami wstawić magnes, to będzie można przylgnąć do powierzchni metalowych. Płaska głowica lalki mogą być wykonane oddzielnie, a następnie przyszyć je do ciała. Odzież dla ich twórczości, każdy fachowiec szyje do własnych upodobań. Płaskie lalki wykonane są najczęściej w postaci aniołów. Ich skrzydła wyglądają szczególnie pięknie, gdy wykonane z cienkich białych piór.

Tworzenie kukiełki z skarpetek

Jeżeli dom stwierdzono niepotrzebnych kolorowych rajstop, takich jak wełna lub skarpetki, mogą też się przyda. MK „Lalki rajstopy i skarpety” jest bardzo prosty i jest idealny dla początkujących. Wełna rzeczą położył na stole i pokroić na trzy części. Pięta wysunięta. Dolna część rascherchivaetsya trzy linie, które wydzielają nogi lalki stworzone razem i uchwyt dociskana do ciała. Linie te są zszywane. Powstały konstrukt syntetyczny nadziewane wyściółki i zszywane. głowa lalki wykonane oddzielnie z tej samej skarpetce lub innego materiału. W górnej części skarpetki może być stosowany w celu ograniczenia.