766 Shares 3630 views

Zalman Z9 Plus – Nowy model obudowy: cechy, przegląd i informacje zwrotne

Na całym świecie, firma Zalman produkty związane z absolutnej jakości, czy jest to zwykły cooler CPU, pamięci flash lub inny gadżet. Przede wszystkim, jest to gwarancja, że użytkownik kupuje urządzenie, które będzie trwać długo mu pracować bezawaryjnie. Głównym celem artykułu – niezwykły produkt producenta, obudowa Midi Tower przypadek – Zalman Z9 Plus. Cechy, przegląd i informacje zwrotne o tym urządzeniu pomoże czytelnikowi zapoznać się z gadżetu bliska.

Pierwszy znajomy

Obudowa z Zalman Z9 Plus jest dostępny w opakowaniu o dużym rozmiarze: 510h280h570 mm. waży około 9 kg. Normalna żółty karton ozdobiony jest urządzeniem, a także posiada szczegółowy opis zawartości po obu stronach okna. Na każdym boku opakowania przewidzianego uchwyty (jak sprzęt gospodarstwa domowego). pole drukowania, użytkownik znajdzie samego urządzenia, owinięte w folię polietylenową umieszczoną między dwiema grubymi zamków pianki, które są zaprojektowane, aby chronić organizm podczas transportu z upadkiem i wstrząsami.

Aby zaoszczędzić miejsce, wszystkie akcesoria Producent umieścił wewnątrz obudowy. Aby uzyskać do niego dostęp, należy odkręcić i zdjąć pokrywę boczną urządzenia. Ogromna plastikowa torba zawiera: kompletny montaż i opis mechanizmów ustrojowych, karta gwarancyjna i broszury, wszystkie rodzaje urządzeń mocujących, przedłużacz zasilania do procesora i gumowe podkładki dla dysków twardych.

Wszystkie akcesoria do Zalman Z9 Plus, dostarczane są opisane w instrukcji, więc użytkownik nie będzie trudno zrozumieć, co i gdzie można zainstalować przy budowie komputera.

Wygląd i design

Zewnętrznie sprawa wygląda objętościową: jego wysokość pół metra w połączeniu z obciążeniem 7 funtów na pierwsze zalecane. Jednak w jego opinii, wielu właścicieli powiedzieć, że duże rozmiary i waga pomaga zredukować wibracje do pracy – jest to poważny argument. Aby znaleźć wady jakości metalowej obudowie nie może być – żaden z użytkownikiem ostrza nie znajdzie. Wszystkie części ciała nie tylko są zaokrąglone na końcach, ale dodatkowo pomalowane lakierem.

Na szczególną uwagę zasługuje projekt przypadku. Ścisłe wygląd i wielu genialne wzory przypominają złożony mechanizm, zmontowane geniuszem. Nie rozpaczaj, ponieważ obudowa Zalman Z9 Plus instrukcja w języku rosyjskim, więc całkowicie zdemontować i zamontować ponownie urządzenie w piwnicy.

układ chłodzenia

Pierwszy przypadek Zalman Z9 Plus przeznaczony jest dla miłośników gier o wysokiej wydajności. Wentylacja organizowane w jednostce systemowej, umożliwia szybkie usuwanie gorącego powietrza na zewnątrz obudowy. Producent zainstalowana chłodnica powietrza cztery układ:

  • na przedniej części gadżetu urządzenia (chłodnica powietrza wieje na wozie z dysków twardych z późniejszego uwalniania do systemu);
  • tylną część obudowy (wentylatora zamontowane na poziomie procesora i wysyła się ciepłe powietrze na zewnątrz jednostki systemu);
  • urządzenie w górnej części (chłodnicy znajduje się nad grzejnikiem i procesor generuje się gorące powietrze na zewnątrz);
  • na panelu bocznym (chłodnicy znajduje się na południowym mostu i wydmuchuje powietrze na płycie głównej).

Ponadto, w przypadku przewidzianym kolejną platformę do montażu dodatkowego wentylatora od dołu jednostki systemowej. Dość dziwna decyzja, bo malutkiej obudowie gumowe nóżki sprawiają, że niemożliwe, aby uzyskać dobry przepływ powietrza.

Cechy akcesoria montażowe

Obudowa Zalman Z9 baza Plus Czarny, który jest przeznaczony do ustawiania płyty wygląda jak sito. Nie ma w tym nic dziwnego – producent zadbał, że użytkownik może łatwo zainstalować w dowolnym opłaty podstawowej (bez ujemnego sprzężenia zwrotnego w mediach na temat instalacji płyty głównej).

Zadowoli właścicieli i wyjmowany koszyk na dyski twarde. Bardzo wygodny w montażu urządzeń wykorzystujących gumowo podszewkę, która chroni dysk przed wibracjami zewnętrznego. Miejsca w partii kosz, może być jako dodatek do dodatkowego systemu chłodzenia dla dysków twardych.

Dla hodowli i okablowanie interfejsu kabli wewnątrz obudowy, też nie należy się martwić, i nie trzeba tu więzi. Praktycznie każdy aspekt w jednostce systemowej zawiera zaciski do kabli w nich miejsc trudnodostępnych.

Centrala ciało

Jednostka systemowa Zalman Z9 Plus ma cztery miejsca na umieszczenie urządzenia 5,25 cala (na przykład DVD-drive), ale górna szczelina jest już zajęte przez centralę. Warto zauważyć, że jest początkowo wyłączona przez producenta. Aby połączyć się z panelu sterowania musi być ostrożnie odłączyć powłokę przednią obudowę i podłączyć dwa złącza (są podświetlone na konkretnym kolorze, nie pomylić).

Nie starają się doprowadzić do przednim panelu interfejsów USB 3.0, producent tego w instrukcji wspomina kilka razy – 4 złączy USB mają starego formatu. Z połączenia głośników i mikrofonów też nie powinno być problemu, ponieważ zaciski są oznaczenia fabryczne i specjalne łączniki.

Badanie układu chłodzenia

Jednostka Zalman Z9 Plus Czarny przyciąga klientów nie tylko w ich wyglądzie. Wielu właścicieli komputerów do gier są zainteresowani efektywności chłodzenia podzespołów montowanych wewnątrz dużej obudowie. Laboratoria badawcze nie są wykonane dokonać porównania między drogich urządzeń i ich tańszych odpowiedników, jeśli chodzi o jednostki systemu jako całości. Aby przetestować stworzył specjalną podstawkę, która działa w otwartej przestrzeni (dopływem powietrza w pomieszczeniu nie jest ograniczona). Temperatura otoczenia powinna być pomiędzy 22-25 ° C. W rezultacie, pomiary ujawniły wiele interesujących faktów:

  • temperatura procesora w obudowie jest tylko trzy stopnie większe niż wskaźniki podstawy (dwie chłodnice do wdmuchiwania sprostać zadaniu);
  • karta wewnątrz ocieplenie jednostki 3-5 stopni więcej niż stoiska;
  • Dyski twarde nie ma żadnych różnic w temperaturze (podobno dla wlotu wentylatora radzi sobie z chłodzeniem).

izolacja akustyczna

Maksymalna prędkość chłodnicą zainstalowany w urządzeniu Zalman Z9 plus ograniczona 1200 obrotów na minutę. Chodzi o to, że hałas nie powinno być, ale nie zapominaj, że system posiada cztery wentylatory, które obracają się asynchronicznie. Wiele użytkownicy w swoich opiniach, że praca układu chłodzenia w cichym budynku, ale jeśli słuchasz uważnie, można zauważyć, że hałas jest główną cztery wentylatory (chłodnice niesłyszalny pracy CPU i GPU).

Wielu właścicieli są zalecane, aby modding układu chłodzenia, chłodzenie lutowania rezystora kontroli systemu Zalman Z9 Plus (przegląd tego modelu prezentujemy w tym artykule). Warto zauważyć, że stopa redukcji chłodnic do 200-500 RPM eliminuje nieprzyjemny hałas wytwarzany przez jednostkę systemu. Ponadto, jeśli chcesz, możesz zrobić przycisk, aby całkowicie wyłączyć system chłodzenia i sprawiają, że chopper turn-off dla fanów.

Liczba właścicieli

Głównym kryterium przy wyborze mieszkania jest jego wartość na rynku. Wszyscy użytkownicy, bez wyjątku, wierzyć, że dla Zalman Z9 Plus cenie jednostkowej wynoszącej 3.000 rubli jest dopuszczalne. Cieszę się, że obudowa jest dostarczany bez zasilacza – użytkownik może zainstalować co lubi. Wewnątrz urządzenia dużo wolnego miejsca, odpowiednio, wykonanie instalacji jest bardzo prosty, aw rosyjskim oświadczeniu wyjaśnia szczegółowo, co i gdzie zainstalować, aby zapewnić przyzwoitą wentylację. Istnieje również negatywne opinie użytkowników, a dotyczą one głównie do centrali:

  1. Interfejs USB 2.0 cztery. Po tym wszystkim, można było dokonać 50/50 Ustawienia USB 3.0.
  2. Podkreślając system chłodzenia nie jest wyłączona. Nocne bitwy towarzyszą jasne jednostki systemu oświetlenia w ciemności.
  3. Niezdolność do zmniejszenia lub wyłączyć obudowę chłodnicy wymaga wiedzy z zakresu elektrotechniki, lub mogą wystąpić bóle głowy od hałasu wentylatora.

Konkludując

Podsumowując wyniki organ odwoławczy Zalman Z9 Plus, to może być tylko jeden wniosek: urządzenie niski koszt, który jest przeznaczony do budowy systemów gier, wyraźnie to będzie interesujące dla wszystkich użytkowników, dawać do klasy budżetowej. Wraz z wysoką wydajnością chłodzenia występuje producent wada naruszające dobre właściciele reszta hałasu i efekty wizualne. Opcje zająć tylko dwa: wyeliminować problem się z lutownicą w ręku, lub kupić droższe mieszkania, których cena zaczyna się od 10 tysięcy rubli.