107 Shares 3260 views

A głośne statki zderzeniowych. Gdzie jest granica między prawdą a fikcją?

Wrak … To zdarzenie jest zawsze owiane aurą tajemnicy, mitów i legend. Słynny wrak – czarna strona historii, aby przeczytać, że chyba tylko patrząc w głąb morza. Niestety, majestatyczne olbrzymy wkładki często stają się ofiarami szalejące wody mórz i oceanów.

Najbardziej znany wrak stał się publiczny. Do tej pory istnieje wiele tajnych listach, w którym nazwał najbardziej imponującą katastrofę statku w historii ludzkości. Poniżej przedstawiamy tylko niektóre z tych, które weszły do historii świata.

statki rozbity

Wiele osób w pierwszej kolejności przychodzi na myśl historię, która pokręcił tragedii całego świata. To przyćmiło wszystkie inne statki rozbity. Jest to opowieść o „Titanicu” … Mimo, że historia z czasem nabył wiele domysłów i spekulacji, wszystko nadal ciekawi, co się właściwie stało. Zespół był tak zaślepiony wielkością swojego rzemiosła i jego wyższości nad innymi statkami, że czas wszystko się zbyt asertywny.

Możliwe przyczyny tragedii

Choć wielu mówiło, że w końcu zbudowany statek, który nie może tonąć. Jednak rzeczywistość okazała się nieprzewidywalna. Pewnej nocy statek jechał z pełną prędkością wzdłuż jego trasy, a marynarze tylko w ostatniej chwili udało się zaobserwować końcówki ogromnych bloków lodu, górujący nad powierzchnią wody. pilne próbuje odwrócić statku do strony zostały podjęte, ale było już za późno, statek został rozbity. Niemal na pełnych obrotach „Titanic” rezerwa sterburtowego góry lodowej.

Przerwy statek w połowie

Stopniowo zaczynają zalane dolne kondygnacje w przedniej kabinie statku. Prawie połowa naczyniu wypełnionym zimną wodą Oceanu Atlantyckiego. Na statku, aby stworzyć przeciwwagę, co powoduje, że jest on pół-zanurzone w wodzie. Obudowa nie może wytrzymać obciążenie potworną i przerw w połowie. Obie części statku są pozbawione energii elektrycznej w podziale i utopić. Świadkowie tragedii przypomnieć, że fatalny dzień z dreszczem, ale niektóre fakty pozostają w cieniu. Na przykład pasażerowie dyskryminacji klasowej.

To może uratować więcej?

Niektórzy świadkowie twierdzą, że niektóre łodzie były wypełnione pasażerami tylko połowę. Idą w dół tylko kilka osób, które, jak najszybciej, aby odepchnąć, w obawie, że łódź jest pełna i umywalką. W rezultacie, to uciekł znacznie mniej pasażerów niż mógł. Ale nie zapominaj, że w nocy miała miejsce i bohaterskich czynów. Wiele ryzykowali życie, by pomóc innym uciec. Cokolwiek to było, to katastrofa stała się symbolem arogancji.

„Admirał Nakhimov” Zaplątani

Inny, nie mniej tragiczne zderzenie nastąpiło z parowca „Admiral Nakhimov”. Było głośno sensacja XX wieku. Ciepłe dni na początku przyjazdu sierpnia w porcie statek wycieczkowy. Noworosyjsk pożegnał się z pasażerami, którzy wkrótce mieli udać się do fascynującej podróży. W tym samym czasie, gdy statek zamierza wejść do portu pod nazwą „Piotr Vasev”. Załogi obu statków zostali ostrzeżeni o siebie i musiał postępować ostrożnie, nikt nie przypuszczał, że upadek statków będzie wkrótce.

Kto jest odpowiedzialny i czy ma to sens, aby dowiedzieć się, że jest teraz?

W wyniku pewnych negocjacji, zdecydowano się rozdzielić wyjście z portu na prawą burtę. Ale coś poszło nie tak, ale zadziałał automatyczny r kursu. Technologia nie jest doskonały, to nigdy nie należy zapominać. Upadek statku – żywy dowód na to. Kiedy zauważono, że statek porusza się z maksymalną prędkością bezpośrednio w kierunku „Admiral Nakhimov”, sytuacja jest niemal całkowicie poza kontrolą.

Statek towarowy „Peter Vasev” zderzył się statku pasażerskiego i zrobił dziurę w rozmiarze pokładzie ośmiu do dziesięciu metrów. Statek zatonął w ciągu ośmiu minut. Niektóre okoliczności, w których statek rozbił się, wielu zastanawia. Dlaczego kamień statek pasażerski pozostały na dnie, jeśli, zgodnie z przepisami, powinien mieć wystarczającą pływalność, aby utrzymać się na powierzchni wody, co najmniej godzinę po katastrofie? Ponadto informacja została otrzymana, że kapitan wykonał rozkaz kierownika portu i zmienił trasę statku pływania. Ta historia będzie wiele luk i martwe.

Jednak najbardziej niepocieszony faktem jest śmierć prawie pięćset osób. Być może skala katastrofy nie byłoby tak źle, gdyby to było możliwe, aby obniżyć łodzi ratunkowych do wody. Ale co można zrobić w zaledwie osiem minut? Aby zorganizować lądowanie ludzi na tym samym wózku, trwa co najmniej pół godziny. I to pomimo korzystnych warunkach.

W przypadku, w którym istniało upadek statku „Nakhimov” miał ani czasu, ani czynniki, które pozwalają ludziom na ucieczkę w łodzi. Jakiś czas później, po katastrofie staje się coraz trudniejsze do znalezienia zgodnych z prawdą okoliczności zderzenia. Z pewnością prawdziwe fakty są zakopane w głębi wody, więc nie ma sensu spekulować, bo raz, a także ludzkich, z powrotem nie będzie powrotu.

Są to tylko dwa piętra, ale nie są jedynymi. Poniższa lista najsłynniejszych wraków wskazuje, że upadek największych liniowców – nie należą do rzadkości.

 • Costa Concordia.
 • SS America.
 • „Odkrywca świata”.
 • "Mediterranean niebo."
 • MB Captayannis.
 • BOS 400.
 • "Fort Szewczenki".
 • "Evangeleh".
 • «SS Maheno.”
 • "Santa Maria".
 • "Dimitrios".
 • "Olympia".

Statki były budowane przez lata, uroczyście się z ich portów na wiatr i ostatecznie zatonął, usiadł na brzegu w pamięci siebie pozostawiając jedynie stertę gruzu i żelaza.