245 Shares 4597 views

Złota Brama w Władimirem. Piękne zabytki miasta

Wspaniałe i majestatyczne miasto Władimira można słusznie uznać za perłę rozległej Rosji. Ma wiele atrakcji. Są to unikalna rezydencja Golden Gate, Vladimir-Suzdal, Dmitrovsky i Uspensky Cathedrals. Każdy podróżnik, przybywający tutaj, musi z pewnością odwiedzić te wyjątkowe miejsca.

Złota Brama Włodzimierza to prawdziwa wizytówka miasta. Zostały zbudowane w 1164 roku za panowania Andrew Bogolyubsky. W tym czasie pięć bram doprowadziło do miasta, które były dobrze strzeżone. To rodzaj defensywnej strategii. Co ciekawe, w 1238 r. Vladimir długo powstrzymywał atak ofiar Horda i Mongołów. Wrogowie włamali się do granic miasta, ale nie przez bramy, ale przez złamanie muru miejskiego.

Do tej pory z dawnego kompleksu obronnego praktycznie nic nie zostało. Pozostaje tylko Złota Brama. W Vladimira każdy wie o tej wspaniałej strukturze. Jest to również znane poza granice miasta. To jest najpiękniejsza brama w Rosji.

W średniowieczu pokryte były blachą miedzianą i połyskiwaną, zdumiewającą gościom miasta z ich wspaniałości. Vladimir był uznaną stolicą Rosji Północno-Wschodniej. Wśród pozostałych pięciu bram Golden Gate stanowiło wejście do najbogatszej księstwa miasta. Przez nich przyszli do zagranicznych ambasadorów Władimira i znanych gości, którzy chcieliby ukłonić Wielkiego Księcia. A krewna królewska z zwycięstwem lub porażką zawsze przechodziła przez te bramy.

Do dziś o Złotą Bramę pojawiło się silnie zmodyfikowane. Niestety, pożary i częste naloty przez wrogów i późniejsze prace remontowe zasadniczo zmieniły ich architekturę. Złota Brama w Vladimirze chciała zacząć odbudować od końca XIX wieku.

Obecnie w kościele znajduje się zabytkowa ekspozycja nad Złotą Bramą. Gość przyciąga diorama, odtworząc smutne wydarzenia z 1238 roku, kiedy Vladimir został zaatakowany przez oddziały Khan Baty. Tutaj można zobaczyć średniowieczną broń i sprzęt.

Bramą w planie architektonicznym jest wysoka szczupła wieża, przebita przez 14-metrowy łuk z nadproży łukowatych pośrodku. Pod tym zwornikiem zamontowano drzwi. Nad bramą znajduje się świątynia, do której można wspinać się po zachowanych schodach. Złota Brama w Władimirem jest trójkąta: wieża bitwy, kościół i łuk triumfalny.

Teraz balkon – przejście kościoła przekształciło się w niezwykłą, zamkniętą galerię. Złota Brama w Władimira jest uważana za pomnik architektury i historii, która znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO.

Odwiedź Vladimir – miasto, którego zabytki nie pozostawiają obojga swoich gości. Nie gorsza niż popularność Kościoła Trójcy Świętej w Golden Gate. Lokalni mieszkańcy nazywają to "Czerwonym Kościołem". Został zbudowany jako prezent na 300-lecie rodu Romowie z pieniędzmi Starego Wyznawcy. Świątynia ma fenomenalny akustyk.

Katedra Dmitrievsky – drugi z najważniejszych widoków Władimira po Złotej Bramie. Jest to wspaniała świątynia sądowa, zbudowana pod wodziskiem Wielkiego Gniazda. Unikalna katedra znana jest z kamiennych rzeźb. Ze wszystkich stron otacza 600 płaskorzeźb z licznymi obrazami rosyjskich świętych, scenografii historycznych, prawdziwych i mitycznych zwierząt.

Świątynia katolickiego świętego różańca jest interesująca. W latach sowieckich prześladowań świątynia była zamknięta w kościele, a jako wzmacniacz służyła wysoka wieża dzwonowa. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku była sala wystawowa. I dopiero niedawno w 1992 roku świątynia została konsekrowana.

Przyjdź do Władimira! Golden Gate jest zawsze bardzo uprzejma spotkać każdego podróżnika.

480 shares 9183 views
Rynek Anapa: opis i adresy
347 shares 9323 views
Aktualny schemat metra Mińska
696 shares 9409 views