478 Shares 5969 views

Zielonej herbaty oolong tea: korzystne właściwości oraz sposób wytwarzania

Na początku 18 wieku, jeszcze w czasach dynastii Qing w Tajwanie rozpoczął przygotowania herbaty, ale wielu uważa, że większość drzew herbacianych wzrosła tam o wiele wcześniej, ale odmiany tego wspaniałego napoju została wniesiona do dynastii Ming.

Sprzyjający klimat na wyspie umożliwia drzewa rosną nawet w zimie, ponieważ o każdej porze roku jest gorąco i wilgotno. Duża koncentracja plantacje herbaty są zlokalizowane na obszarach górskich. Dziś mówimy o tradycyjnej ulung zielonej herbaty. Jego nazwa pochodzi od rzeki Uluntszyan (Black Dragon), który odbywa się w prowincjonalnym miasteczku Fujian, tam i produkują dużą liczbę tych odmian.

Zielona herbata Oolong łączy w sobie bogactwo z czerwonej herbaty i świeżą zieleń. Herbata zmienia swój smak po każdym nowym spawania. Do najbardziej znanych odmian Oolong Dahunpao, Tieguanyin Wang Mao Ce, Alishan, żeń-szeń, Tieguanyin, Dundin, Si Ji Chun Gui Lin Hua Shan Oolong XI.

Herbaty Oolong są mocno skręcone listki, przejrzystość, nasycenie i złoto-czerwone. Ze względu na skomplikowane przetworzonych liści praktycznie zachowują swoją integralność. Oolong zieloną herbatę tylko z właściwych liści herbaty ma unikatowy lub niezrównany smak i kremową mleczną bardzo silny, kwiatowy zapach. Jego zalety zostaną omówione później, ale na razie receptury.

Aby zaparzyć zieloną herbatę oolong herbata tradycyjnych zwyczajów, musimy ceramiki. Wziąć gliniany czajniczek, przemyto wrzącą wodą, a następnie spać w jego suchych liści do 1/3 objętości i wypełnienia z gorącej wody (o temperaturze około 80 stopni) i prawie natychmiast łączą się tę ciecz, nie dopuszczając go do zaparzenia. Wypełnić po raz drugi i pozostawić na kilka minut. Następnie wlać w specjalnym glinianym naczyniu. Wszystko herbata jest gotowa, może być pijany z cukrem, mlekiem, śmietaną.

Niektóre oolong parzonej do 40 razy, ale średni wskaźnik dla tego gatunku jest uważana za 10-15 razy. Jakościowa zielony Oolong z doskonałego smaku i bogatej kolorystyce. To nie może być mylony z innym herbaty, oczywiście, jeśli jest prawidłowo parzona. Zielona herbata oolong herbata to napój zachęcające, ponieważ jest uplifting, orzeźwiający w upalne dni, gasi pragnienie i wzmacnia szkliwo.

Oolong tea: właściwości i składu

Herbata oolong zawiera więcej niż 400 użytecznych pierwiastków. Najważniejsze z nich to: kofeina, fosfor, żelazo, selen, mangan, jod, wapnia, cynku, magnezu, związki polifenolowe, różnych witamin z grupy D, C, E, K, B3, B6, B12 i B1. Taki kompleks obfitość witaminy zapobiega zakrzepicy i wzmacnia naczynia krwionośne.

Jest udowodnione, że stałe stosowanie oolong rozszczepia tłuszczu, normalizuje przemianę materii i zmniejszenie wagi. Wielu dietetyków poleca ten napój z otyłością i tych, którzy kontrolują swoją wagę. Ponadto, niektóre badania wykazały, że regularne spożywanie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych i układu krążenia, ze względu na przeciwutleniacze i witaminy M.

Zielona herbata oolong herbata – jest produktem naturalnym, który nie ma w swoim składzie żadnych barwników, konserwantów i namiastki smaku. Liście herbaty zawierają fluor, przyczynia się do poprawy jakości naszych zębów, kości i paznokci. Korzyści i zalety zielonej herbaty wielokrotnie potwierdzone. Ustalono, że zwalcza wolne rodniki, zapobiega rozwojowi miażdżycy i nadciśnienia tętniczego.

Picia co najmniej 5 filiżanek herbaty oolong dziennie zwiększa prawdopodobieństwo obniżenia cholesterolu. Że zawiera L-teanina, aminokwas, który ma łagodzący wpływ na układ nerwowy. Jak widzimy z ciągłego używania Lancer. Ale ich nie nadużywać, zwłaszcza kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią, osób starszych i tych, którzy cierpią na bezsenność, ponieważ ma kofeinę.