120 Shares 3982 views

Co jest hybrydyzacja: proces naturalny lub sztuczny?

Niestety, nasz system edukacji szkolnej podkreśla nauki, często całkowicie zapominając o naukach przyrodniczych. W rezultacie, większość maturzystów nie znać podstawowe podstaw biologii. Wydawałoby się, nie martw się: w rzeczywistości tak nie jest, że tak często spotykamy w życiu codziennym … Jednak tak nie jest. Na przykład, czy wiesz, że to hybrydyzacji? Jest to proces naturalny lub sztuczny? Za to, co nie jest niebezpieczne dla nas?

Jednak w wyniku nieznajomości tych truizmów są szeroko rozpowszechnione i rozwijającego się różne biurko które produkują cud „leki”, „naturalnej żywności” i inne nonsens podkreślając (między innymi) w przypadku braku produkcji organizmów hybrydowych. Spróbujmy zrozumieć szczegóły tych płonących pytania.

Start z faktu, że hybrydyzacja – to zupełnie naturalny proces biologiczny. Hybrydyzacja jest proces otrzymywania hybrydowego korpus, uzyskany parzeniem lub zapylenie krzyżowe dwóch różnych gatunków. To naturalne i sztuczne. Oczywiście, jest o wiele bardziej prawdopodobne, aby otrzymać żywotne organizmy, które mogą dać płodne potomstwo w wyniku naturalnego procesu.

Istnieje kilka powodów. Zazwyczaj fizyczna (naturalny) Hybrydyzacja – proces hodowli dwóch spokrewnionych gatunków lub podgatunków. Znalazłem to dość często, często prowadzi do zaniku i asymilacji jednego z gatunków rodzicielskich. Idealnym przykładem takiego procesu można wymienić gatunki pokrewne absorpcji wyspa zwierzęcia z lądu podczas celowego (przy użyciu ludzkiego) lub zetknięcia się tam. Endemitów szybko „połknął” bardziej agresywny i silny rodzina.

Jednakże, w niektórych przypadkach, sam proces może prowadzić do wytworzenia całkowicie nowego gatunku. Jest to możliwe, jeśli trafi ponownie pewną populację na wyspie lub w innych trudno dostępnych miejscach. Przez długi czas w tej populacji od czasu do przedstawicieli uzyskać czas tych samych gatunków od lądu, jest pojawienie się nowych podgatunków lub gatunków zwierząt lub roślin. To zajmuje dużo czasu, ale wyglądał tak endemiczne. W tym przypadku, hybrydyzacja – mechanizm jogging specjacji.

Częściej jednak proces ten jest sztuczny. Powodem tego jest to, że ludzie są bardzo zainteresowani w tworzeniu gatunków o szczególnych cechach. Taki typ hybrydyzacji znane od starożytności. To, jak wiele odmian zbóż, rasy były hodowane bydło i konie. Można powiedzieć, że ludzkość jest bardzo zobowiązany do mieszańców, ponieważ mają większą wydajność i lepsze walory ekonomiczne, które ostatecznie zdecydowały o rozwoju rolnictwa i nauki.

Obecnie bardziej powszechne hybrydyzacji komórek somatycznych: proces skrzyżowanie dwóch nonsexual komórkowych całkowicie różnych gatunków. Na przykład, dzięki czemu można uzyskać hybrydowy myszy z żabą. Stosuje się go w ten sposób, nie tylko uczyć się perspektywy inżynierii komórkowej, ale także dla rozwoju nowych leków.