257 Shares 9762 views

Chihuahua szczeniak zabawka lub martwy

Chihuahua jest znany jako najmniejszy pies na świecie. Dorośli ważą od 1 do 3 kg, a szczeniaki są bardzo małe, a bardziej jak żywy zabawki. Są one bardzo zabawny i energiczny, oglądanie ich to sama przyjemność.

Rozwój i charakter psów

Nabyć najlepsze szczenię w hodowli. Może to mieć gwarancję, że jest to rasowy i, co najważniejsze, zdrowy. Bardzo często w katalogach produkowanych na nadchodzący wystawie można zobaczyć zdjęcie Chihuahua. Szczenięta tej rasy może być dość kosztowne. Ale ten pies jest idealny dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób starszych.

Dzieci są zazwyczaj bardzo ruchliwe i ciekawy, więc pojawienie się okruchów w domu powinny być przygotowane wcześniej. Konieczne jest, aby ująć wszystkie urządzenia elektryczne, które będą dostępne do niego i usunąć wszystkie małe przedmioty, że Chihuahua może zadławić.

Szczególną cechą tej rasy jest miękkie miejsce na głowie, co jest oznaką ras. Nie jest konieczne, aby dotknąć jego dłoni i uniknąć urazów.

Chihuahua szczeniak wymaga ostrożnego obchodzenia się pod ręką, aby utrzymać go stojącego tuż tuż: dla wszystkich kart na raz, tak aby nie uszkodzić delikatnych stawów.

Rasa ta dobrze reaguje na trening, to jest bardzo inteligentny i niezależny pies. W tej klasie można rozpocząć bardzo wcześnie. Pozwolą one przyzwyczaić szczenię do dyscypliny i zwalnia właściciela zwierzęcia niewykonalna w przyszłości. Chihuahua szybko przystosowuje się do nowych warunków. Zapadka może zabrać ze sobą wszędzie. Jednak warto pamiętać, że jest to bardzo niebezpieczne zarówno dla wychłodzenia i przegrzania organizmu.

Inną cechą tej rasy są napady dreszczy, które mogą być spowodowane przez emocje, zimno, strach. Zwykle są one bardzo szybko. W przeciwnym razie, najlepiej skonsultować się z lekarzem weterynarii.

dieta

Pierwsze trzy tygodnie Cziłała życia karmione wyłącznie mlekiem matki. W tym czasie stale trzymał się na nogach, a porusza się jednostajnie. W tym czasie on rozpocząć dać pierwszej pokarmów stałych kilka razy na dobę (ilość jedzenia – nie więcej niż grochu). Uzupełniające karmienie powinno składać się z wołowiny lub ser. Codziennie porcja pokarmu powinna zostać zwiększona.

Po pierwszym szczepieniu szczeniąt chihuahua całkowicie odebrane od matki.

Kupując ten niemowlę, nowy właściciel powinien najpierw zorganizować dla niego do diety, który otrzymał szczeniaka od hodowcy. Jeśli planują to zmienić, należy zrobić to stopniowo.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby połączone Chihuahua moc. Szczenięta są łatwiejsze do nauczenia się i szybko przetwarzane gotowych potraw, ale witaminy i minerały z naturalnych produktów spożywczych są dłużej w organizmie. Należy zauważyć, że przed wydaniem suchy pokarm dla niemowląt, należy zmiękczyć wodę.

Należy pamiętać, że objadać się z przedstawicieli tego gatunku jest zabronione. Inaczej, tłuszcz, który gromadzi się w organizmie szczeniaka, może zdeformować rosnącej kości.

Chihuahua są dobre dla wołowiny, drobiu, nabiału i owoców morza. można dać i owoce. Dobry zostaną przyswojone starte jabłka i banany. Żywność powinna być tylko ciepły i niemowlęta na zimno lub gorąco paszowych zabronione. Ponadto, należy powstrzymać się od wszelkich rodzajach kiełbas, wędzone mięsa, mleka, rośliny strączkowe, tłuste ryby i słodyczy.