396 Shares 4095 views

Grzyby babki: jak przygotować pyszne?

Poznaj niedopałków grzyby (patrz zdjęcie. Poniżej) może być w lasach iglastych i liściastych, ale często są one złowione w mieszanym. Zwykle rosną w dużych grupach, począwszy od lipca do późnej jesieni. Makrela grzyby (jak je przygotować, patrz poniżej) są syroezhek stary. Mogą być widoczne od razu w lesie przez ich błyszczące, jak nalakirovannoy kapelusza. W swojej formie i kolorze babka jest trochę jak białe grzyby. Ale konieczne jest, aby spojrzeć na niego uważnie, od razu zdać sobie sprawę, że znalazłeś. Grzyby białej nasadki dolnej części rury, zaś byka – płytkę. Noga gęsty i płynny, a czasami dochodzi do jego długość 10 cm, szerokość – 3 cm.

Marynowane grzyby babki. Jak gotować?

Podobnie jak wiele innych grzybów, mogą marynować. Dokładnie przemyć je skórki i odciąć łodygi tak, aby jego długość pozostaje mniej niż 5 mm od nasadki. Następnie umieścić oczyszczone pieczarki BULLHEAD w wodzie przez kilka godzin. Odbywa się to na nadmiar goryczy zniknął. Namoczone grzyby należy gotować w osolonej wodzie przez około 7-10 minut. po wrzeć. Teraz można wyrzucić je na durszlak, aby odsączyć nadmiar płynu, a następnie rozszerzony w słoikach, które muszą z wyprzedzeniem sterylizowane. Tak, wszystko jest gotowe. Wypełnić je z marynaty, zamknąć pokrywę i wyjąć go w chłodnym miejscu – w lodówce. Gdzieś za 4-5 dni grzyby będą możliwe do jedzenia!

I jak przygotować marynatę? Spójrzmy na kilka prostych uniwersalnych receptur, które są odpowiednie dla prawie wszystkich grzybów. Przygotowanie wszystkich potraw szybko, więc nie zajmują dużo czasu.

Marynata. przepis №1

Za litr marynaty, musimy:

– soli (2 łyżeczka);

– cukier (3 łyżki);

– nasiona kopru włoskiego i liść laurowy (do smaku);

– ziele angielskie (10 grochu);

– czosnek (plaster 1);

– 9% Ocet (1 łyżeczka).

Wnosimy wodę do wrzenia i dodaje się do wszystkich wymienionych składników. Gotować przez kolejne 10 min. Marynata gotowy. Odwraca się ostry, ale jednocześnie bardzo smaczne.

Marynata. przepis №2

Wszystkie składniki są przeznaczone do jednego litra wody. Tak więc, aby przygotować marynatę, musimy:

– cukier (1 łyżeczka);

– (1,5-2 Sól łyżeczka) ;

– ziele (4 grochu);

– liść laurowy i goździki (1-2 szt.);

– Kwas cytrynowy (1/2 łyżeczki).

Wymieszać wszystkie składniki, doprowadzić do wrzenia i gotować przez kolejne 20 minut. Następnie dodać 1 łyżeczkę octu 80% th. Poczekać, aż woda dochodzi do wrzenia, a następnie zdjąć z ognia. Marynata gotowy. Fajne to nie jest konieczne, to lepiej, aby wypełnić grzyby. Nawiasem mówiąc, ten przepis może być również używany do konserwowania warzyw.

Marynowane grzyby babki: Jak przygotować

Makrela nadają się również w wytrawiania. Tylko najlepiej wybrać młode okazy, rozmiar którego cap wynosi nie więcej niż 6 cm. Przed grzyby solenie dokładnie czyszczone i myte. Następnie umieszcza się w pojemniku z wodą i moczy przez dwa dni. Odbywa się to w celu wyjścia dodatkowej goryczy. Nawiasem mówiąc, woda musi być okresowo wymieniany. Następnie grzyby gotowane przez pięć minut po ugotowaniu. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz czasu ani okazji zanurzyć niedopałków, nie możemy tego zrobić. Wystarczy ugotować je w tym przypadku, co najmniej 30 minut. Tak więc, już przygotowane grzyby babki, jak przygotować solankę, uczyć się.

solanka

5 kg grzybów będziesz potrzebować:

– 0,6 litra wody;

– 200-250 g soli;

– goździki, liść laurowy.

Gotowane grzyby rzuca na durszlak, aby spuścić resztki wody z nimi. Następnie rozkłada się je poprzez wypełnienie przygotowanych bankach i solanki. trzeba umieścić ładunek na górze. Po 2 miesiącach osolonej babka (grzyby) wyniesie pogotowiu i mogą być spożywane.