818 Shares 7592 views

Tematy i zagadnienia dzieł Lermontowa

Kwestia dzieł Lermontowa do dziś jest jednym z najbardziej interesujących tematów w krytyce literackiej. Po tym wszystkim, kreatywność Lermontow daje szeroką podstawę do refleksji, to jest uderzające w jej głębi, a także szeregu uczuć i emocji zainwestowanych w nich. W dużej mierze Lermontow tematy związane z jego biografii, a ponadto jest to podyktowane przez pisarza samego czasu. W tym kontekście należy rozpatrywać osobno poezję, utwory liryczne, epickie i prozaik.


teksty

M. Yu. Lermontow pozostawił ogromną spuściznę w postaci swoich nieśmiertelnych wierszy. Zaczął pisać bardzo wcześnie, a nawet pierwsze eksperymenty były przepojone ogromnym doświadczeniem. Kwestia dzieł Lermontowa pozwala udostępniać wszystkie jego lirycznej pracy na kilka kategorii:

1. Wiersze o samotności, w której głównym motywem – brak zrozumienia, ludzie złamać.

2. Poeta i poezja.

3. Wiersze o miłości.

4. Wiersze o przyrodzie, o ojczyźnie.

5. Wiersze o wojnie.

Rozważmy każdej z kategorii.

wiersze Lermontowa o samotności

Michaił Lermontow kształcił babcię. Nie rozpoznał albo ojcowski lub matczynej miłości. Być może to wpłynęło na całe dzieło poety. W szczególności ten miał wpływ na kształtowanie przedmiotu kreatywności. Lermontow obchodzi jak ludzie traktowali go. Jest również dejected obyczaje panujące w swoim czasie. Jednym z przykładów jest wiersz „Jak często otoczone pstrokacizna tłumu”, który można usłyszeć okrutny nagana hipokryzji społeczeństwa. znaków Lermontow są często porwać w świat marzeń w tym tekście, to jest świat dzieciństwa, beztroski i czysty. W późniejszych pracach motyw samotności przestaje być połączony z zarzutów, ale został jeszcze bardziej wzmocniony. Ile dźwięk wiersze poematu „Cliff” Osiem wierszy poety był w stanie wyrazić cały ból i smutek samotnego serca. Ta problematyka twórczości Lermontowa jest ściśle związana z takich obrazów, jak żagiel, liści, skały.

o naturze poezji

Lermontow żywił ciepłe uczucia do rosyjskiego krajobrazu. To jest natura jego bohatera lirycznego czuje się bardziej zrelaksowany, zrównoważony i harmonijny. Najbardziej uderzającą praca poświęcona pięknem natury Rosyjskiej – „Gdy fale żółknięcie niwa” Praca jest bardzo harmonijny i melodyjny. Pierwsze trzy strofy – opis przyrody. Lermontow animację, która go otacza. Niva martwi malinowy śliwkę "Hidden Garden" Lily of the Valley "przyjazne przytakuje." Podziwiając dzieje, bohater zaczyna czuć pokorę i spokój, cały jego niepokój zanikać, a na niebie jest już zaczynają dostrzegać oblicze Boga.

lyrics

Kwestia dzieł Lermontowa o ludzkich uczuciach nie ogranicza się do samotności. Poeta koncentruje się także na miłość. Jednak miłość jego tekstach są zawsze wyświetlane jako tragedii. Od pierwszych wierszy Lermontowa maluje tragiczne relacje pomiędzy bohaterem lirycznym i jego kochanka. Bohater cierpi z powodu śmieszności, niezrozumienia. Najbardziej jaskrawym przykładem – poemat „Żebrak”. Jest zbudowany na zasadzie psychologicznej równoległości. Pierwsza część – opowieść o żebraka, który zamiast jałmużny w ręku położył kamień. Druga część – oszukani uczucie liryczny. Po Lermontowa kochać Varvaroy Lopuhinoy zmiany nastroju. Teraz uczucia są wzajemne, ale kochankowie nie dają się ze sobą. Jest to wiersz „My przypadkowo przyniósł przeznaczenie.”

poezja wojny

Tematy twórczości Lermontowa nie ogranicza się do zmysłów. Poruszył również temat wojny. Oryginalność przedmiotu poezji Lermontowa przywiązuje ogromną wagę do nienaturalności przemocy. Na przykład w wierszu „Valerik” poeta czerpie piękną przyrodę Kaukazu, nie była zainteresowana w krwawych wydarzeń, które były organizowane przez ludzi. W wierszu „Borodino” Lermontow uwagę na temat historycznej przeszłości ojczyzny, był zafascynowany potęgą swego czasu naród. Jest to głęboko patriotyczne dzieło.

proza Lermontowa

Najbardziej żywe dzieło proza była powieść „Bohater naszych czasów”. W centrum obrazu – Pieczorin. To bohater, który robi rzeczy pochopnie. On zabija ludzi, nie wiedząc o tym. W tym Pieczorin głęboko przekonany, że jego ludzie nie zdają sobie sprawy, że wiele z jego niegodny. W rzeczywistości jest on zdolny i inteligentny, można je podziwiać. Ale są funkcje, które nie mogą być uznane za pozytywne: niezdolność do przyjaciół i miłości, duma i egoizm. Problemy poruszone przez Lermontowa (podsumowanie produktu pokazuje wyraźnie tego) – jest to czas wyszukiwania bohatera i ośmieszania nowoczesnych egocentrycznych młodych ludzi, a także zagadnień moralnych.

Lyric eposy

Jedną z najbardziej uderzających wierszach Mihaila Lermontova – „nowicjusz” Samotny romantyczny bohater, rezygnując z woli losu w klasztorze. Wychowywał się w nim, ale nie czuje się jak w domu. Nowicjusz czuje jego niepokój, wydawał się w więzieniu, chce dostać się do wolności. Kwestia dzieł Lermontowa przecinają się w tym wierszu. Tutaj jest podniesiona, a motyw samotności, a tematem wolności, i wyraźnie widać, jak czule Lermontow odnosi się do natury. Ponadto, wiersz jest najlepszym przykładem romantyczne dzieło. Nowicjusz zobowiązuje się do świata marzeń. Po spędzeniu dnia w naturze, rozumie czym jest prawdziwe życie. Pobyt w klasztorze teraz staje się niemożliwe. Został śmiertelnie ranny w walce z pantery (uosobieniem gwałtownych sił natury), Novice umiera. Taki jest tragiczny patos twórczości pisarza. bohaterowie Lermontowa w zderzeniu z rzeczywistością częściej niż stracić. Ich marzenia nie są prawdziwe, ale w tym świecie, życie jest nie do zniesienia.