528 Shares 6093 views

Czerwonka jest dziecko: objawy, leczenie i profilaktyka chorób

Biegunka – jest chorobą zakaźną wywołaną bakterią grupy Shigella. Mikroorganizmy te są z kilku rodzajów: Shigella sonnei i Flesnera Grigorevo-Shiga. Choroba atakuje przede wszystkim jelita grubego, i jest ogólnie zatrucia organizmu. Aby zapobiec tej choroby, należy wiedzieć, jakie są objawy czerwonki u dzieci. Objawy zakażenia, jak i jej leczenie i profilaktyka – to jest to, co zostanie omówione w niniejszym artykule.


Czerwonka: powoduje u dzieci

Bakterie, które powodują chorobę, to jest bardzo odporne na działanie różnorodnych czynników środowiskowych. Mogą być długo żyć i rozmnażać się w wodzie, na żywność, naczynia, oraz w glebie są zazwyczaj do trzech miesięcy. Źródło zakażenia dla dzieci może być chory na dyzenterię lub nośnikiem tego zakażenia. Jak tylko dziecko jest chore, że staje się dystrybutorem tej infekcji. Dziecko Maluch Źródłem choroby może być ich matką. Czerwonki u dzieci, objawy które zostaną omówione później, mogą być spowodowane przez słabo rozwiniętych nawyków higienicznych, to nic dziwnego, że ta infekcja jest nazywana chorobą brudnych rąk. Być może dlatego dzieci stają upowszechniających choroby jest znacznie bardziej prawdopodobne niż u dorosłych.

Czerwonka jest dziecko: Objawy

Choroba może przybierać różne formy -ostruyu lub przewlekłych. Ukryty (inkubacja) okres trwa od kilku godzin do tygodnia. Ale częściej choroba objawia się w ciągu 2-3 dni po zakażeniu. Temperatura ciała dziecka wzrasta, który może pomieścić do trzech dni, mogą wystąpić wymioty, zawroty głowy, senność, bóle głowy i utrata apetytu. Jednak głównym objawem jest obecność częste luźne stolce, liczba wyjazdów do łazienki jest od 5-6 razy dziennie. Kał może zawierać zanieczyszczenia zielone śluzu i krwi żyły. Jest dokuczliwy ból w jamie brzusznej, która jest kurcze w naturze, może osłabiać po dziecko poszło do garnka.

Jak leczyć biegunki u dzieci

Leczenie jest przewidziany z reguły, w zależności od postaci choroby i jej nasilenia. Aby pozbyć się dyzenterii był udany i szybko, należy przestrzegać specjalnego reżimu i diety, która zależy od tego ile lat dziecięcych. W pierwszych dniach po objawów choroby, zmniejszenie ilości pożywienia. Żywność powinna być parzona i delikatnie wcierać. Z diety należy wykluczyć słone, tłuste i pikantne potrawy. W czerwonki dobrze pomaga ryżowego wody, ponieważ ma działanie osłonowe. W tej chorobie jest silnie odwodniony organizm, więc dziecko potrzebuje nadmiernego picia. Woda dziecko może być fizjologiczny roztwór glukozy, również dobrze używać mikstury z owoców i warzyw, silne słodkiej herbaty z cytryną.

Czerwonki u dzieci poniżej jednego roku: jak leczyć

Bardzo małe dzieci po ciężkich picia herbaty jako dawania wyrażone mlekiem matki, w przypadku braku jogurtu lub acidophilus. Wszystkie niezbędne dla dziecka pokarmy stałe zastąpić wywar lub herbatę. Jeżeli stan zdrowia dziecka poprawia się, to mogą być stopniowo stosowane do klatki piersiowej. Jeśli wymioty jest odnawiana, a następnie karmienie piersią jest ponownie zmniejszona. Należy pamiętać, że wszystkie leki mogą być przepisane wyłącznie przez lekarza prowadzącego. Jeżeli rodzice mieli podejrzenia co do faktu, że nie było czerwonki u dzieci, objawy, które zostały opisane powyżej, powinno być jak najszybciej szukać pomocy medycznej. Jako środki zapobiegawcze odgrywają wielką rolę higieny: gruntowne mycie owoców i warzyw i ręce przed jedzeniem.