553 Shares 2438 views

Antysemityzm – co to jest? Przyczyny antysemityzmu. Antysemityzm w Rosji

Bardzo trudno jest logicznie wyjaśnić przyczyny, dla których jeden naród zdecyduje, że jest lepszy od drugiego. Termin „antysemityzm” oznacza nietolerancji i wrogości wobec Żydów. Oczywisty tej wrogości może w codziennym życiu, kulturze, fanatyzmu religijnego, poglądów politycznych. Tworzy antysemityzm przybiera różne od obelg, ograniczeń i zakazów próbować zakończyć eksterminacji (ludobójstwo). Dlaczego tak się dzieje? Spróbujmy zrozumieć, jeśli nie, to przynajmniej wiem, gdzie rosną korzenie tego zjawiska.

Prześladowania pochodzi z pogaństwa

Teraz możemy powiedzieć z pewnością, że w świecie pogańskim były pielęgnowane pierwsze pędy nienawiści wobec judaizmu. A nawet jeśli nie było takie określenie jak antysemityzm, Żydzi z tego powodu nie mniej uciskanych. Pogański świat z różnych bogów, bardzo wrogo postrzegany monoteistycznej judaizmu. Istnieją źródła literackie pochodzący z III wieku pne, który opisuje konfrontację między judaizmem i pogaństwa.

Przykładem takiego konfliktu jest dziełem egipskiego kapłana Manethon. Poniżej opisujemy pierwsze konflikty i ucisku narodu żydowskiego, w rzeczywistości początkowy antysemityzmu. Co jest monoteistyczna religia? To przekonanie jednego (lub jednej) Boga. Jak pan wie, rozumie i akceptuje taki religijny widzenia świata pogańskiego było po prostu niemożliwe.

Dowody prześladowania i przemocy przyjść do nas ze starożytnej Grecji, a od starożytnego Rzymu. Żydzi z różnym skutkiem walczą o swoją tożsamość, szanować ich zwyczaje i odmówił nałożonych ich poglądów. To często prowadzi do wzrostu wrogości, zwłaszcza od ludzi, którzy poddali potęgę Rzymu.

Chrześcijaństwo i judaizm

Formacja chrześcijaństwa w Cesarstwie Rzymskim dramatycznie wzrosła prześladowania Żydów. Teraz Żydzi doświadczyli pełną siłą nietolerancji religijnej. Przyczyny antysemityzmu można znaleźć czytając Nowy Testament. Żydzi bezpośrednio oskarżony o ukrzyżowaniu Jezusa i religijnych fanatyków wszelkiej maści zaczął rozważać swoje prawo gnębić i niszczyć ten lud. Chrześcijańscy kaznodzieje i kapłani ciągle dodaje oliwy do ognia nienawiści, pielęgnowanie wizerunku wroga, aby zebrać swoje stado.

Pod wpływem Kościoła zabronił Żydom nosić usługi publicznej, do posiadania ziemi, aby kupić niewolników (chrześcijan), by budować synagogi oraz małżeństw z chrześcijanami. Później zostali zmuszeni do przyjęcia chrztu, zaczęli niszczyć nie zgadza się z tym.

Islam i Judaizm

Wyznawcy islamu również nie sprzyjał Żydom. Pomimo faktu, że na początku 7 wieku naszej ery, były starcia między islamem a twórca żydowskich plemion, konflikt rozwijał w tym czasie mniej agresywnie. Świat muzułmański nie wykazują takiej otwartej wrogości do Żydów jako chrześcijanin.

Antysemityzm i edukacja

W 18 wieku, wpływ religii na życie publiczne jest coraz słabsza. Można by oczekiwać, że osłabiony i antysemityzm. Czym jest tak naprawdę? Czy to sprawia, że łatwiej żyć Żydów? Zmiana sutannę księdza do profesorskich płaszcze doprowadziły do tego, że w ramach religijnej nienawiści zaczął Podsumowując teorię naukową. umysły naukowe zaczęły pilnie udowodnić światu, że kultura europejska jest oparta tylko na moralności chrześcijańskiej i judaizmu, jest gorszy pod każdym względem. Teraz myśliciele próbowali wnieść pod zarzutami podstawie, że Żydzi są moralnie wadliwe, jak również ich religia. Zaczęli przypisywać krwawe obrzędy, obwiniając tej macy ugniata się krwią chrześcijańską, a jednak tam był pogląd, że Żydzi starają się zakończyć światową dominację.

Rasizm i antysemityzm

W ciągu 18-19 th stulecia, nietolerancja religijna ustąpiła wyścigu. W rzeczywistości, aby zmienić kierunek, ale istota pozostaje ta sama. Żydzi są teraz znienawidzony za to, co żyli zamknięte dla okolicznych gmin. Pomimo faktu, że od tego środowiska wyszło wielu znanych naukowców, wpływowych bankierów i handlowców udanych one nadal być uznane za moralnie gorszy i wadliwy.

Nominalnie, Żydzi mają równe prawa w społeczeństwie, które pozwala im otrzymać dobre wykształcenie i rozwijać własną działalność gospodarczą, ale często z tyłu leciały obelgi tylko dlatego, że umysły zatrute nienawiścią teraz również otwarcie pozazdrościć sukcesu komercyjnego. Emancypacja Żydów, zamiast oczekiwanego pojednania, przyniósł bezprecedensową falę agresji.

Coraz bardziej stało się jasne, jak niebezpieczne antysemityzm. Co może się zdarzyć w społeczeństwie, które ludzie utracili ludzką twarz, i pozwolili się udział w pogromach antyżydowskich? Czy stan normalny człowiek pobity na śmierć kobietę i dziecko tylko dlatego, że są Żydami? brutalne pogromy miały miejsce w Polsce, Rosji, Ukrainie. Ale Niemcy w tej sprawie upadł najdalej. Tam zaczęły się pojawiać cały antysemickiej partii, wówczas antysemityzm podjęły na poziomie legislacyjnym.

Antysemityzm w Niemczech

Jak udało ci się połączyć niemieckich ideologów w umysłach rasizmu i antysemityzmu? Co jest w ich pojęciu był rasizm w ogóle? To była kwestia teorii politycznej, której podstawowa idea – podział ludzi na różne grupy biologicznych. Rozdzielanie przeprowadzono objawów zewnętrznych, to jest, koloru włosów, oczu i skóry nosa od kształtu i struktury ciała. Każda rasa zostały przypisane do różnych cech fizycznych i psychicznych, a także pewnych wzorców zachowań.

Rasiści wierzyć, że kształcenie i wzbogacić przedstawiciele kultury innych grup rasowych jest bezużyteczny, nie są w stanie dostrzec zmiany na lepsze. Niemcy sami członkowie rasy aryjskiej podniesiona do góry rozwoju i długo cierpienie Żydów rankingu gorszych ras.

Groźny w historii ludzkości stała się taka kombinacja, jak faszyzmu i antysemityzmu. Sama faszyzm – surowy autorytarny zasada rządów, w oparciu o idee wyższości rasowej. Hitler nawet wysunął teorię, że Aryan – rzeczywisty prototyp człowieka w ogóle. Cała reszta to tylko czeka na aryjską rasę przyszedł i potwierdził swoją dominację nad nimi.

całopalenie

Pseudo-rasiści twierdził, że fizycznie i psychicznie osób niepełnosprawnych, a także przedstawiciele innych ras nie mają żadnej wartości i muszą być wytępieni.

W oparciu o tę teorię Żydzi być zniszczone, co oznacza, że konstrukcja z obszarów zamkniętych (gett) i obozie stężenia. W sumie kilkadziesiąt tysięcy takich placówkach powstały w czasie II wojny światowej. „Kwestia żydowska” składając nazistowskich Niemiec zdecydowano się następująco:

  • Wszystkie Żydzi koncentruje się w zamkniętym getcie
  • muszą być oddzielone od innych narodowości;
  • Żydzi zostali pozbawieni możliwości uczestnictwa w życiu społecznym;
  • nie mogli mieć właściwość, która została skonfiskowana lub po prostu zostało splądrowane;
  • Ludność żydowska nigdy do wyczerpania i wycieńczenia do niewolniczej pracy stała się jedyną możliwością utrzymania życia.

Niemieccy ludzie wspierają ich Führer, starając się zniszczyć cały naród. Mass antysemityzm wykonane Holokaust to możliwe, podczas których ponad 60% całej ludności żydowskiej w Europie został zniszczony. Oficjalnie uznane za ofiary Holokaustu 6 milionów Żydów, postać uznaną na procesie norymberskim. Spośród nich tylko udało się ustalić nazwiska 4 mln. Ta rozbieżność liczb ponieważ Żydzi zniszczyli całe społeczności, nie pozostawiając możliwość poinformowania o liczbie ofiar i ich nazwy.

Antysemityzm w Rosji

Niestety, Rosja nie uciekł antysemityzm. Przeciwnicy Żydów twierdził, że ten pasożytniczy elementem zajęte przez eksploatację rdzennej ludności. Taka jest opinia Słowianofile, ukraińscy nacjonaliści i populiści. Okres historii imperialnej Rosji jest ściśle związana z ruchem antysemickim. Żydzi ograniczony w swoich prawach i dostępu do służby publicznej.

wypowiedzi antysemickich zgrzeszyłem wielu znanych pisarzy, takich jak Dostojewskiego. Rewolucyjne masy byli jego wrogami Żydów, na przykład Bakunina. Niestety, antysemityzm w Rosji nosiły agresywną formę, o wiele łatwiej jest po prostu winę wszystkie swoje problemy dotyczące Żydów.

Antysemityzm w ZSRR

Władze sowieckie próbował walczyć antysemicki. Jednak, aby przekonać ludzi, przyzwyczajony do nienawidzą Żydów i ich winić za wszystkie kłopoty, to było zbyt trudne. W okresie NEP-u, te uczucia znacznie wzrosły, ponieważ Żydzi udany i aktywny działalność gospodarcza. Oliwy do ognia wlać masywną obecność Żydów w szeregach funkcjonariuszy partyjnych. Widok był, że rewolucja wygrała tylko im.

Po podpisaniu umowy z odniesieniami Hitlera do problemu antysemityzmu doszła do zera, a problemy oświetlenia Żydów nigdy nie odbyła się w Niemczech.

Dziś, mimo cierpienia Żydów, antysemityzm nie jest zlikwidowane. Ludzie jakoś myślę, że mają prawo do dyktowania do całego narodu, jak budować swoje życie, jak prowadzić obrzędy religijne, w które dni odpoczynku. Kto dał im takie prawo? Odpowiedź na to pytanie, ponieważ nie ma obiektywnych powodów, aby spróbować wyeliminować i zniszczyć ludzi z różnych perspektyw na życie.