731 Shares 5664 views

Wyciek płynu owodniowego lub wyładowania: jak rozumieć? Oznaki wycieku płynu owodniowego

W czasie ciąży, płód w łonie matki otoczony płynu owodniowego, który nazywany jest płyn owodniowy. Są one ważne w odniesieniu do rozwoju płodu, więc ich wylanie w normalnym przepływie ciąży występuje tylko w pewnym okresie porodu.

Jeśli woda zacznie się wycofać z wyprzedzeniem, to grozi przedwczesne rozdzielczości i staje się poważnym czynnikiem ryzyka. Konieczne jest, aby zrozumieć, co te sytuacje są niebezpieczne dla kobiety i dziecka. Pytanie, jak zrozumieć, że wody płodowe, powinny być badane co przyszła mama.

Objawy utraty płynu owodniowego

Wiele kobiet we wczesnym okresie są zainteresowani jak zrozumieć, że wody płodowe. Fizjologia kobiet jest umieszczony w taki sposób, że w III trymestrze ciąży, dając bardziej obfite, i jest to absolutna reguła. Jest to konieczne, aby odsłonić naturę tych zjawisk, niż powinny być zaangażowane w ginekologa, wiodącą ciąży. Ale przyszła mama dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia samego dziecka powinna być w stanie określić, co zaczęło przedwczesnemu odprowadzania cieczy. Ważne jest, aby poznać i zrozumieć, co dzieje się w organizmie: wyciek płynu owodniowego lub rozładowania.

Główne objawy, które mogą sprawić, że alert, leży w następujących czynników:

 • Wylanie płynu jest zwiększona poprzez zmianę położenia i ruchu.
 • Jeśli nie było znaczące pęknięcie błon płodowych, płyn zaczyna płynąć w nogach. Żeńskich narządów płciowych nawet zmusić mięśnie nie mogą zatrzymać przepływ.
 • Jeżeli uszkodzenie mikroskopowej bańki, wyciek jest określana wyłącznie przez udaru w klinice przedporodowej lub specjalnych testów.

różnice zewnętrzne

Wyróżnić dwa stany – wyciek płynu owodniowego lub wyładowania – może być w formacjach wygląd na bieliźnie lub toalety. Wody mają kolor przezroczysty (czasem z różowym, zielonkawe, brązowawy odcień), są trochę niejasne. Przydziału mogą mieć gęstą konsystencję i białą żółtawo-białej, brązowawe zabarwienie. Owodniowy woda, kolor , którego jest daleko od przejrzysty i powinien ostrzec przyszłe mamusie.

Specjalne testy dla inspekcji domu

Aby zrozumieć, co się rzeczywiście dzieje (wyciek płynu owodniowego lub zwolnienie), pomagają testy są specjalnie zaprojektowane do testowania kobiet w domu. Najbardziej skuteczne są uważane za dwie metody badań, którego istotą jest następujący:

 • Przed przeprowadzeniem badań należy przejść do łazienki strefy zmywania intymnej, osuszyć ręcznikiem. Następnie zaleca się położyć na czystej, suchej arkusza lub pieluchy. Jeżeli barwione, wysokie prawdopodobieństwo przedwczesnego pęknięcia dwudziestu minutach na powierzchni tkaniny. Wiarygodność tego sposobu jest to około 80%.
 • Możliwość utraty umożliwić ustalenie dodatków. Uszczelki na pęknięcia płynu owodniowego można kupić w aptece średnio 300 rubli.

Specjalne środki do testowania

Niektóre firmy farmaceutyczne produkują specjalne podkładki na wyciek płynu owodniowego. Zgodnie z charakterystyką zewnętrznych całkowicie higieniczne standardowego opakowania. Główną różnicą jest to, że każdy z produktów zawiera szczególnych reagentów. Przyczyniają się one do rzetelnego rozpoznania nawet minimalny udział wylania.

Test jest bardzo prosty: urządzenie jest podłączone do bieli i pozostawia na 12 godzin. Reagenty reagują wyłącznie na podkładce płynu owodniowego i malowania w seledyn. Badanie pozwala odróżnić nietrzymanie moczu, obecność wydzieliny z głównego wydania. podpaski po prostu nie będzie zmienić jego kolor.

Na pierwszy znak wylania należy skonsultować się z ginekologiem, bo taki stan może zagrażać zdrowiu płodu i matki. Również jest to lepiej skonsultować się z lekarzem, jeśli kobieta zainteresowana żadnych podejrzeń. Tylko specjalista może pomóc usunąć niepotrzebne lęki i ustalić z całą pewnością, czy kobieta wycieka płyn owodniowy lub wyładowania, które są oznaką zdrowego funkcjonowania organizmu. W każdym razie, trzeba uważnie słuchać jego stanu.

Jak rozpoznać wyciek płynu owodniowego z wysokim poziomem zaufania?

Wysoka sprawność świadczenia profesjonalnych technik kontroli. Podczas badania lekarskie przeprowadzane bardziej szczegółową diagnozę. Manipulowanie specjalnego narzędzia – lustro ginekologiczny – ginekolog bada szyjki macicy. Jest prawdopodobne, że kobieta musi być specjalnie mocniej. Jeśli w tym momencie rozpocznie obfite płynów pęcherza płodowego mogą być uszkodzone, a lekarz określa, jak wyciek płynu owodniowego. W zależności od wyników badań buduje kolejne taktyki działań.

dodatkowe manipulacje

Badanie lekarskie dla wycieku płynu owodniowego jest określenie pH pochwy. Jeśli podłoże jest normalna, wysoka kwasowość zostanie ujawniona. Z utratą płynu owodniowego, staje się lekko zasadowe lub obojętne. Taka metoda pozwala również na ustalenie obecności różnych chorób zakaźnych.

Często położnik wykonuje cytologii – specjalny test dla płynu owodniowego. substancja wydzielina jest stosowany do szkła. Po wysuszeniu określa się, że jest to: woda lub wybór fizjologicznych. 40 tygodni sposób określenie nie jest używany

Jeśli lekarze uzasadniają ich podejrzenia w końcu przeprowadzono badanie USG, aby określić dokładną ilość płynu owodniowego. Jeśli ich objętość jest mniejsza niż normalna, zdiagnozowano małowodzie.

czynniki ryzyka

 • Infekcje dróg rodnych, wystąpił przed rozpoczęciem ciąży lub we wczesnych stadiach.
 • Wady macicy (głównie wrodzone).
 • Niewydolność szyjki macicy. Zwartość szyjki macicy jest złe i nie może poradzić sobie z presją rosnącego płodu.
 • Wielowodzie. Rozpoznanie stawia się po badaniu ultrasonograficznym.
 • biopsja kosmówki, kordocenteza, amniopunkcja. zaburzenia genetyczne.
 • uraz mechaniczny otrzymał podczas oczekiwania na dziecko.
 • Nieodpowiednie naciskając prezentującą część płodu. Najczęściej u kobiet z wąskimi biodrami i w obecności jego nieprawidłowości rozwojowe.
 • Ciąża mnoga.

Co jest normą?

Zdrowa ciąża i poród wiąże się następująca sekwencja zdarzeń: gdy jest to 38, 39, 40 tygodniu ciąży, w każdej chwili może rozpocząć pracę. Gdy postępuje się skurcze pęcherza, w którym zamknięty płyn owodniowy, przerw i jeden strumień, ale na zewnątrz. Jeśli to nie nastąpi, położnik przeprowadza zmuszony przebicie nazywa amniotomy.

klasyfikacja

W zależności od czasu, gdy istnieje wylanie, i na jak wyciek płynu owodniowego, następującą klasyfikację opracowano:

 • Terminowe. Począwszy od końca pierwszego etapu pracy z pełnym lub w zasadzie pełnego ujawnienia szyjki.
 • Przedwczesne. Kiedy jest 39 do 40 tygodnia ciąży, przed rozpoczęciem stabilnej pracy.
 • Wcześnie. Przeciek w procesie pracy, ale ujawnienie szyjki macicy.
 • Spóźnione. Pojawia się w związku z dużą gęstością membran. Wylanie rozpoczyna drugą fazę porodu.
 • Wysokie rozerwanie błony. Odbywa się na poziomie gardła powyżej szyjki macicy.

Idealnie zerwaniu musi być dokładnie planowane. Ale w ciąży pełny określony, okres, który przekracza 37 tygodni, każdy wariant może być korzystne, jeśli w końcu rozwijać normalne prac. Taki stan jest uważany za niebezpieczny, chyba że okres krótszy niż 37 tygodni.

Przeciek niebezpieczne?

W celu zrozumienia pełnego wpływu, że grozi przedwczesne absolutorium, konieczne jest, aby poradzić sobie z funkcjami, które płynie owodniowym:

 • Bariera do kontroli zakażeń. Zakażenie narządów płciowych przez matki może dostać dziecko od pionu.
 • Zapobieganie kompresji pępowinowej. Woda pomaga stworzyć swobodny przepływ krwi do dziecka.
 • Funkcja mechaniczna. Owoc jest chroniony przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak uderzenia lub upadku. Stwarza to warunki do swobodnego przemieszczania się dziecka.
 • Biologicznie aktywne środowisko. Między matką a okruchy jest stała wymiana chemikaliów i wydzielania.

W przypadku naruszeń mających wpływ na wszystkie funkcje, ale najbardziej niebezpieczne powikłanie infekcji wewnątrzmacicznej staje, ponieważ wyciek występuje ze względu na utratę integralności błon. W rezultacie stracił szczelność medium, pozostawiając ochronę przed wpływami zewnętrznymi, sterylność jest zepsuty. Płodu może przenikać wirusy, bakterie, grzyby.

Jeśli okaże wylanie …

Jeśli nastąpi wylanie podczas drugiego trymestru, może powodować zakażenie płodu w różnych infekcji, że nie ma przeszkód, będzie w stanie pokonać wszelkie zabezpieczenia. Jak tylko położna będzie upewnić się, że nie ma wycieku, kobieta wysłany do diagnostyki USG. Badanie to pozwala określić stopień dojrzałości dziecka w łonie matki. Jeśli nerki i układ oddechowy płodu jest w pełni gotowy do pracy poza macicą wykonywane stymulacji porodu. To zapobiega zanieczyszczeniu zakażenia dziecka.

Jeśli płód nie jest jeszcze gotowy do samodzielnej aktywności życiowej, realizowane działania mające na celu przedłużanie ciąży – lekarze będą czekać na płód do narodzin. Terapia jest następujący:

 • Powołanie leków przeciwbakteryjnych. Pomoże to uniknąć zakażenia wewnątrzmacicznego.
 • Ścisłe leżenia w łóżku. Odpoczynek i stabilna pozycja ułatwia trwającego leczenia.
 • Stały monitoring stanu zdrowia dziecka, ponieważ jest uważany za ważny codziennie. Chłopak ma potencjał do wzrostu do realnego stanu w łonie matki. Ocenia jego krwiobiegu, wiercąc.
 • Matka przechodzi badań laboratoryjnych pomiarów temperatury ciała.
 • W przypadku braku oznak infekcji nadal jest leczenie. Można przeprowadzić szkolenie dróg oddechowych dziecka do samodzielnego funkcjonowania, środki hormonalne mogą być przypisane do niczego. To nie jest niebezpieczne, wszystkie środki zmierzające do utrzymania zdrowia matki i dziecka.

zamiast wniosku

Przedwczesny wyciek wody można zapobiec, jeśli kobieta w obecności czynników ryzyka dla prowadzenia odpowiednich środków zapobiegawczych. Na przykład, realizowane na czas leczenia niewydolności szyjki macicy, kiedy szew jest wprowadzony specjalny może być stosowana do szyjki położniczego krążka. W niektórych przypadkach przeprowadza się terapię zachowania, rehabilitację dróg rodnych i innych potencjalnych ognisk zakaźnych (medycyna, próchnicy, zapalenie migdałków). Najkorzystniejszą rokowanie utworzona na wylaniu w pełnym okresie ciąży. Jednak przyszła mama nie może panikować, wskazane jest, aby zachować spokój i przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza.