713 Shares 1268 views

Sałatka Słonecznik z frytkami: przepis. I inne przekąski z frytkami

Chipsy ziemniaczane są, być może, produktem, który jest podobny do prawie wszystkich, pomimo wszystkich wyjątkowych szkód dla organizmu i nieracjonalnie wysokich cen. To nie na nic, że frytki są udaną próbą sprzedaży tylko jednego ziemniaka kosztem kilograma. Każdego dnia, aby jeść frytki, oczywiście, nie warto, ale czasami można zaniedbać porady lekarzy i przygotować się i swoją rodzinę sałatkę na kolację. I na święto sałatki Słonecznik z wiórkami, którego przepis podany zostanie poniżej, jest najbardziej.

Sałatka Sałatka: gotowanie

Dokładnie posiekać filet z kurczaka (300 g) i smażyć aż do ugotowania w masła lub oleju roślinnym. Bardziej dietetycznym sposobem będzie obróbka cieplna mięsa drobiowego, jak gotowanie w podwójnym kotle. Gotuj na twardo jajka (3 szt.) Na dużym sosie. Podobnie robić to samo z marchewką (1-2 kawałki).

Głowa cebuli lub porów przecięta w pół kukurydzy, a świeże grzyby (300 g) – cienkie płytki. Niektórzy wolą stosować jako składnik grzyby marynowane, ale, niestety, ich smak pozostawia wiele do życzenia. Pieczarki i cebula smażyć na patelni z masłem aż do ugotowania.

Na płaskim półmisku umieścić 2-3 liści sałatkowych – będą odgrywać rolę liści kwiatowych. Z góry zaczynają układać sałatkę Słonecznik z frytkami, którego receptura implikuje przemianę warstw i majonezu. Najpierw układaj gładką warstwę filety z kurczaka w kształcie koła, a na niej marchewkę. Potem następuje obrót pieczarek z smażonymi cebulkami i tartymi jajkami.

Ale dopóki nie masz po prostu sałatki warstwowej. Aby zamienić ją w sałatkę Słonecznik z frytkami, przepis wymaga dość wyrafinowanej dekoracji. Na talerzu z sałatką starannie układał owalne frytki (z reguły idealnie nadawały się wiórki), tak że przedstawiają płatki kwiatu. W górnej warstwie (co płynie po jajek i majonezu) użyj nasion kukurydzy w puszkach. Rozmieszczanie ich powinno odbywać się ręcznie iw wyjątkowo artystyczny sposób – w postaci siatki, która odbywa się na powierzchni niektórych pasztecików. W każdym pustym rhombusie (powinno być z boku około 2 cm) umieścić połowę oliwek wzdłuż wzdłuż. Oliwki są wezwane do odegrania roli nasion słonecznika. Przy okazji, ta sałatka będzie miała bardziej egzotyczny smak, jeśli oliwki zostaną zastąpione świeżymi czarnymi porzeczkami.

Ale teraz, gdy zapoznałeś się z takimi potrawami jak sałatka z słonecznika z frytkami, której przepis zasadniczo jest dość prosty, porozmawiajmy o innych pomysłach kulinarnych, które można zrealizować przy pomocy tych samych żetonów.

Na początek, w ogóle nie jest konieczne gotowanie słonecznika dla tej receptury. Możesz bezpiecznie zamienić ulubioną sałatkę (tak, nawet ten sam krab) w podobne piękno.

W bufetach idealnie nadaje się wszystkie rodzaje przekąsek na chipsach. Najpierw przygotuj sałatkę (oliwkę, burak, koktajl morski, masło serowo-czosnkowe itp.), A następnie po prostu układaj łyżką na żetony. Wszystko to jest starannie umieszczone na dużej płaskiej półce, ozdobionej liśćmi sałaty. Jest jednak jeden niuans. Chipsy ziemniaczane bardzo szybko namoczone majonezem i stają się miękkie, więc te przekąski powinny być przygotowywane bezpośrednio do podawania na stół.

Dla przekąsek rybnych, frytki są również odpowiednie. Na przykład można wziąć chipsy ziemniaczane "rosyjskie ziemniaki" i umieścić niewielką ilość czerwonego kawioru na każdy chipsen. Użyj tego samego "Moskiewskiego Potato" lub "Estrella" w następujący sposób. Delikatnie solone łososia w małych cienkich plasterkach, umieść na żetonach. I na wierzchu każdej z tych części zrobić z kulinarnym rękawem "rosochka" z mascarpone.