588 Shares 6051 views

Jak podłączyć monitor do komputera poprawnie 2

Jeśli regularnie pracować z kilku komputerów lub mocy komputera osobistego nie jest wystarczające do realizacji zadań, istnieje wiele opcji, które mogą ułatwić Ci życie. Dzisiaj mówimy o tym, jak podłączyć monitor do 2 komputerów i odwrotnie.

Metoda mechaniczna

W zależności od celów i pragnień, istnieją różne sposoby pracy z wieloma komputerami z jednego monitora. Jeśli brakuje wydajności komputera PC lub stacji roboczej potrzebują osobnego do wykonywania wielu obliczeń, tak długo, jak można zrobić coś innego, a następnie, aby połączyć 2 komputery do jednego monitora, trzeba specjalnego urządzenia – KVM-Switch.

KVM (klawiatura, wideo, mysz) – specjalny adapter przeznaczony właśnie do tego celu. To pozwala podzielić jeden monitor na dwóch komputerach, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania i „tańczy z tamburyn”.

Urządzenie w swej najprostszej postaci zawiera jeden wpis dla myszy, monitor (projektor) oraz klawiaturę. Ma też dwa wyjścia dla każdej z powyższych urządzeń. Oznacza to, że wystarczy umieścić kolejne dwa bloki systemowe komputer, połączyć je, jak również konwencjonalne urządzenia KVM-switch, a następnie podłączyć go do zestawu urządzeń zewnętrznych. To wszystko.

Teraz możesz nacisnąć przycisk zasilania na obu jednostkach systemowych. Obaj uruchomić i zacząć działać. Aby przełączać się między pulpitami, wystarczy nacisnąć przycisk na tym priborchik.

Jedyną wadą tej metody jest konieczność stworzenia sieci lokalnej. Oczywiście, są przełączniki, które odgrywają rolę i routerów, ale są one znacznie droższe.

TeamViewer

Ta metoda jak podłączyć jeden monitor do 2 komputerów, takich jak ci, którzy posiadają niezbędne dwie stacje oddzielone dużym dystansem i bez „przełącznik” nie udało się do tych przewodów. Trzeba będzie programm TeamViewer.

Ale do jego stosowania, istnieją pewne niuanse. Narzędzie to jest wolny dla komputera osobistego. Jeśli używamy go do organizacji, to może zacząć „złośliwy” i pracować maksymalnie pięć minut w odstępach 2-3 minut. Ponadto wymaga połączenia z Internetem, a im szybciej, tym lepiej.

Aby podzielić 2 komputery na jednym monitorze podłączonym, trzeba będzie zainstalować TeamViewer na obu stacjach i zapamiętać ich identyfikatorów i haseł. Po tym, w swoim miejscu pracy, należy uruchomić program z i podłączony do drugiej jednostki systemu, nawet jeśli nie jest ona podłączona do oddzielnego monitora.

Radmin

Innym narzędziem, które można przypisać do „metody oprogramowania.” W rzeczywistości, to nie różni się od wspomnianego TeamViewer a jedynie poszerza odpowiedź na pytanie, w jaki sposób dzielić jeden monitor na dwóch komputerach. Jeśli nie zamierzasz kupić przełącznik, będzie łatwiej ściągnąć oba programy i sprawdzić w tej sprawie, która z nich jest bardziej wygodne.

Jakie cechy można zauważyć na drodze oprogramowania, jak podłączyć monitor do komputera 2?

  1. Gotowe sieci prywatnej pomiędzy dwoma komputerami. Można odwrócić danych między nimi bez głowy, oglądać filmy, i tak dalej.
  2. Zakres działania nie jest ograniczony. Najważniejsze, że zarówno komputer jest online.

mogą być izolowane od wad tylko ból głowy do skryptów startowych ustawień i zaprogramować się do uruchomienia i dostrojony do odbioru po uruchomieniu komputera.

odwrotnie

Teraz omówmy, nie mówiąc już jak podłączyć monitor do komputerów 2, ale zupełnie odwrotna sytuacja. Często obszar roboczy ekranu może nie wystarczyć, aby pomieścić wszystkie informacje. Foldery, pliki stole – wszystko nakładają się na siebie i zakłócać oglądania.

Aby poradzić sobie z tym problemem, konieczne jest, aby wiedzieć, jak zbudować komputer z 2 monitorami. Jednak nie jest to taki wielki problem. Mimo wszystko, to wszystko zależy od Twoich potrzeb.

  1. Jeśli chcesz podłączyć do telewizora, komputera lub projektora, najpierw sprawdź złącza na tylnym panelu. Może trzeba będzie albo zwykłego kabla HDMI lub dokładnie w tym samym przewodem, podłączenie dowolnego monitora.
  2. Aby podłączyć drugi monitor jest wystarczający, aby upewnić się, że karta ma dodatkowe złącze do kabla połączeniowego oraz właściwego kształtu. W skrajnym przypadku musielibyśmy kupić adapter, który kosztuje około 200 rubli.

To wszystko, nic skomplikowanego. Następnie będziemy mówić o konfiguracji podłączonego monitora.

system

Gdy przewód jest podłączony drugi monitor do komputera, trzeba zdecydować, jaki typ połączenia chcesz użyć. Domyślnie, telewizora, projektora lub drugi monitor wyświetli takie same jak na głównym ekranie komputera osobistego. Aby zmienić tę „niesprawiedliwość”, należy nacisnąć kombinację klawiszy Win + P

Pojawi się okno z opcjami umieszczenia monitorów. Wybierz „Rozszerz”. Teraz na pulpicie zostanie podzielona na kilka ekranów jednocześnie. Należy również zauważyć, że jeżeli obraz nie pojawia się, problem może leżeć w konfiguracji drugim ekranie. Na przykład, telewizor będzie musiał znaleźć i włączyć odpowiednie wejście, z którego sygnał z komputera.

DisplayFusion

Oprócz wbudowanych narzędzi systemowych, można skorzystać ze specjalnych programów do separacji i ekspansji na ekranie, takie jak DisplayFusion. To oprogramowanie pozwala na zarządzanie nie tylko okna i monitorów, ale także dostosować każdy pulpit na jednym ekranie do własnych potrzeb: zmiana tapety i wygaszacze ekranu. Nawiasem mówiąc, z pomocą systemu operacyjnego nie działają. Miłym bonusem jest fakt, że sam program jest w stanie automatycznie zmienić tapetę pulpitu. Wystarczy tylko określić folder, z którego będzie on rysować.

Wadą jest koszt tego programu. Cena, szczerze mówiąc, nie jest to odpowiednie narzędzia – $ 25. Przy obecnym tempie rubla jest prawie 2000. Zgoda, trochę za dużo dla programu, który duplikuje funkcje systemu operacyjnego i zmienić obraz na drugim ekranie.