615 Shares 2944 views

Breech i głowowa

Ciąża! Ile emocje i uczucia związane z tym pojęciem. Przez cały okres prowadzenia jej dziecko kobieta martwi się o prawidłowej pozycji dziecka w łonie matki. Ten tak zwany płodu prezentacja. Ale w rzeczywistości, kwestia ta staje się coraz bardziej naciska na około trzydziestego Trzydzieści pierwszym tygodniu ciąży. To właśnie na tym etapie dziecko ma się przewrócić, czyli jego pozycja będzie traktowane jako głowowej prezentacji. Ponadto eksperci odróżnić i wiele innych pozycji. Przyjrzyjmy się wszystkich szczegółów.

Jeśli specjalista sugeruje tę okoliczność, a prezentacji płodu, oznacza to, że jest on odnoszące się bezpośrednio do konkretnej części ciała dziecka, które są najbliżej sposobów rodowego matki. Jest to miednica dziecięca lub głową. Wynika dwie koncepcje: płodu prezentacji i zamka prezentacji.

Stacja czołowa prezentacja płodu reprezentującą pozycję dziecka, na której spoczywa głowę w miednicy matki oczekującej. Jest to najbardziej pożądany i popularny typ. Ale nie wcześniej odpocząć, jeśli dziecko jest w łonie matki w ten sposób. Nawet jeśli w Twoim przypadku, głowowa prezentacja płód może wystąpić szereg nieprzyjemnych sytuacji podczas porodu. Na przykład, niektóre dzieci są przylegające do twarzy narodziny kanał lub czole, karku i potrzebujących.

W odniesieniu do zamka, tutaj mówimy o tym, co Twoje dziecko jest włączony stopy urodzeń kanał lub miednicy. Ponadto przepis ten może być mieszany lub zamka w takiej sytuacji, na przykład. Ten scenariusz występuje w pięciu procentach przypadków. Należy zauważyć, że ta prezentacja – to nie jest wskazaniem do operacji zwanej cesarskie cięcie. Jednak zwiększone specjalistów uwagę podczas porodu wymaga koniecznie. Dość często, gdy nie ma wygląd ciała ściągnięty pępowinowej kanał rodny, a szef jest uważana za największą część dziecka. W takiej sytuacji będzie wymagał natychmiastowej operacji, ponieważ dziecko może po prostu udusić. prezentacja Breech należy określić z wyprzedzeniem, tak, że lekarze byli gotowi na taką ewentualność.

Poza tym wszystkim, nawet trzydziestego drugiego i trzydziestym siódmym tygodniu, można zmienić sposób prezentacji dziecka, jeśli nie konkretne ćwiczenia.

Przydzielanie skośnego lub poprzecznego położenia płodu. W tym przypadku dziecko jest w tak zwanej pozycji poziomej. On opiera się plecami lub uchwyty w kanał rodny. Nie może obejść się bez cesarskiego cięcia.

Co to znaczy cephalic prezentacji płód, okazało się. Jak już wspomniano powyżej, ustala się na trzydziestym pierwszym trzydziestym siódmym tygodniu ciąży. Należy zauważyć, że trzydziestego piątego dziecka może zmienić swoje stanowisko. Jednak po tym okresie, dzieci rzadko zmienić przodujące. Można dowiedzieć się, z pomocą ultradźwięków. Do kart kobiety w ciąży oznaczałoby coś takiego: cephalic pozycję prezentacji 1, i tak dalej.
ginekolog położnik, w trzecim trymestrze ciąży regularnie kontroluje przyszła mama. Z pomocą sondowania to łatwo będzie mógł czuć się głowy dziecka. Jeśli mówimy o tym, że w tym przypadku nie jest głowowa, to będzie w rejonie tzw dna macicy.

Generalnie położenia miednicowego, na przykład, czy nie ma wpływu na przebieg ciąży. Jednak trzeba zwrócić większą uwagę do takiego urlopu. Jeśli chodzi o mamę, ona w stanie przekonać dziecko, aby przewracać. Aby to zrobić, ona potrzebuje pomocy medycznej, który nauczy ją, aby zrobić kilka prostych ćwiczeń. Trzeba będzie do prowadzenia szkoleń, co najmniej trzy razy dziennie przez tydzień. W tym samym czasie ciąży kobieta leży na boku na około dziesięć minut, a następnie w tył odwraca na drugą. Takie działania robią A trzy lub cztery razy dziennie. Jeśli pożądany rezultat nie może być osiągnięty, przyszła matka została umieszczona w szpitalu, gdzie zostanie podjęta decyzja, jak w tym przypadku dostawa odbędzie.