461 Shares 2249 views

Sok z aloesu z zatok: stosowanie w domu

Zapalenie zatok – dość nieprzyjemne choroby i jej leczenie w trakcie terapeutycznych wiąże się z wykorzystaniem nie tylko medycyny, ale również fundusze z arsenału medycyny tradycyjnej. W tym przypadku, aloes, lub jak to popularnie zwany, agawy – niezbędnym narzędziem, a to zostanie omówione dalej.

Zastosowanie aloesu w kwestii leczenia zapalenia zatok

Głównym powodem, prowokuje do rozwoju zapalenia zatok – zakażenie, które przenika do zatoki szczękowej. Dzieje się tak najczęściej, gdy wirusowe choroby układu oddechowego, odzyskiwanie z bólem gardła, zapalenie migdałków, zapalenie oskrzeli zaostrzenia bakteryjne, choroby dziąseł i innych problemów zdrowotnych.

Zaleca się stosowanie aloesu w zatoce nie tylko do zielarzy, ale wielu lekarzy – zwolenników leczenia zachowawczego. Wartość zakładów jest wysoka, jako część jej soku i miąższu występują:

 • Związki taniny skuteczne zwalczanie ropy;
 • saponiny, które w naturalny sposób pomaga nawilżają błonę śluzową nosa, oczyszczając jego ruchy;
 • katechiny – przeciwutleniacze naturalne mające silne właściwości przeciwzapalne;
 • enzymy i garbniki – że otaczają błony śluzowej nosa, śluzu i zmniejsza wysokość pęcznienia jest usunięte;
 • lotny – naturalne związki przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Kompleks agawy działanie w zatoce

Aloe leczenie zapalenia zatok daje znaczące rezultaty, ponieważ zakład można nazwać naturalnym środkiem antyseptycznym, który regeneruje i przywraca, działając jako naturalny immunomodulator. Gdy stosowane właściwie mając taki efekt:

 • łagodzi ataki bólu i zmniejszenie obrzęku;
 • To zmniejsza wytwarzanie śluzu i usuwa proces zapalny w redukcji czasu i szybkości rozwoju zakażenia;
 • To pomaga zatrzymać procesów ropnych, zapobieganie zapalenie zatok przejawiać się w przyszłych patologii i powikłań septycznych;
 • To pomaga uzdrowić i przywrócić funkcję błony śluzowej nosa.

sok z aloesu z zatok (ostre i przewlekłe), nie jest szkodliwe, nie powoduje alergii, jak to często ma miejsce w przypadku przyjmowania tabletek, i proszki, krople. Ponadto sok nie wyschnięcia błony śluzowe.

Aloes z zatok: recepta powinna być dla każdego

Można docenić recepty z aloesu, które są z powodzeniem stosowane w medycynie ludowej do zwalczania zapalenia zatok.

 1. Dla małych i bardzo wrażliwych śluzowych nosa należy rozcieńczyć agawy soku z wrzącej wody w stosunku 1: 1, a otrzymana poprzez zakopywanie nosa. Pole wykorzystania tych kropli do 2 cz. w każdym nozdrzu w odstępach 3-4 godzin. Dorosłych pacjentów nosa aloes w zatoce mogą być rozcieńczane wodą nie ociekowej.
 2. Połącz soku agawy i płynnego miodu w równych proporcjach, a następnie dodanie rozcieńczonego soku Ziarnopłon czystej wody w proporcji 1 do 1. 4 Bury nasadki. trzy razy dziennie.
 3. Zmieszać równe ilości soku z marchwi i aloes – oznacza to, pochowany w nosowych w zatoki 4 kropli trzy razy dziennie.
 4. W czasach, w celu wzmocnienia skuteczności i efektywności pomocy soku agawy i świeżego soku z cebuli – mix 1 łyżka. l. Sok z aloesu i 5 nakrętka. żarówki soku. Pochowany w nosowych – trzy razy dziennie przez 3 kap. w każdej z nich.
 5. Równie skuteczny przepis na mieszaniną soku z aloesu i kalanchoe – 2 sztuki. l. Mieszaninę soku dodano 1 h. l. ciecz miodu i soli na końcówkę noża. Upuszczenie takiej mieszaniny do nakładki na nos 3. 3-4 razy dziennie.
 6. Dla przygotowania tego narzędzia powinny gotować pół szklanki liści agawy w 300 ml wody przez 10 minut. w łaźni wodnej. Ponadto, usunięcie z ciepła i pary w oddechu – prowadzi się tak, procedura nie więcej inhalacyjne 2 razy dziennie, mając na uwadze to, że nie może być zastosowany na korpus wysokiej temperatury.
 7. Drobno pocięty arkusz 3 agawy dalej dodano 1 czerwony pieprz i gorącego podłoża 1 łyżka. l. chelidonia – mieszaninę wlać ciepłej przegotowanej wody, tak, że pokrywa się w całości. Umieścić pojemnik na 5 dni w lodówce i po okolicach nosa środków smarnych w okolicach nosa i zatok – wystarczy 2 razy dziennie.
 8. W tym przepisie się 10 g maści Wiśniewski, dodano do niej taką samą ilość soku z aloesu, Kalanchoe i cyklamen – uzyskaną mieszaninę zwilża się tuleja bawełna i umieścić je w ciągu 10 minut, najpierw w jednym z nozdrzy, a potem – w drugim. Powtarzanie takich zabiegów, 2 razy dziennie.

Jak korzystać z agawy w zatoce

zapalenie zatok aloes traktowanie domu będzie skuteczne, jeśli wybierzesz odpowiednią roślinę i kompetentnie. Mówi się, że liście powinny być podejmowane z agawy, który osiągnął 3-5 lat, wybierając niższe, mięsiste i zielony.

Po wycięty arkusz, to jest warte czasu, aby oczyścić i umieścić w lodówce – 13-15 dni, w osobnej sekcji o temperaturze 5-7 stopni. Dlaczego? Pozwoli to roślina gromadzić wszystkie pozytywne substancje, które są mu potrzebne do przetrwania, a które będą wykorzystywać do leczenia zapalenia zatok w przyszłości. Przed domowej receptury do usuwania liści grube skórki, drobno posiekanej masy i wycisnąć sok przez gazę.

Środki ostrożności i skutków ubocznych

Ze wszystkimi tego soku z aloesu na zatoki – naturalny środek, ale jeśli nadużywane lub nadmierne stosowanie może powodować uszkodzenia, jak również. Aby w pełni wiedzieć, co pacjent może napotkać, z pewnymi skutkami ubocznymi, prezentujemy na poniższej liście takiej uwagi:

 • Alergia – w związku z tym, że wszyscy indywidualnie, a przed zastosowaniem jej sok, należy przeprowadzić test na zgięciu łokcia.
 • Wysypki na skórze – wielu pacjentów w pierwszym dopuszczeniu soku z aloesu może kolidować z tej reakcji, jak trądzik i wysypki. Ponieważ korpus jest czyszczone doprowadzenia toksyn przez pory – Przepuszcza i normalną reakcją.
 • Pogorszenie stanu zdrowia i wymioty, biegunka – może to powodować słabą jakość soku z aloesu lub nadmiernego zużycia.

istniejące przeciwwskazania

Jak twierdzą lekarze i zielarze sok z aloesu w zatoce nie jest zalecany do stosowania przez ciężarne i karmiące, jeżeli pacjent z rozpoznaniem choroby serca i naczyń krwionośnych, nerkach i wątrobie, w onkologii. Jest również przeciwwskazany u korzyść i są uczuleni na rośliny soku. Chociaż jest to zjawisko rzadkie.

Aloes z zatok: opinie

Co mówią o wykorzystaniu środków opisanych pacjentów? Wierzą, że stosowanie soku z aloesu skutecznie zwalczać zapalenie zatok i sprawnie, nie jest gorsza w jej mocy, aby wielu leków. Wielu powie, że narzędzie takie jak sok z agawy w postaci kropli do nosa przeciw zapaleniu zatok, sprawdzony od wieków, a ryzyko powikłań jest zmniejszona do minimum, zwłaszcza w porównaniu z tabletki, krople i maści.

Inni mówią, że jako profilaktyczne soku agawy jest po prostu niezastąpiony w okresie jesienno-wiosennym, kiedy czekaliśmy na wszelkiego rodzaju ostrych zakażeń układu oddechowego i przeziębienia. Aloes działa łagodnie bez suszenia błony śluzowej nosa, zabijania zarazków i patogenów.