87 Shares 2894 views

Wiadukt – most o specjalnej konstrukcji

Jak to już wynika z własności wyrobu, wiaduktu – konstrukcja mostu. Charakteryzuje taki projekt od innych typów konstrukcji mostowych i dużych wież i dużej długości. Najczęściej inżynierowie proponują budowę takich obiektów w punktach przecięcia z obszarów podmokłych, doliny rzek, wąwozów i jarów. W takim przypadku, jeśli dany obszar nie jest odpowiedni do budowy wysokich nasypów, jest całkiem możliwe, budowa wiaduktu, który z ruchem rozwiązywania problemów w tym obszarze, a ponadto jest również skutecznym rozwiązaniem z ekonomicznego punktu widzenia.

Wiadukt: charakterystyczne cechy

Wiadukt dosłownie – jest łacinie „drodze» (VIA) i „am» (duco). Innymi słowy, jest to specjalny most wiodący przez coś (ułatwienie przemieszczania przez coś) i mający bardzo wysokie poparcie. Jednakże, jeśli most jest sztuczną konstrukcją, która trwała po drugiej stronie jeziora, rzeki lub innej przeszkody wodnej, wiadukt – projekt, który zostanie sporządzony przez wąwóz, przepaści lub wąwozu. Nawiasem mówiąc, jest to również stworzenie różni się od prowadnicy, która jest skrzyżowanie autostrady, tory kolejowe itp D. Z estakady o takich samych przęseł wiaduktu charakteryzującej ich różnicy. Największą rozpiętość zwykle przypada w najwyższej części całego mostu. Ponadto rampa korzystnie skonstruowana z płaskiej powierzchni. Wiadukt – jest całkowicie uzasadnione miarą budowy, gdy gleba z powodu jego słabości nie pozwala być stosowany jako most innej struktury. Jeśli to konieczne, jego konstrukcja pozwala na stopniowe zwiększanie wysokości przęseł. Może być zbudowany z kamienia, betonu, betonu zbrojonego, metalu. Z reguły, wiaduktu – jest głównie wieloprzęsłowej i łukowe zamiast belek konstrukcji. Historia pierwszego wystąpienia tego projektu sięga dawnych czasów rozkwitu Imperium Rzymskiego.

Najbardziej znanym na świecie

Te wiadukty są najbardziej znanym w świecie:

  • Kaluga kamienny most.
  • Mokrinskiy pociąg, położony w Chuvash Republic.
  • Göltzschtalbrücke – najwyższy budynek cegła tego typu na świecie.
  • Szkocki wiadukt, położony w pobliżu miejscowości Glenfinnan.
  • Wiadukt nad rzeką Syduhe (światła najwyższego na świecie mostu ruchu jest nie mniejsza niż 0,472 km).
  • Wiadukt Millau (najwyższy wsparcie jest 0.341 km).

Czytaj więcej o najnowsze

Wiadukt Millau – jest budowa mostu budowa systemu okablowania, która biegnie doliną rzeki Tarn w pobli Millau na południu Francji znajduje się w dziale Averonskom. On jest ostatnią częścią autostrady A75, która zapewnia szybki przepływ kapitału (Paris) do Beziers miasta. Autorzy projektu – dwóch wybitnych naukowców z dziedziny inżynierii i architektury: Virlozho Michel i Norman Foster. Wbudowany ich wielka struktura przecina najniższy punkt doliną rzeki Tarn, wiąże czerwonej sukni z płaskowyżu Larzac i przechodzi obwód Wielki Plateau (Park Narodowy) na jego wewnętrznej stronie.

Dowiedz się więcej o opcjach

Most jest stal roadbed Milhaudem składa się z 8 przęseł. Jego wsparcie zapewnia taką samą ilość słupów stalowych. Waga jezdni – 36 tysięcy ton. Jego szerokość 32 m, a głębokość – .. 4,2 m wiadukt Milhaudem Pełna długość 2460 m, każda z głównych przęseł (6 części) ma długość 342 m, a pozostałe dwa skrajne. – 204 m w tym wiaduktu którego zdjęcie fascynować, jak już wspomniano – jest to jeden z najbardziej znanych na świecie. na nim ruch rozpoczął się w grudniu 2004 roku. Wydaje się, że już nie trzeba wyjaśniać różnicę między wiaduktem mostu w tym konkretnym przypadku.

dziś wiadukt

W przeszłości, most o strukturze współczesnego wiadukt, zbudowany w całości z ogromnych kamieni, które przechodzi długą ręczną ciosając. Stworzenie takich projektów wydano dużej ilości pracy ręcznej i czasu. Spojrzał udogodnienia takie nieporęczne i ciężkie, niby miał dość wiarygodne. Ze względu na fakt, że pomysł bardzo architektoniczna mostu była dość popytu przez ludzi, w rozwoju cywilizacji, i, odpowiednio, technologia i produkcja materiałów budowlanych i samej budowy i rozwinął ideę budowy takich struktur. Zastosowanie metalu w budowie mostów, betonu i prowadzi do ich (utrzymanie łuku konstrukcję belki) mniej materiału. Due systemy stropowe, dzisiaj wiadukty urzekają wyobraźni nagie wzory, które różnią się nieważkość wizualny i ażurowe, a zatem wytrzymać niesamowite obciążeń.

Jaki jest wiadukt

Każdy myśli o tym mowa, zdaje sobie sprawę, że taki most – jest to dowód zdolności ludzi do podboju natury, by ją oswoić. Jest mocą głowie Mężczyzna był w stanie utrzymać bezpieczny i efektywny sposób przy dobrej długości, gdzie nawet z geologicznego punktu widzenia, wydaje się, na tej konstrukcji nie ma sposobu. Są design – stanowi integralną część XXI wieku, pokazuje rozwój przemysłu i budownictwa naszych czasów. Każdy wiadukt – oszałamiające piękno i struktura władzy, który jest owocem myśli genialnych inżynierów i utalentowanych architektów.