729 Shares 7128 views

Charakterystyka bohaterów „Po Ball” i podsumowanie twórczości L. N. Tolstogo

Kiedy ludzie mówią o Lwa Tołstoja, a potem po prostu pamiętać wielkie epickie dzieła rosyjskich klasyków, takich jak „Wojna i pokój” czy „Anna Karenina”. Ale Leo jest dobre, a w małych formach. Kiedy bierze się historię lub historię, że nie zmieni swojego talentu. W centrum uwagi – „Po balu” Charakterystyka bohaterów „Po balu” zostaną omówione w tym artykule.

historia

Powodem tej historii stoi starą historię, wieczne pytanie: środa, sprawia, że osoby lub osoba tworzy swoje środowisko. Jest to rozmowa między znajomymi, a on przychodzi do osobistego rozwoju.

Bohaterem Ivan, człowiek powszechnie szanowany w okręgu, gdzie prowadzących rozmowy, opowiada historię z życia, które przeczy fakt, że dana osoba jest kształtującego środowisko.

To było dawno temu, jeden z głównych przedstawicieli wojewódzkich zorganizował piłkę na cześć ostatniego dnia karnawału. Doszedł do piłki całą elitę prowincji.

Ivan był wtedy studentem na Uniwersytecie w tym samym mieście. Nie było nic, a głównym rozrywki – zwiedzanie takich zdarzeń. Na tym spotkaniu, że widział dziewczynę – Varenka B. i bez pamięci zakochany w niej. I tańczył tylko z nią. Barbara była córką pułkownika Petera Vladislavovich, który wraz z żoną prawie wszystkich odbiorców z jego obecności na festiwalu.

Jego ojciec musiał opuścić dom. I pożegnanie, tańczył z córką, tak bardzo pokazowo że wszyscy byli w doskonałej rozkoszy. Widząc to, młody Ivan był wypełniony do starca ciepłych uczuć. Pułkownik lewo i młodzież (Barbara i Vanya) nadal tańczy. Rano wszyscy w lewo. Tutaj ustępują wydarzenia działać „po balu”. Bohaterami tej historii nie może jeszcze być podejrzewany o czymś złym.

Bohater nie mógł spać, i poszedł na spacer po mieście. Przypadkowo, nieświadomie wszedł do domu swojej ukochanej. Na polu, w pobliżu domu, stał formacji żołnierzy. Bębnienie i flet dozwolone rękawicę zbieg Tatar. Został pobity kijami cały puch na grzbiecie. Tylna zamienił się w krwawą miazgę, a on tylko powtarzał: „Mój Boże, moi przyjaciele, zmiłuj” Powiedział to cicho, bo płacz nie miał wystarczająco dużo siły.

Nadzorował tortury „kochany pułkownik”, niedawno tańczył z córką na balu. Po tym wydarzeniu, miłość Ivan poszedł Varya. Za każdym razem, gdy spojrzał na jej twarz, ujrzał Tatara i plecach.

Być może czytelnik zmęczony nadmiernymi szczegółami fabuły, ale jego wynagrodzenie jest absolutnie konieczne, aby zrozumieć, jakie cechy bohatera „After the Ball” to najbardziej pasuje.

Ivan – człowiek, którego sumienie budzi

Co więc stało się z Ivan Vasilyevich? Następnie, po spotkaniu, że obudził sumienie, i obudził się ze snu. Tak bardzo, że wydaje się, jakby na steganuli bicz, tak nagle była realizacja ogólnego podłości, „light”, która nie różni się od ciemności, w moralnym sensie moralnym. Tak więc, można powiedzieć, że pierwszą cechą bohaterów „Po balu” jest gotowe: główny bohater może być zdefiniowany jako osoba, która ma sumienie.

Płk

Tutaj wszystko jest trochę bardziej skomplikowane. Nie możemy powiedzieć, że pułkownik i jego córkę – ludzi bez skrupułów. Dla nich hierarchia, która istniała w Rosji w 19. wieku – jest to normalne. Normalne i że mogą rozprostować nogi po wakacjach lub uspokoić podekscytowany nerwów torturowali mężczyznę. Nie ma nic niezwykłego.

Czytelnik może słusznie powiedzieć, że jeśli nie myśleć o tym, co i charakterystyka bohatera „po balu” (sugerując specjalnie pułkownik), to trzeba winić tylko starego żołnierza. Och, nie, to nie zrobi. Pułkownik kobiety są winni jego bigoterii ma mniej niż on sam. Po tym wszystkim, że nie kolidują ze sobą, aby je.

Barbara

O córka fanatyk nie mogę powiedzieć nic złego, ale nie można powiedzieć o nim i dobre. Ona bezosobowy charakter narracji. Od to będzie tylko wspomnieniem: była oszałamiająco piękna, ale w treści jest trudny do określenia, jeśli chodzi o odkrywanie temat „Charakterystyka bohaterów” po balu „”.

Kwestie moralne poruszane w pracach

Tak, tutaj w centrum proivzedeniya wiecznego sporu o konfrontacji jednostki i społeczeństwa. Autor wyostrza również swoją uwagę (i uwagę czytelnika) do nieczystości ludzkiej obłudy i dwulicowości.

L. N. Tołstoj w tej historii, nawet pośrednio odpowiada na pytanie, dlaczego w rzeczywistości nie była rosyjska rewolucja: ponieważ „wyższe-upy” pozwalają sobie na takie traktowanie „szeregowych” i „niższe klasy” pomszczona. Jest to krótka treść moralna „Po balu”. W rzeczywistości, ta historia może rozwijać się jak wachlarz i innych kwestiach moralnych, ale to już inna historia.