637 Shares 6837 views

Ode jak gotować ziemniaki z grzybami!

Chciałabym śpiewać odesłanie do grzybów – najbardziej niezwykły dar naszej starannej matki! To dzięki nim udało nam się przetrwać w najtrudniejszych latach dziewięćdziesiątych, gdy cały kraj, głównie ludzie klasy średniej pod względem materialnym, wstrząsnął strasznymi próbami w formie "zamrożonych" oszczędności i wynagrodzeń.

W tym czasie moja rodzina zamieszkała na wsi. Mamy tu grzyby – najwyraźniej niewidzialne! Wychodzą dziewczynki ze szkoły i po drodze do ich portfeli. A potem nawet zaczęli przyjmować dla nich pakiety. Nie ma pieniędzy, z wyjątkiem ziemniaków, które same podniosły, ale warzywa – nic nie ma. Chleb, a następnie pieczony z mąki żytniej.

Więc wyobrażałem sobie, jak gotować ziemniaki z grzybami , aby dostać się z własnych produktów. I okazało się, że jest to bardzo smaczne i satysfakcjonujące!

W dużym garnku – mieliśmy w rodzinie pięć osób – układałem razem pokrojone w grzyby grzyby, ziemniaki, pokrojoną dużą, rozdrobnioną kapustę, posiekaną cebulę i marchewkę. Nalewam trochę wody, tak, że jej poziom jest 2 cm nad wszystkimi elementami, i wrzucony do ognia. W trakcie gotowania dodać soli, zieleni, bułgarskiego pieprzu i sosu pomidorowego, jeśli w ogóle.

I jak gotować ziemniaki z grzybami, jeśli nie ma sosu lub jest przeciwwskazane? Łatwo! Wystarczy wymienić sos z posiekanymi świeżymi pomidorami, ale w zasadzie nie jest to konieczne. Pod koniec gotowania wlać do rondla (5 litrów) pół filiżanki oleju roślinnego lub pół kremu. Ugotuję to naczynie przez około 30 minut po wrzeniu wody. Ta recepta jest odpowiednia dla tych, którzy mają różne problemy z trawieniem.

Ale jest jeszcze trudniejsza opcja, jak gotować ziemniaki z grzybami i kapustą dla zdrowych osób. W takim przypadku kapustę i grzyby należy smażyć przed układaniem. Na końcu można dodać kwaśną śmietanę lub majonez – dzięki temu potrawa będzie bardziej kaloryczna i gruba.

Drugi "stick-rescue" to przepis, który uczy, jak gotować ziemniaki z grzybami W teście. W rzeczywistości okazuje się, że ciastka z nadzieniem ziemniaczanym. Grzyby do napełniania mogą być wstępnie smażone, a ziemniaki można po prostu pokroić w kostkę. Chociaż można używać gotowych puree puree. Tak, a vareniki z takim wypełnieniem – prawdziwym złudzeniem!

Jeśli gospodyni nie wie, jak wyjąć ziemniaki z grzybami, może zaproponować taką receptę. Smażone wstępnie smażone ognisko przez krótki czas. Musisz osiągnąć piękny skorupę. A las musi się zagotować. Grzyby są usuwane z patelni, w tym samym oleju smażenia cebuli i marchewki. W razie potrzeby można dodać olej.

Po wyjęciu korzeni z patelni zaczynamy wypiekać ziemniaki. Nie powinno się też przynieść pełnej gotowości, tylko 10 minut prażenia. Następnie dodać wszystkie składniki do rondla lub sosu, soli, pieprzu, dodać gałki muszkatołowej, kwaśnej śmietany lub majonezu, trochę wody, wymieszać i gulasz z pokrywką zamkniętą przez 25 minut. Możesz zrobić ostatni etap wygrzewania w piecu lub kuchence mikrofalowej. W tym ostatnim przypadku wystarczy 2-3 minuty.

Kiedy żywność jest rozłożona na talerzu, można posypać pokrojone w plasterki zieleniny.

Czy wiesz, jak gotować ziemniaki z grzybami w doniczkach? To niesamowite potrawy! Nie tylko jest to bardzo łatwe do gotowania – składane wszystkie składniki w naczyniach i powiesić się na kanapie, czekać – poczekaj, aż kuchenka ugotuje wszystko – zostanie wypuszczona, więc co za piękno!

Dla każdej porcji trzeba wziąć 2 ziemniaki, małą cebulę, pieczarki i ziemniaki. I garść suszonych białych grzybów z góry zagotować, aby uzyskać pachnące bulion. Przecież same grzyby prawie nie mają smaku grzybkowego.

Smażyć bardzo szybko w wysokiej temperaturze w masła grzyby do skorupy, wyjąć je i w tym samym oleju zanurzyć ziemniaki, pokrojone na ćwiartki. Przygotowujemy go również przez 10 minut, a nie przygotowujemy go. W każdym garnku na dole nalewamy łyżkę masła, rozdrobnimy surowe cebulki, posiekamy białe grzyby z bulionu, smażonych ziemniaków i grzybów. Lekko solone i pieprzone. Z góry zalać grzybową pożywkę na poziomie ułożonych elementów, przykryć folią lub wieczkiem. W rozgrzanym do 160 stopni piekarniku przez trzy czwarte godziny wkładamy donice. Możesz wydobywać garnki w ciągu 35 minut, aby posypać wszystko na wierzchu tartym serem i ponownie włożyć je do piekarnika.

Po tym wspaniałym danie! Co ciekawe: grzyby można łączyć z dowolnymi składnikami. Z nimi, "przyjaciółmi" i warzywami, mięsem i ciastem. Z grzybów, nawet niektórzy rzemieślnicy przygotowują cudowny szaszłyczek! Więc nic nie jest leniwe, nadszedł czas, aby złapać kosz w dłonie i – w las, nad grzybami! Po pierwsze spójrz na zdjęcia, które mają zdjęcia trujące, a potem, jak się nie wstydzić …