543 Shares 3597 views

Badanie nasienia: gdy jest on pokazany?

Badanie nasienia – dość powszechną metodą diagnozy. Najczęściej stosuje się go przetestować funkcje rozrodcze męskiego ciała, ale wyniki mogą również wskazywać na szereg chorób układu moczowo-płciowego. Procedura jest bardzo prosta i odbywa się w wielu nowoczesnych szpitalach.

Badanie nasienia: kiedy jest to potrzebne?

Najczęstszym powodem tej analizy polega na niezdolności partnerów mieć dziecko. Warto zauważyć, że o niepłodności lekarze zaczynają mówić tylko w przypadku, gdy po roku regularnego współżycia (oczywiście, bez stosowania środków antykoncepcyjnych), ciąża wciąż nie nadchodzi.

Należy zauważyć, że w przypadku podejrzenia badań niepłodności i testów muszą przechodzić obu partnerów – to jedyny sposób, aby dowiedzieć się dokładnej przyczyny, diagnozę i przepisać leczenia. Badanie nasienia – jest to jeden z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów określenia zdolności męskiego ciała mają być odtwarzane na dziecko urodziło.

Ale niepłodność – nie jest to jedyny powód dla takiego badania. Badanie nasienia może być wyznaczony w przypadku, gdy istnieje podejrzenie niektórych zaburzeń hormonalnych. Ponadto, nasienie może wykryć obecność problemów zdrowotnych, takich jak choroby jąder i prostaty, zaburzeń cewki moczowej w strukturze i wytrysku oddechowych.

Preparat do spermogramme

Warto zauważyć, że analiza nasienia wymaga pewnego przygotowania człowieka:

  • Podczas czterech dni, zanim konieczna jest analiza zatrzymać żadnego seksu, w tym masturbacji.
  • Kilka dni przed badanie jest konieczne, aby zrezygnować z konsumpcji napojów alkoholowych – nawet piwo jest zabronione.
  • Jeśli pacjent przyjmuje żadnych leków, konieczne jest, aby poinformować lekarza – być może na kilka dni leczenia będzie musiał odwołać lub odroczyć analizę nasienia.
  • powinien odmówić odwiedzenia łaźni i saun na kilka dni przed modeli dostawczych. Nie należy zażywać gorących kąpieli. Najlepszym wyborem w takich przypadkach byłby prysznic.

Należy zauważyć, że naruszenie któregokolwiek z tych zasad może bezpośrednio wpływać na jakość spermy – tak wyniki badań, a także diagnostyce będzie nieprawidłowa.

Badanie nasienia: przechodzi?

Jako zasadę, że płyn nasienny dostawa odbywa się w specjalistycznych klinikach. Sperma w większości przypadków uzyskuje się po masturbacji. Proces jest szybki i bezbolesny. Ponadto ejakulat można otrzymać po przerwaniu stosunku płciowego, ale metoda ta jest rzadko stosowana.

Warto zauważyć, że w czasie analiz jest najlepszy do powstrzymania się od stosowania prezerwatyw, jak kontakt z lateksu może zmienić stan plemników.

Niektórzy mężczyźni wolą otrzymać próbki w domu. Wiele klinik pozwala podobny proces, choć nie jest uważany za optymalny, ponieważ plemniki powinny zostać niezwłocznie przewiezione do laboratorium.

Badanie nasienia: jak dekodować dane?

Interpretacja wyników najlepiej jest dać lekarzowi. Ale niektóre dane mogą być rozpatrywane niezależnie. Wyniki pierwszym podaniem liczby plemników – w warunkach normalnych musi być odstawiona na co najmniej 3 – 5 ml.

Bardzo ważne jest liczbą plemników – normalna 1 ml nasienia wynosi pomiędzy 60 a 120 milionów gamet męskich .. Zmniejszenie liczby plemników może być objawem wielu różnych chorób.

Semen pozwala także określić ruchliwość plemników, co jest bardzo ważne dla tych par, które próbują zajść w ciążę. Zwykle, ilość czynnych, ruchliwych komórek powinna wynosić co najmniej 60 – 70%.

Oczywiście, badania laboratoryjne oraz inne cechy uważane – ten kolor plemników, a obecność w nich jakichkolwiek zanieczyszczeń zewnętrznych (na przykład krwi), a prędkość plemników w próbce rozrzedzenie itd. Na podstawie tych danych lekarz może postawić diagnozę i przepisać leczenia. Choć warto zauważyć, że analiza nasienia – to tylko część diagnozy, więc jest prawdopodobne, że potrzeby i dodatkowych badań.