821 Shares 9978 views

traktowanie jamy ustnej u dorosłych i dzieci: rodzaje chorób

Odróżnić przeziębieniach, rak, grzybowego, wrzodziejące zapalenie jamy ustnej i innych typów. Pierwszy z nich jest powierzchowne zapalenie błony śluzowej jamy ustnej. Najczęstszymi przyczynami nieżytowym zapaleniem jamy ustnej – problemy dentystyczne: kamienia nazębnego, próchnicy, protezy odpowiednio dopasowane. Z tego powodu, nieżytowe zapalenie jamy ustnej często pierwszy wystąpi na marginesie dziąsłowych. Postęp może powodować palenia, katar górnych dróg oddechowych, chorób żołądkowo-jelitowych, reakcje alergiczne. W niektórych przypadkach, nieżytowe zapalenie jamy ustnej dziecka, którego leczenie wymaga cierpliwości, może towarzyszyć robaka inwazji.

W tej chorobie język jest objęty szczególnym dotyku: po pierwsze – światła, a następnie – brązowy. Język staje się spuchnięte i bolesne, jest nadmierne ślinienie. Nieżytowe zapalenie jamy ustnej zazwyczaj trwa od jednego do trzech tygodni, po których występuje zwykle rekonwalescencji pacjenta. Jednak czasami może stać się przewlekły, lub na tle rozwijających wrzodziejące zapalenie jamy ustnej.

Gdy aftowe zapalenie jamy ustnej ( „aft” – porcja uszkodzenia śluzówki w formie płytkiej okrągłych płytek, pokryte płytki) w odniesieniu do błony śluzowej jamy ustnej wprowadza wirusów lub bakterii. Ten rodzaj zapalenia jamy ustnej najczęściej dotyka dzieci poniżej trzech lat. W większości przypadków, aftowe zapalenie jamy ustnej wywołane przez jednego z typów wirusa opryszczki, dlatego często nazywana jest również opryszczki. Kiedy zostanie stwierdzone, na złe samopoczucie pacjenta, gorączka (w ciężkich przypadkach temperatura ciała może wzrosnąć do 40 ° C), szyjnych węzłów chłonnych zwiększona. Ta forma urazu jest bardzo bolesne, więc posiłek, gdy jest to trudne. W tym przypadku leczenie zapalenia jamy ustnej u dorosłych, jak i dzieci, obejmuje, oprócz obróbki wysypki rivanola lub nadtlenek wodoru, a stosowanie maści przeciwwirusowymi (np oksolinowy, interferon) oraz podawania leków, które wzmacniają układ odpornościowy. Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej jest bardzo zaraźliwa i może być przekazana, w tym poprzez zabawek.

Grzybicze zapalenie jamy ustnej jest spowodowana przez grzyby z rodzaju Candida. Ten rodzaj choroby, znany również jako „pleśniawki”, często chore dzieci do jednego roku. U dorosłych, grzybica może rozwijać się w wyniku długotrwałego stosowania antybiotyków, kortykosteroidy, leki przeciwdepresyjne. traktowanie jamy ustnej u dorosłych i dzieci, powodowanych przez grzyby, polega na tworzeniu w jamie ustnej alkalicznym, niszczących czynników chorobotwórczych. Pomoc dorosłych pacjentów soda płukania, dzieci muszą być usuwane kilka razy dziennie białawy tablica z języka wacikiem z roztworem sody oczyszczonej. W ciężkich przypadkach może być zalecane przyjmowanie leków przeciwgrzybiczych (nystatyna, levorin) i miejscowym zastosowaniu maści (nystatyna, i inne).

We wrzodziejącym zmianami śluzówki jamy ustnej najsilniej wpływają one nie tylko warstwy powierzchniowej, lecz również przenikać przez całą głębokość. On może rozwijać się nie tylko jako niezależny choroby, ale również jako powikłanie niebieskiego języka jamy ustnej. wrzody powierzchnia pokryta szarym rozkwicie. Wrzodziejące zapalenie jamy ustnej towarzyszy łagodnej gorączki, cuchnący oddech. W ciężkich przypadkach może połączyć obszary martwicze. Temperatura podczas tego wzrasta do znaczących cyfr (39 stopni lub wyższe) nie jest ogólne osłabienie, zwiększone węzły chłonne. Leczenie zapalenia jamy ustnej u dorosłych z tego gatunku to wiąże się z wykorzystaniem lokalnych środków antyseptycznych i środków znieczulających.

W ciężkich przypadkach choroba wymaga żadnego leczenia. Antybiotyki do jamy ustnej mogą być przypisane do żadnego z pacjentów z jego rodzaju, z wyjątkiem grzybów. Po odzyskaniu, powinny, w celu zapobieżenia nawrotowi, leczenia Zepsute zęby, podczas ustnej uczulony natura – aby zmienić pastę. Oprócz tego rodzaju chorób, tak zwane pojedyncze kątowe ustnej, co przejawia się pęknięć w kącikach ust. Często nazywany paciorkowiec lub grzyby, ale mogą być spowodowane niedoborem witamin i – w tym przypadku konieczne jest smarować rozwiązanie oleju pęknięcia witaminy A. W ogóle, leczenie pleśniawki u dorosłych i dzieci, zgodnie ze wszystkimi zaleceniami lekarza, całkiem udany, chociaż w niektórych przypadkach choroba może trwać przewlekłą, nawracającą postać.