219 Shares 4835 views

Kto wezwał nas ludźmi? Kilka wersji pochodzenia tego słowa

Był czas, kiedy ludzie nie wiedzą, jak mówić, podczas gdy badani nie byli nazwy. Wraz z rozwojem mowy i zdolności umysłowych żadnej potrzeby komunikacji. Stopniowo zaczęto umieszczać dźwięki w pierwszych słowach, zaczął dawać imiona. Który nazwał nas ludźmi? Co znaczy to słowo? Istnieją różne wersje.

Scs

W tym języku, słowo brzmi jak „cheloveche”. Składa się on z dwóch części: czoło (czoło) i Rady (zgromadzenie narodowe). Zatem człowiek nazywa dorosłych mieszkańców, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Były to wyłącznie mężczyźni. Decydują kwestie Wojna i pokój, wygnany książęta, zawarła kontrakty z władcami sąsiadów lądowych, opublikowane i przekazane prawa. Słowo „cheloveche” można przetłumaczyć na inny sposób: jest cały (całkowita) i Rada (zbiór). Można to interpretować następująco: człowiek – stworzenie, które łączy w sobie duszę, ciało i ducha.

Historia tego słowa

Kto nazywa osobę ludzką po raz pierwszy? W literaturze starożytnej koncepcja ta znajduje się w komunikacie do pewnego księcia Daniela Pereyaslavl. Zgodnie z kościoła do słownika, człowiek – istota, która zamienia swoją twarz do nieba jako przyszłych celów domowych i życiowych. W języku ukraińskim, istnieje kilka wyjaśnień: rolnik, osoba płci męskiej, który jest żonaty męża. Tak więc, można powiedzieć, że człowiek dał sobie tytuł. Ale w różnych kulturach zrozumieć to słowo inaczej.

nowoczesny słowo

A. Według słownika Przemienienia „czoło” oznacza zdrowe, całe, a „wiek” – force. Stąd osoba słowo jest traktowane jako „posiadające pełnej mocy.” Kto nazywa osobę ludzką i gdzie pojęcie to było? Język łotewski, to brzmi jak „człowiek” i odnosi się do sług, sług. Ze starożytnych Indian jest tłumaczone jako rodzina, stado wiele. Z Litewski – chłopca.

Którzy są powołani prymitywni ludzie

Według teorii ewolucji, prymitywny człowiek nazywany jest odległy przodek współczesnych ludzi. On jest bardzo różni się od naszego obecnego. Budowanie prymitywnych ludzi bardziej przypomina strukturę małp. Ponadto charakteryzują się one wyjątkowo niskim poziomem kultury i języka. Istnieje wiele hipotez o pochodzeniu człowieka i jego rozwoju. Jedną z głównych różnic między prymitywnych i współczesnych ludzi, oprócz wyglądu, to objętość mózgu. To on powoduje rozwój zdolności intelektualnych. Jest udowodnione, że im bardziej rozwinięta osoba jest bardziej złożone i wyrafinowane narzędzia tworzy.