192 Shares 9330 views

Bodiam Castle, Anglia atrakcje, historia, ciekawostki

W średniowieczu, w Wielkiej Brytanii stale cierpiał na ataki sąsiadów. To właśnie z tego powodu w tym kraju w tym czasie wzniesiono ogromną liczbę fortyfikacji. Jeden z nich – Bodiam Zamek, zbudowany w XIV wieku w East Sussex. Jest godnym przykładem średniowiecznej architektury obronnej, która została zachowana w doskonałym stanie. Zamek jest dziś popularną atrakcją turystyczną, aby odwiedzić to może być każdy.

Historia budowy zamku Bodiam

Edward Dellingridzh w 1377 roku wrócił do ojczyzny z pól bitwy wojny stuletniej z Francją. Potomek rodziny szlacheckiej dawnej, posiadające liczne bitwy, zyskał bezcenne doświadczenie, chwałę dzielnego wojownika, i zgromadził sporą ilość pieniędzy. Bogactwo i dobra reputacja pomógł Edwardowi poślubić Elizabeth Varley i dostać posag gruntu należącego geograficznie hrabstwie Sussex. Choć nadal trwają wojny stuletniej. Król Ryszard II osobiście nakazał wzmocnić wszystkie drewniane dwory i majątki. Edward Dellingridzh postanowił nie tylko odbudować swój majątek, i wznieść nową twierdzę. Strona została wybrana w pobliżu rzeki Rother. Budowa rozpoczęła się w 1385 roku, aw 1388 Bodiam Zamek został nadaje się do życia i bronić się przed atakami wroga.

Opis twierdza

Nowy Zamek został pomyślany jako żywych. Jest to specjalna kategoria brytyjskich fortów, które miały być przeznaczone nie tylko do celów wojskowych, ale także dla wygodnego życia swoich właścicieli w czasie pokoju. Bodiam Castle (Eng. Bodiam Castle) miał kilka budynków prywatnych, publicznych i biurowych. To było luksusowe pokoje dzienne, wyposażona kuchnia, pokoje do przyjmowania gości. Nie było również kuchnia, baraki dla żołnierzy, loch dla więźniów. Dumą zamku – dużego pokoju, pokój jest ośrodkiem życia kompleksu obronnego. Te twierdze zostały uznane pełnoprawnymi odpowiedniki Domy konwencjonalnego magisterskich. Mają nie tylko ukryć się przed wrogami, ale także do przyjmowania gości, wykazując dobrobyt rodziny. Pod względem zamka ma kształt prawie regularny kwadrat. Dziś się dopiero po przejściu przez drewniany most nad dołu z wodą. W czasie budowy podobnej mostów ze wszystkich stron. Bodiam – forteca, zabezpieczony bardzo dobrze. Okrągłe wieże, na zawiasach wąskie luki i inne „nowinki” architektury militarnej okresu w celu zagwarantowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa w razie ataku wroga.

cuda inżynierii XIV

Jeśli spojrzeć na Bodiam Zamek z daleka, wydaje się, że wyrasta z wody. I nie jest to złudzenie optyczne. Fortyfikacji wokół głęboki wykop został wykopany, a następnie wypełniony wodą, szerokość który osiągnął 200 metrów. Na swoim czasie twierdza ma wysoki poziom komfortu. Każdy pokój wyposażony jest w kominek, zorganizowany system pomysłowy pieca grzewczego zamku. W murach budynków są ułożone na specjalnej kominów systemu. Kiedy piec rozpalony, były wypełnione gorącego powietrza i gorących ścianek dobre. Kolejną innowacją techniczną na swoje czasy – kompletne toalety z odprowadzaniem ścieków. Architekci pomyśleli przez każdy szczegół, aby twierdza nie do zdobycia i wygodne do życia.

Bodiam Castle: historia twierdzy i wszyscy jego właściciele

Edward Dellingridzh, który zbudował zamek i nie mają czasu, aby w nim żyć. Odziedziczyła zamek przeszedł na jego syna – Jana. Po kilku pokoleń wspaniałego wyścigu Dellingridzh przerwana. Nowy właściciel twierdzy stał Levknor Thomas, znany z tego, że podczas Wojny Dwóch Róż obsługiwanym Lancaster. Król Ryszard III w 1483 roku oskarżył go o zdradę i nakazał oblegają zamek. Thomas Levknor poddał się bez walki, i tylko dzięki tej twierdzy nie został zniszczony. Kilka lat później, w 1485 roku, Royal panowania Henryka VII. Nowy król przywrócił rodzina Levknor Bodiam Castle. W okresie od 1588 do 1830 roku twierdza została zastąpiona przez czterech właścicieli. Niestety, nikt z rodziny nie zwracają uwagi godny zamek. 1830 zamek został wystawiony na sprzedaż, to została przejęta przez Dzhon Fullera. Ten człowiek jest bardzo chciał odbudować starą strukturę. Chodzi o to, że w ostatnich latach polskie Bodiam Zamek został opuszczony, tam nikt nie mieszka. Struktura historyczny już mógł obrócić w ruinę, na szczęście tak się nie stało.

Ożywienie twierdzy

Dzhon Fuller, który kupił zamek w 1830 roku, jest aktywnie zaangażowany w jego renowacji. Z nieznanych powodów, nie był w stanie dokończyć odbudowę i wkrótce otrzymuje zamek ma dwóch właścicieli. Każdy z nowych właścicieli starał się utrzymać i poprawić stan swojego zakupu. Ostatnim prywatnym właścicielem tej unikalnej konstrukcji był Lord Curzon. W testamencie polecił śmierć transferu do twierdzy National Guard Brytania Monuments Fund. Pan umarł w 1925 roku, a jego ostatnie życzenie zostało spełnione. Podobnie jak wiele innych zamków angielskich, Zamek Bodiam (Bodiam Castle) stała domeny publicznej. Niemal natychmiast, to atrakcją stał się dostępny dla wizyt turystycznych. Dziś twierdza wciąż Urząd National Trust – organizacja, która zachowuje dziedzictwa architektonicznego z Wielkiej Brytanii.

Ciekawostki o twierdzy

Zbudowany jako fortyfikacji, Bodiam Castle (Anglia) nigdy nie był używany zgodnie z jego przeznaczeniem. Ale jeśli nadal oblężenie miało miejsce w twierdzy obrońców miał wszelkie szanse, aby wytrzymać. Zamek posiada dużą piwnicę do przechowywania żywności i napojów. Inland kopać studnię, które zachowały się do naszych czasów. W sumie, 10 twierdze kamienia schody kręte, 33 kominek nie mniej niż 28 ścieków kanalizacyjnych. Zamek posiada nawet własną kaplicę. Do jej budowy miał trochę „push” wałach północno-wschodniej. Względem siebie, że działa jako fosy do 2,7 metrów.

Życie w zamku Bodiam: Mity i fakty prawdziwe

Warto zwrócić uwagę na fakt, że, jak na swoje czasy, zamek był niezwykle luksusowe i komfortowo wyposażone. Wnętrza różniły się bogate i różnorodne wykończenia. Wydawałoby się, aby żyć w takich warunkach, z widokiem z okien na zielone pola i powierzchni wody – tylko sen. Wielu ekspertów zgadza się jednak, że tak nie jest. Warto zauważyć, że klimat w Wielkiej Brytanii jest całkiem normalne – wysoka wilgotność i intensywne opady deszczu. Sytuację pogarsza fosy stale wypełnioną wodą otaczającym zamek na obwodzie. Pomimo skomplikowanej ogrzewania oraz obecność dużej liczby systemu kominków, prawie zawsze zimne i wilgotne w wewnętrznych pomieszczeniach zamku. Być może z tego powodu twierdza ciągle zmieniały właścicieli. Ponadto większość drabiny i przykręcić go wystarczająco mocno. Rozproszyć je dwie osoby jest prawie niemożliwe.

Status dzisiaj zamku

Od bujne niegdyś wnętrze zniknęła dzisiaj. Turyści spotkać kamienna ściana raz zdobycia warowni. Aby dostać się do zamku mogą być zachowane na moście. Nie wykończenie wnętrza, ale możliwe jest, aby starannie rozważyć stare cegły, a nawet dotykać rękami. W najlepiej zachowanych budowli zamkowych turystów czekają instalacji przedstawiających interesujące fragmenty z życia chłop w średniowieczu. Regularnie w zamku odbyło się szereg imprez kulturalnych. To potyczki i średniowieczne biesiady, występy bardów i spektakli teatralnych. Podczas takiego wydarzenia zamku naprawdę budzi się do życia.

Co warto zobaczyć podczas wizyty w Bodiam?

Turyści są oferowane zwiedzanie zamku. Podczas programów turystycznych można znaleźć całą historię starożytnej twierdzy i wiele ciekawych faktów. Goście mogą także wspiąć się na mury i podziwiać przepiękne widoki na okolicę. Wnętrza mieszkalne zamku nie są przywracane. W niektórych pokojach można zobaczyć mały wyświetlacz. Jest mini-muzeum broni i zbroi, gdzie każdy turysta może przymierzyć hełm, pancerz ulubionych lub kolczugę. W jednej z sal ekspozycji – „refektarz” Zawsze jest nakryty stół z pysznym jedzeniem. Gdy zamek jest otwarty sklep z pamiątkami, który sprzedaje różne przedmioty z symboliką zabytków.

Informacje dla turystów

Zalecamy wszystkim, aby odwiedzić Zamek Bodiam w East Sussex (Anglia) pamiętam jego działanie. Codzienne wycieczki oferowane są w okresie od 7 lutego do 31 października. Od 6 listopada do 6 lutego, turyści mogą odwiedzić tej atrakcji tylko w weekendy do 16:00. Zamek jest całkowicie zamknięty dla publiczności od 24 do 26 lutego włącznie. Czynny w sezonie turystycznym, można zwiedzić zamek od 10.00 do 18.00. Gdzie jest niezwykle piękny i majestatyczny Zamek Bodiam? Atrakcje w Wielkiej Brytanii poziom ten nie jest trudne do znalezienia. Twierdza znajduje się około 100 kilometrów od Londynu, w hrabstwie East Sussex. Najbliższe miasteczko Robertsbridge (Robertsbridge).

wycieczki

Wycieczki do zabytków architektury w Anglii są bardzo popularne wśród turystów z całego świata. Bodiam Zamek położony jest w bardzo pięknej okolicy. Jest on otoczony starym parkiem, w cieplejszych miesiącach z powodu zamieszek zieleni Forteca ściany praktycznie niewidoczne. Wzdłuż obwodu murów zamkowych wykopali szeroki rów. Z daleka wydaje się, że fortyfikacja wyrasta bezpośrednio z jeziora. W pogodny dzień murów zamkowych znajdują odbicie w lustrze nad sztucznym jeziorem, aby podziwiać to złudzenie optyczne może być nieskończenie długa. Ta twierdza zachwyca wyjątkową atmosferą. Średniowieczny Zamek Bodiam (Anglia) nie jest jak wiele innych fortyfikacji zbudowanych. Pomimo braku eksponatów wnętrz i historycznych, zwiedzanie twierdzy nie będzie nudny. Spacerując pod blankami, nie trudno sobie wyobrazić, jak zamek wyglądał jak kilka wieków temu. Nie zapomnij podczas wycieczki do robienia zdjęć dla pamięci. Jeśli wierzyć opinie turystów, otrzymuje się bardzo piękne zdjęcia. Jezioro przed zamkiem rosną lilie wodne i kaczki. Ptaki ufnie nadaje się do turystów i błagać o smakołyki.