290 Shares 1183 views

Kto jest zdrowsza: wysokie lub niskie mężczyźni?

Czy wzrost wpływać na serce? Według ostatnich badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Leicester, ryzyko choroby niedokrwiennej serca w niskich mężczyzn są znacznie większe niż wysokie.

Jak połączonego wzrostu i zdrowe serce?

Wzrost przeciętnego dorosłego wynosi 175 cm. Jeśli po co najmniej 5 centymetrów, to ryzyko, że można dostać choroby wieńcowej wzrosła o 14%, mówi współautor badania Stiv Berdzhess.

Naukowcy odkryli również, że spośród 180 genów, które wpływają na wzrost, wiele z tych, które spowodowały, niski wzrost, są również odpowiedzialne za zwiększony poziom cholesterolu i trójglicerydów. Oba te czynniki przyczyniają się do rozwoju blaszki wieńcowych, co zwiększa ryzyko chorób serca, mówi współautor badania Tim Asimes, MD.

Innym problemem jest to, że serce niskich mężczyzn jest mniejszy, więc małe naczynia krwionośne są bardziej prawdopodobne, aby być zatkane.

Wpływ poszczególnych rodzajów ryzyka

Choć może wydawać się ponure wieści dla niskich facetów, Burgess mówi, że poszczególne rodzaje ryzyka z pewnością nie są gorsze. Na przykład, 50-letni mężczyzna średniego wzrostu i w dobrej kondycji jest tylko 5% ryzyka, że w 60 lat może uzyskać choroby wieńcowej. Jednocześnie, wysoki mężczyzna w tym samym wieku, ale w najgorszym stanie, to było 6% ryzyko zachorowania na tę samą chorobę.

Ponadto, naukowcy zauważają, że niższe ludzie są mniej narażone na rozwój raka. Być może fakt, że wyższe ludzie mają więcej komórek, co oznacza, że istnieją większe szanse dla różnych mutacji.

Nie będzie w stanie zmienić jej wzrost. Ale można zmniejszyć ryzyko chorób serca, jeśli się zjeść dobre jedzenie, regularnie ćwiczyć i unikać złych nawyków, zwłaszcza palenie, mówi Burgess.