797 Shares 1260 views

Natalia Goncharova, Puszkina Łanskiej – biografia i ciekawostki. Historia miłości Natali Goncharovoy i Puszkin

Natalia Nikołajewna Pushkina (Natalia Gonczarowa) – jest jednym z niewielu rosyjskich kobiet, których działania zostały omówione nie tylko w życiu, ale przez wieki po jego śmierci. Jej wizerunek został oceniony przez największych rosyjskich poetów, a jednocześnie w oczach wielu, było i pozostaje przyczynę śmierci genialnego żony.


rodzina

Przyszła żona Aleksandra Pushkina była córką Mikołaja Goncharov. Jego przodkowie byli kupcy, którzy w panowania Elżbiety najwyższy dekret nadał szlachectwo. Jako jedyny syn swoich rodziców, ojciec Natalii otrzymał znakomite wykształcenie, w 1804 roku został zarejestrowany w Kolegium Spraw Zagranicznych, a po chwili, otrzymał rangę kolegiaty oceniającą, został mianowany sekretarzem gubernatora moskiewskiego.

Jego żona – Natalia Iwanowna, z domu Zagryazhskaya była druhną na dworze cesarskim. Z ich małżeństwa urodziło się siedmioro dzieci. Natalia Gonczarowa – piąte dziecko w rodzinie.

Dzieciństwo i młodość

Pierwsze lata życia spędził Natalia Gonczarowa na wsi: po pierwsze, w miejscowości prowincji Karia, Tambov, następnie posiadłości Yaropolets i nakrycia fabryce. Potem rodzina przeniosła się do stolicy.

Natalia Gonczarowa, jak jej bracia i siostry, otrzymał znakomite wykształcenie w domu. Dzieci uczono rosyjskiej i światowej historii, geografii, francuskim i rosyjskim i literaturę. Jednocześnie Natalii, która była najmłodsza z sióstr Goncharov, ma niezwykłą urodę. Według wspomnień współczesnych, jej siostry były również bardzo atrakcyjne, ale wszystkie trzy miały ogromną wadę w czasie – dziewczyny były posagowe, jak ich dziadek roztrwonił cały majątek rodziny z kochanką, francuskiego syna i pozostały tylko długi.

swatanie

Aleksander Puszkin i Natalia Nikołajewna Goncharova spotkał się w Moskwie pod koniec 1828 roku, na spotkaniu, które dało Yogel taniec pana. Piękno i wdzięk kobiet przyniosły trwałe wrażenie poety. Po 4 miesiącach miłości Puszkin poprosił o jej rękę w wyborze mediatora rodziców Theodore Tolstogo- „Amerykanów”.

Goncharova S. nie zaprzecza, ale nie zgodził się na to małżeństwo, motywując swoją decyzję, mówiąc, że jej córka jest jeszcze zbyt młody, aby być założenie rodziny. W rzeczywistości, jest prawdopodobne, aby prosić o bardziej genialnym meczu o Natalie, i nie chce przyłączyć się do powinowactwa z wolnomyśliciela, którzy nie wykorzystać lokalizację stoczni.

Puszkin był bardzo zły i z ciężkim sercem wyjechał do armii na Kaukazie. Po powrocie do Moskwy we wrześniu, pośpieszył do Goncharov, gdzie czekał na zimne recepcji. Prawdopodobnie podczas nieobecności potencjalnego teściowa-poety znalazł się prawdziwy stan finansów i dowiedział się o uzależnień oczyszczenie karty. Ponadto Natalia Iwanowna Goncharova był pobożny i kochał zmarłego cesarza, więc gwałtownie przerwany Puszkin, który próbuje krytykować politykę Aleksandra I, lub wyśmiać tych, którzy wykazali ostentacyjną pobożnością. Wydawało się, że poeta nie udało się zdobyć dziewczynę układzie rodzinnym, pojmanych z sercem, a on nigdy nie będzie w stanie wywołać ją jego żona.

Historia miłości Natali Goncharovoy i Puszkin

Na wiosnę 1830 roku Aleksander był w Petersburgu. Poprzez wspólnych znajomych dowiedział się, że Goncharovs gotów przyjąć jego małżeństwo z córką. Pobiegł z powrotem do Moskwy i złożył ofertę, która została przyjęta. I bliskich przyjaciół rodziny później zauważył, że decydującą rolę w tej kwestii grał sobie Natalia Gonczarowa, który w tym czasie był już poważnie chętnie poeta.

Od Puszkin był pod tajnym nadzorem, był zobowiązany do informowania swoich działań osobiście Emperor Nicholas pierwszego. W odpowiedzi na pismo o chcąc poślubić monarchę przez Benckendorff oddał „życzliwej satysfakcję”, ale powiedział, że zamierza nadal uczyć porady poety.

zaangażowanie

Na oczyszczenie z oblubienicy i przyszłej matki poszedł do posiadłości nakrycia Fabryki wprowadzenie głowy rodziny. Kilka dni po spotkaniu z ojcem był zaangażowany Puszkina i Goncharova, ale ślub musiał odłożyć z powodu negocjacji w sprawie posagu.

Matka-teściowa ciągle starli się z jego synem, więc wielu przyjaciół uważało, że małżeństwo nigdy nie nastąpi, zwłaszcza od śmierci wuja poety – Basil L. – uniemożliwiła poślubić młodego aż do końca żałoby.

Poeta miał wyjechać do Boldin i przebywał tam z powodu epidemii cholery. Przed wyjazdem, znów pokłócił się z Mme Goncharova a później napisał do niej list, w którym powiedział, że jej córka może czuć się całkowicie za darmo, chociaż nigdy by poślubić innego kobietę. W odpowiedzi, narzeczona zapewnił go o swojej miłości, że uspokoił Puszkina.

Po wielu kłopotów dla posag 18 lutego 1831 roku młodzi pobrali się w Świątyni Wielkiego Wniebowstąpienia, który był na Nikitsky Gate.

krótki szczęście

Następnie, wiele wątpliwości, czy Natalia Gonczarowa, Puszkin kochał. Jednak poeta pisał do przyjaciół po ślubie, który jest nieskończenie szczęśliwy.

Początkowo para osiadł w Moskwie, a potem przeniósł się do Carskiego Sioła, jak Aleksander starał się chronić swoją żonę od wpływu Tiffany.

Planuje prowadzić samotne życie poety z dala od światła, aby zapobiec przybycie cesarza, który postanowił zabrać się domem i podwórko z dala od stolicy, gdzie szalała cholera.

Podczas jednej ze swoich spacerów w Parku Puszkina żony przypadkowo spotkał Mikołaja I z żoną. Cesarzowa wyraziła nadzieję, że poeta i Natalia stać częstymi gośćmi w pałacu, i wyznaczył dzień, gdy młoda kobieta musiała zapłacić jej wizytę.

W Petersburgu

Po powrocie do stolicy Natalia Nikołajewna Puszkina, którego los w tym czasie nikt nie przeszkadza, że został dobrze przyjęty w wyższych sferach. Jednocześnie, wiele zauważyć jej chłód i powściągliwość, które zostały przypisane do naturalnej nieśmiałości młodej kobiety.

19 maja 1832 w rodzinie Puszkina urodziła pierwsze dziecko – córkę Mary, a rok później wydał syna Natalia mąż Aleksander.

Życie w stolicy zażądał wysokich kosztów i zwiększenia rodzinę stale w ściśnieni okolicznościach. Ponadto Puszkin kochany hazardu, często tracąc stole karty pensje, które są już ledwo wystarczy na opłacenie mieszkania.

Sytuacja poprawiła się nieco, gdy Natalia przeniósł niezamężną starszą siostrę. Płacą część kosztów wynajmu mieszkania z własnych pieniędzy. W szczególności, Ekaterina Goncharova przyszedł na stanowisko cześć do cesarzowej, i otrzymał dobrą pensję.

Znajomość Dantes

Puszkin powołanie na stanowisko gentlemana w sypialni, która jest w związku z tym uznać za zniewagę, ale został zmuszony do zaakceptowania, sugerują obecność żony i wszystkich imprezach odbywających się w pałacu. Na jednym z takich przyjęć, i nie było fatalnym spotkaniu, które wymienia żadnej biografii Natali Goncharovoy, napisany przez jej współczesnych, tak wiele lat później.

Tak więc, w 1835 roku żona A. S. Puszkina spotkał adoptowany syn ambasadora holenderskiego w Rosji – Gwardzista Georges Dantes. Według współczesnych, na spotkanie z przystojnym oficerem w świetle nigdy nie były plotki o jakichkolwiek powiązań, zniesławienie Natalya Nikolaevna, choć wszyscy wiedzieli, że jej obojętny Nicholas sam pierwszy.

Zhorzh Dantes nie ukrywał, że miłość z Goncharov, i nie wahał się powiedzieć swoim znajomym o tym, co ma nadzieję w końcu zdobyć jej serce. On nawet przekonać ich wspólny znajomy Idalia Poletika zaprosić Natalia Nikolaevna do jej domu i nieobecny pod pretekstem, tak, że kiedy był sam na sam z ukochaną, mógł zdobyć jej przychylność. Według naukowców, takie odbyło się spotkanie i był to jeden z powodów, które skłoniły połączenia Puszkin Śliczne Francuz.

Pojedynek i śmierć pierwszego małżonka

Na jesieni 1836 roku, relacja Natalia Nikołajewna i Dantes Buzz ma wszystko w Petersburgu, a 4 listopada, Puszkin i jego przyjaciele otrzymali anonimowy paszkwil, w którym poeta przyznany dyplom rogacz. Zazdrosny mąż wpadł we wściekłość i wysłał wyzwanie Dantes. Był na służbie w koszarach, a dom był tylko Gekkern starszy. Przyjął wyzwanie dla jej syna, ale poprosił o zwłokę.

Dowiedziawszy się o zamiarze ochrony zaszczyt Puszkina, Francuz wooed Ekaterina Goncharova. Szczęśliwa dziewczyna, dawno zakochana w przystojnym oficerem, nie tylko wyraził zgodę, ale z Natalii Nikolaevna i inni krewni próbowali przekonać poetę, który spotkał się z Goncharov Dantes, aby być bliżej niej.

Puszkin nie mógł strzelać z młodej siostra tak wycofał wezwanie. Jednak po ślubie Dantes i Catherine plotki o jego romansie z młodszym Goncharova kontynuowane.

W dniu 23 stycznia, na balu Francuz pokazał niedyskrecji w stosunku do Puszkina. Ponieważ tuż przed Aleksandrem obiecał królowi nie powodują już pojedynek Dantes, napisał ostry list do Heeckeren. Został zmuszony odpowiedzieć na to wyzwanie, ale nie mógł walczyć z Puszkina, ponieważ jego status dyplomatyczny, więc został on zastąpiony przez adoptowanego syna.

Nic nie mógł zapobiec tragedii, a w dniu 27 stycznia, na rzece Czarna spotkał się w śmiertelnej walce wielkiego poetę i jego sprawcy. W wyniku wystrzału Dantes Puszkina został ranny i zmarł dwa dni później.

wdowieństwo

Cesarz Mikołaj I zadbał o rodzinie Puszkina. On wyróżnił pieniędzy, aby zapłacić swoje długi, wyznaczył emerytowany wdowy i córki, synowie i napisał do stron z uwolnienia ich zawartości do punktu, w którym będą otrzymywać wynagrodzenie.

Natalia nie miał żadnego powodu, aby pobyt w Petersburgu, i poszedł z dziećmi w Linen Factory. Z powrotem w stolicy, wiodła spokojne życie przykładowego i troskliwej matki, a zaczęły pojawiać się na dworze zaledwie 6 lat po śmierci współmałżonka.

drugie małżeństwo

W zimie 1844 roku, wdowa Puszkina spotkał się z przyjacielem brata, generał Petrom Lanskim, który całe swoje życie w służbie kraju i nie było od 45 lat nigdy nie ożenił. Kilka miesięcy później złożył ofertę, a wkrótce Puszkin Natalia Gonczarowa stał Łanskiej pełna panią w swoim domu.

W tym małżeństwie urodziła trzy córki i był zadowolony, choć należy zauważyć, że w jej związku z drugim mężem ma pasji, który zastępuje „uczucie z odrobiną miłości.”

Natalia Goncharova, Puszkina Łanskiej zmarł w 1863 roku w wieku 51 lat. Została pochowana w Ławra Aleksandra Newskiego, a przez 14 lat obok niej znalazł swoje miejsce ostatniego spoczynku, a drugi małżonek. Grób nie przyciągnąć uwagę tych, którzy nie znają biografię kobiety, jak nagrobek wymienia tylko jedną nazwę – Łanskiej.

Teraz znasz urozmaicony biografia głównego muza największego rosyjskiego poety. Według wspomnień współczesnych, portrety Natalia Gonczarowa, Puszkin Lansky dać tylko pojęcia o jej idealnego piękna. Jednak ona nie przyniesie jej szczęście.