808 Shares 1574 views

"Baneotsin" (maść): instrukcja obsługi, opinie, opis, cena, analogi

W leczeniu różnych procesów zapalnych na skórze lub w celu szybkiego gojenia ran, często zaleca się środki przeciwbakteryjne i przeciwbakteryjne, które mają na celu zatrzymanie procesu. Jednym z takich sposobów jest "Baneocin". Instrukcje dotyczące stosowania, podsumowanie, opis działania leku – o czym powinieneś wiedzieć przed jego zastosowaniem.

Formy i skład preparatu

Jakie są formy "baneocinu"? Analogi i postać uwalniania preparatu pozwalają na uzyskiwanie najbardziej wygodnego sposobu użycia. Jeden gram substancji ma następujący skład:

  • Neomycyna – 5000 jm siarczanu neomycyny;
  • Bacitracyna – 250 jm siarczanu bacytracyny;

Substancjami pomocniczymi zawartymi w preparacie są: biała miękka parafina, lanolina. "Baneocin" (maść do użytku zewnętrznego) jest dostępny w aluminiowej rurce.

Proszek ma drobną strukturę. Kolor może być biały lub jasnożółty. Jeden gram proszku ma taki sam skład jak gram maści. Substancje pomocnicze: sterylizowana skrobia kukurydziana w postaci proszkowej, zawierająca tlenek magnezu (nie więcej niż 2%).

"Baneocin" w postaci maści służy do leczenia różnych zakażeń bakteryjnych skóry. Proszek jest odpowiedni do przetworzenia pępowiny u niemowląt i małych otarć. Skuteczność leku nie zależy od jego formy uwalniania.

Wskazania dotyczące użycia

"Baneocin" (maść, instrukcje dotyczące stosowania znajdują się w pudełku kartonowym) jest zalecany w następujących chorobach:

  • Bakteryjne zakażenia błon śluzowych i skóry (furgany, pyoderma, ropnie chirurgicznych szwów itd.);
  • Wtórne infekcje w nieżytach nosa, zewnętrzne zapalenie ucha środkowego;
  • Zapobieganie infekcji rany, śluzów pooperacyjnych i skóry po oczyszczeniu kosmetycznym.

"Baneocin" jest z powodzeniem stosowany w dziedzinie chirurgii w celu zapobiegania i leczenia ropniach pooperacyjnych, w ginekologii do gojenia pęknięć poporodowych. Także maść jest stosowana w otolaryngologii, aby zapobiec zakażeniu po zabiegu zatok przynosowych.

Proszek "Baneocin" znalazł zastosowanie głównie w dermatologii w leczeniu chorób skóry z niewielkimi obszarami zmian, gojeniem ran i ran. Ponadto, proszek stosuje się w leczeniu wtórnych infekcji opryszczką, wyprysk, ospą kurczaka. W pediatrii proszek jest najczęściej stosowany w ropniach procesach w ranie pępowinowej iw leczeniu zapalenia skóry pielęgnacyjnej (co występuje, gdy pieluchy nie są często zmieniane lub z powodu reakcji alergicznych na materiał pieluchy), co ma charakter bakteryjny.

Działanie

Jak działa "baneocin" (maść)? Instrukcje dotyczące stosowania antybiotyków opisują je jako środek przeciwbakteryjny i przeciwbakteryjny, przeznaczone wyłącznie do użytku zewnętrznego. Skuteczne działanie leku z powodu jego składowych dwóch substancji czynnych: bacytracyny i neomycyny. Te antybiotyki są synergistyczne, tzn. Zwiększają działanie drugiego człowieka.

Bacitracyna skutecznie działa na drobnoustroje Gram-dodatnie, takie jak gronkowce i blado treponema, a na przykład niektóre gram-ujemne, na przykład pręciki hemofilne. Oporność drobnoustrojów na bacytracynę jest bardzo rzadka. Ale bacytracyna nie ma wpływu na większość gatunków grzybów i wirusów. Neomycyna jest również skuteczna przeciwko obu typom bakterii. Jest to połączenie tych dwóch antybiotyków, które zapewniają szybkość działania leku i jego skuteczność.

"Baneocin" (maść): instrukcje użycia

Nie stosować leku bez zaleceń i zaleceń lekarza. Przed rozpoczęciem testu należy przeprowadzić test wrażliwości na składniki preparatu, zapobiegając tym samym wystąpić reakcje alergiczne. W tym celu maść nakłada się cienką warstwę na niewielki obszar skóry, należy monitorować jej działanie przez kilka godzin.

Jak stosować "baneocynę" (maść)? Instrukcje dotyczące stosowania leku zawierają wyraźne zalecenia dotyczące stosowania maści. Maść należy stosować tylko w dotkniętym obszarze skóry. Aby zwiększyć skuteczność leku z góry, można zastosować bandaż gazy lub innej oddychającej tkanki.

Powinieneś stosować maść nie więcej niż trzy razy dziennie. Dzienna dawka neomycyny w kompozycji nie powinna przekraczać 1 g. Dawkowanie u dzieci nie różni się od osoby dorosłej. Przebieg leczenia nie powinien przekraczać 7 dni, ale w niektórych przypadkach może być wydłużony zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Przedłużając przebieg leczenia maksymalna dawka powinna być zmniejszona o połowę.

Proszek "Baneocin" jak złożyć wniosek?

Jak używać proszku "Baneocin"? Opis przygotowania niniejszego formularza uwalniania zawiera również informacje o sposobach nanoszenia proszku. Proszek jest odpowiedni do wypełniania rany pępowinowej, a także do zabiegów zarysowania i drobnych ścierań. Stosowany jako środek dezynfekujący do płytkich uszkodzeń skóry. Podobnie jak maść, proszek należy nakładać cienką warstwą do czterech razy dziennie.

Jedna grama neomycyny znajduje się w przybliżeniu w 200 g proszku, co oznacza, że nie należy stosować więcej niż 200 gramów dziennie. Przy wyznaczaniu powtarzanego przebiegu leku dopuszczalna dawka powinna być zmniejszona o połowę, tzn. Maksymalna dawka nie powinna przekraczać 100 g. Jeśli więcej niż 20% Skóra, a następnie proszek nie powinien być stosowany więcej niż raz dziennie.

Przeciwwskazania

Nie przepisywać leku z większą wrażliwością na antybiotyki zawarte w jego składzie oraz inne antybiotyki grupy aminoglikozydowej. W przypadku znacznego uszkodzenia skóry, nie należy używać "baneocinu" (maść). Instrukcja obsługi wyjaśnia tę możliwość systemowej absorpcji bacytracyny we krwi.

"Baneocin" nie może być stosowany w leczeniu zakażeń w kanale słuchowym, jeśli istnieją ostateczne uszkodzenia błony bębenkowej. Nie można używać leku na uszkodzenia urządzenia przedramionowego i ślimakowego oraz naruszeń układu wydalniczego, ponieważ istnieje ryzyko absorpcji układowej. Nie zaleca się stosowania leków u pacjentów z zaburzeniami nerwowo-mięśniowymi (kwasica, myasthenia gravis), ponieważ zwiększa się ryzyko wystąpienia zaburzeń przewodzenia nerwowo-mięśniowego. W przypadku powstawania blokady nerwowo-mięśniowej należy rozpocząć przyjmowanie wapnia lub proseryn.

Podobnie jak wiele leków, które zawierają antybiotyk, "baneocynę" należy dokładnie przepisać kobietom w ciąży i karmiących piersiach, ponieważ wchłanianie neomycyny może zaszkodzić płodowi, ponieważ penetruje barierę łożyska. Ocenę stosunku korzyści do matki i ryzyka dla dziecka należy przeprowadzić wykwalifikowany specjalista.

Jakie są konsekwencje przedawkowania leku "Baneocin"? Instrukcje dotyczące stosowania i przeciwwskazania zawierają wyraźne wskazania dawek i stanów podczas przyjmowania leku nie jest możliwe. Do tej pory nie było żadnych doniesień o przedawkowaniu leku, ale nadal warto zachować dawki sugerowane w instrukcjach.

Interakcje z innymi lekami

Przy jednoczesnym powołaniu leku "Baneocin" i innych leków, które zawierają antybiotyki – aminoglikozydy, z absorpcją ogólnoustrojową, mogą wystąpić reakcje nefrotoksyczne. Do takich konsekwencji może dojść i równoczesne stosowanie "baneocinu" i takich preparatów, jak "Furosemide" i "Etakrinovaja acid". Dlatego warto ostrożnie stosować "baneocin" (maść). Stosowanie, instrukcje, dawki, wskazania muszą być ściśle kontrolowane przez lekarza uczestniczącego.

Ryzyko blokady nerwowo-mięśniowej wzrasta w przypadku leków przeciwbólowych, zwiotczających i znieczulających podczas stosowania "baneocin" w dowolnej postaci. W celu uniknięcia rozwoju działań niepożądanych przy jednoczesnym stosowaniu leku "Baneocin" i innych leków, konieczne jest poinformowanie lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym fitotoków.

Skutki uboczne

W przypadku długotrwałego stosowania leku mogą wystąpić reakcje alergiczne, towarzyszyć świąd, zaczerwienienie skóry, wysuszenie i wysypka. Tego rodzaju reakcje występują w postaci wyprysku kontaktowego i mogą być spowodowane alergiami na wszystkie aminoglikozydy (50% przypadków), w tym lek "Baneocin". Instrukcja, zastosowanie, informacje zwrotne od osób, które już wcześniej stosowały lek, ostrzegają przed ryzykiem niewłaściwego stosowania leku i przekraczają maksymalną dopuszczalną dawkę.

Wraz z rozległymi obszarami zmian skórnych wzrasta poziom ogólnoustrojowego wchłaniania leku, w wyniku czego może wystąpić blokada wiązań nerwowo-mięśniowych, reakcje nefrotoksyczne, uszkodzenie urządzenia ślimakowego i przedramionowego. Instrukcja dotycząca używania leku "Baneocin" zawiera ostrzeżenia dotyczące stosowania leku z licznymi zmianami skórnymi.

Długotrwałe stosowanie leku może również powodować nadmierną infekcję, która wynika z zwiększonej aktywności bakterii odpornych na "baneocinę", która nie pojawiła się wcześniej. Ten rodzaj infekcji rozwija się szybko i rozwija się w ciężką, trudną formę. Aby uniknąć rozwoju takich zakażeń, należy poinformować lekarza o wszystkich nietypowych i niespokojnych objawach.

Specjalne instrukcje

Należy unikać dostania się do oczu "baneocin" jakiejkolwiek formy uwalniania, ponieważ aktywne składniki leku mogą powodować podrażnienie. W przypadku kontaktu z oczami należy dokładnie przepłukać je czystą wodą, co pomoże zneutralizować działanie substancji czynnych.

Przed wyznaczeniem leku "Baneocin" konieczne jest sprawdzenie mikroflory, która powodowała chorobę skóry, wrażliwość na składniki leku. Przy przepisywaniu leku innym produktom farmaceutycznym konieczne jest monitorowanie wystąpienia nietypowych reakcji, aby uzyskać pomoc od specjalistów w czasie. To samo dotyczy przypadków znacznego przekroczenia zalecanych dawek w instrukcjach, aby zapobiec rozwojowi reakcji nefro- i ototoksycznych.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby i nerek powinni regularnie przeprowadzać badania krwi i moczu razem z badaniami audiometrycznymi przed i podczas terapii. Pomoże to uniknąć działań niepożądanych leku i zmniejszyć negatywny wpływ antybiotyków na organizm.

Podczas przepisywania leku dzieci powinny dokładnie monitorować reakcję organizmu na lek, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych, należy przerwać przepisane leczenie i pilnie poszukać pomocy lekarskiej.

Analogi "Baneocin"

Proszek lub maść "Baneocin" nie ma leków-synonimów, to jest tych, które w ich kompozycji mają bacytracynę i neomycynę. Ale istnieje wiele narzędzi, które mają podobne działanie "Baneoctin". Leki te mają również antybiotyki, które mogą być skuteczne wobec innych mikroorganizmów, więc nie można zastąpić przepisanego leku z myślą o ekonomii. To może być jeszcze droższe.

Poniżej znajduje się krótki opis leków o podobnym działaniu "Baneocin".

Maść "Lincomycin" zawiera jako substancję czynną antybiotyk o tej samej nazwie lincomycin, należący do lincosamid i działający skutecznie na drobnoustroje Gram-dodatnie. Maść służy do leczenia stanów zapalnych patologii naskórka.

W "baneocinie", w "maści" neomycyny znajduje się antybiotyk neomycyna, działająca na bakterie tlenowe. Jego skuteczność wynika z szybkiej absorpcji uszkodzonego antybiotyku skóry i małego prawdopodobieństwa rozwoju bakterii oporności na działanie neomycyny. Ma takie same przeciwwskazania jak "baneocin", więc leki te nie mogą być zastąpione ze sobą w przypadku reakcji alergicznej na składniki lub rozwoju wchłaniania ogólnoustrojowego.

Maść "Bonderm" w jej składzie ma mupirocynę, która jest antybiotykiem bakteriostatycznym. Jest szeroko stosowany w leczeniu różnych zakażeń zapaleniem skóry u dorosłych i dzieci. Może być również stosowany w celu zapobiegania uszkodzeniom bakteryjnym szwów pooperacyjnych, cięciach i płytkich ranach. Składniki maści często powodują alergie. "Bonderm" może być stosowany w okresie ciąży i karmienia tylko po konsultacji ze specjalistą.

Cena "baneocinu" jest stosunkowo niska w porównaniu z innymi podobnymi lekami i zależy od jego formy uwalniania. Im więcej środków przeznaczonych na reklamę narkotyków, tym wyższy koszt. Koszt maści w probówce 20 g i proszek w pudełku 10 g mieści się w zakresie 280-330 rubli.

Recenzje

Jakie efekty powoduje "Baneocin" (maść)? Instrukcje dotyczące korzystania, recenzje, opis, cena leku coraz bardziej skłaniają do wyboru kupujących w aptekach w jego kierunku. Ponadto reklamę promuje w telewizji, która opisuje "Baneocin" jako skuteczne rozwiązanie wielu problemów ze skórą. Przed zakupem leku konieczne jest nie tylko skonsultowanie się z specjalistą, ale również przeczytanie opinii tych, którzy już wcześniej stosowali ten lek. Pomoże to ocenić jego skuteczność w rozwiązywaniu pewnych problemów.

Aby zrozumieć skuteczność leku w leczeniu konkretnej choroby, konieczne jest zapoznanie się z opiniami pacjentów, w których opisano podobne sytuacje.

Opinie pacjentów zgadzają się, że jest najbardziej skuteczny w kosmetologii "baneocin" (maść). Instrukcja, zastosowanie, dawkowanie powinny być uzgodnione ze specjalistą, co pomoże uniknąć powikłań. Wielu ludzi twierdzi, że stosowanie maści po zabiegach kosmetycznych prowadzi do szybkiego odzyskania skóry. Ze względu na właściwości antybakteryjne "Baneocin" można stosować do leczenia trądziku i innych problemów zapalnych skóry. Informacje zwrotne dotyczące stosowania leku w tych celach zawierają informacje, że należy przestrzegać ścisłych zaleceń dotyczących dawkowania i stosować środki zaradcze tylko na dotkniętą skórę. W przeciwnym razie mogą pojawić się skutki uboczne, które wykreślają wszelkie postępy w leczeniu problemów skórnych.
Zaobserwowano również pozytywny wpływ stosowania leku do gojenia małych nacięć i chirurgicznych szwów. Ze względu na zwiększone bakteriobójcze działanie antybiotyku, skóra szybko regeneruje, co prowadzi do braku blizny z otrzymanych obrażeń. Wielu ludzi używa proszku "baneocin" w celu wyleczenia rany pępowinowej. Cena, opis, recenzje na temat "Baneocin" w proszku wykazują jego skuteczność i bezpieczeństwo, przestrzegając zaleceń. Znaczna liczba pacjentów stosujących maść zgodnie ze swoim przeznaczeniem i obserwująca jego skuteczność, a następnie nabiera proszku do szybkiego gojenia się zadrapań u dzieci, ponieważ w tym celu forma proszkowa jest o wiele wygodniejsza.

Aby uniknąć negatywnych skutków stosowania antybiotyku, nie należy przepisywać dawkowania leku "Baneocin" (proszek, maść). Instrukcje dotyczące użycia, analogi, referencje – wszystko powinno być brane pod uwagę i wybrane zgodnie z określonym przypadkiem.