250 Shares 7234 views

Zespół tnący z metalu: przegląd

Nowoczesne piły pozwala poradzić sobie z szerokiej gamy materiałów, zapewniając dokładne i gładkie cięcie. Prawie wszystkie rodzaje narzędzi instalacyjnych tego typu są powszechne. Inną rzeczą jest to, że każdy model jest jego potencjalna moc i cechy strukturalne. Zgodnie z tym, różne parametry i przetwarzania. Ale jest też specjalny zespół piła do metalu, zwany także maszyn do obróbki. To narzędzie jest przeznaczone do ostrych operacji z metalu obrabianego, tak wśród przenośnych urządzeń w leczeniu litego materiału, nie ma sobie równych.

Ogólne informacje o pił tnących

Podstawa narzędzia tworzy platformę i dysk tnący element w kształcie koła, który wykonuje cięcia bezpośrednią przedmiot. Modele entry-level są proste cięcie, ale bardziej zaawansowane wersje są specjalne imadło, pozwalając szczegół przechwytywania pod kątem. Wszystkie maszyny do cięcia są podzielone na dwie kategorie – pasa i bezpośredniego mechanizmu napędowego. Do pracy produkcyjnej w specjalistycznych warsztatach oraz na budowach, pożądane jest użycie wersji paska. W ten sposób zespół tnący nie jest przegrzany i zapewnia bardziej łagodne warunki silnika. wydajność cięcia przy jednoczesnym utrzymaniu poziomu odpowiedniki, zapewniając bezpośredni układ napędowy. Obie wersje średniej mocy waha się między 700-2500 watów. Do sterowania urządzeniami o dużej mocy przewidzianych dla danego systemu elektronicznego, który, między innymi, zapewnić wsparcie dla prędkości na danym poziomie.

zespół piły Bosch NWD 12 JL

W tej wersji, niemiecki producent wdrożył kilka własnych rozwiązań technologicznych. W szczególności, model wbudowany laser, przez który użytkownik może wykonać bardzo dokładne cięcie. W trakcie operacji roboczych żadnej iskry, co zwiększa niezawodność narzędzia pracy. Gdy ta modyfikacja jest zawarty w zakresie sprzętu gospodarstwa domowego. To potwierdza i lekka konstrukcja z ergonomicznym uchwytem i pokrywą ochronną z automatycznych elementów tuningowych. Moc, która ma zespół piły GCD 12 JL, jest średnia. Wydajność zasilania wynosi 2000 W i częstotliwość – 1500 obr / min.

CS 23-355 modelu z Metabo

Wersja z klasy średniej, która nadaje się również do zastosowań profesjonalnych. Konstrukcja zapewnia imadła, co pozwala na regulację kąta cięcia, bez dalszych manipulacji. Ponadto, operator może dostosować osłonę dla ochrony przed iskrami, zgodnie z aktualnymi warunkami operacyjnymi. Jeśli chodzi o funkcje montażu ręcznego widział Metabo dość wszechstronny, ponieważ może być używany do cięcia i standardowe wyroby metalowe i niestandardowych elementów konstrukcyjnych. płynna regulacja parametrów przetwarzania pozwala na wykonywanie operacji z profili stalowych i wyrobów długich i rur.

Programiści firmy sprawdziły się na zadaniach i poprawić niezawodność. W szczególności, działanie chłodzenie agregatu zapewnia się system wentylacyjny, który eliminuje ryzyko przegrzania. Dogodne i niezawodne mocowanie elementów zapewnienia szybkiej imadło z bezstopniową przetworzenie regulacji pochylenia. Ponadto firma Metabo narzędzie różni uproszczony mechanizm dostępu do szczotek węglowych.

zespół piły Dewalt D 28715

Nie jest złym rozwiązaniem dla profesjonalnego Firma oferuje cięcia DeWalt. Ta wersja ma potencjał ma moc 2200 W, który umożliwia łatwe cięcie kwadratowe, prostokątne i okrągłe wyrobów metalowych. Oprócz standardowych prostymi cięciami, a także pozwoliło na cięcie pod kątem 90 stopni. Urządzenie zawiera również środki ochrony silnika i użytkownika, nowoczesne napełniania elektronicznego sterowania mocą i ergonomiczne mechanizmów strukturalnych dla napędu gorącego wtyku. Szczególnych cech, które zawiera zespół piły w modyfikacji 28715 D, w tym miękki start, zabezpieczenie cząstek ściernych i napęd centralny zamek korekcję położenia. Jako właściciele narzędzia, koła zębate pracujące wykonane są z materiału o wysokiej wytrzymałości, co znacznie przedłuża żywotność modelu.

Model 2414 NB z Makita

Urządzenie przeznaczone jest do obsługi nie tylko wyroby metalowe, ale także z PVC. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników w działalności deweloperów powinny zaprojektować ogranicznik w postaci ekranu protivoiskrovogo, który chroni urządzenie przed kontaktem z obszaru cięcia. trwały obudowa przewidziana do ochrony operatora. Inny wzór i włączenie ergonomicznych rozwiązań. Na przykład, szybka zmiana oprzyrządowania odbywa się za pomocą mechanizmu blokującego wał. Uchwyt główny można uzupełnić za pomocą dodatkowego uchwytu – co jest szczególnie właściwe w przypadku rozległych i materiałów o dużej wytrzymałości. Co do wydajności produkcji, zespół piły Makita 2414 NB o mocy 2000 W, co świadczy o częstotliwości 3800 obr / min. Taka próba pozwala na pracę z tarczami o średnicy 355 mm. W tej obróbki osiąga głębokość 115 mm, szerokość – 240 mm.

wniosek

Zastosowanie specjalistycznego narzędzia do pracy z konkretnych materiałów nie zawsze jest uzasadnione. Na przykład w kontaktach z prostych operacji produkcyjnych nadal jest bardziej skuteczne urządzenie wielofunkcyjne, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas przy wyborze sprzętu. Z kolei zespół piły do metalu posiada znaczną przewagę instrumentów uniwersalnych. Wycinarka wykonuje jakości cięcia, wymagający od użytkownika minimum wysiłku. Co więcej, taka piła w niektórych wersjach pozwalają poradzić sobie z twardego plastiku, pozostawiając te same czyste krawędzie. Jednak to urządzenie nie nadaje się do uzyskania bardzo wysokiej jakości tarcicy – to jest w przypadku, gdy jest to korzystne, aby wykorzystywać wielofunkcyjny kołowy wzór.