756 Shares 6658 views

Fibroadenomatosis piersi – co to jest?

Bardzo często lekarze niedawno zdiagnozowano „fibroadenomatosis piersi.” Co to jest? Ta choroba nazywa się także „pierś”. Etiologia tej choroby jest w następujący sposób:

  • jajnika polimenoreya lub odwrotnie, hypermenorrhea;
  • Dysfunkcja tarczycy;
  • choroba wątroby;
  • Ciągły stres;
  • złe dziedziczność.

Weźmy bliżej przyjrzeć czynników powodujących fibroadenomatosis piersi – co to jest i jak to leczyć? Zatem każda choroba, w której jest awaria hormonalne, może spowodować rozwój choroby. Bardzo często kobieta nie jest świadoma niebezpieczeństwa, które czai się w małej stałej nowotworu w piersi i nie przywiązuje żadnej wagi do tego, gdy torbiele nie zwiększają, a nie zaszkodzi. Dla większości połączeń medycznych tylko wtedy, gdy charakter choroby nabytej poważne rozmiary i grozi onkologii.

Odmiany mastitis

Istnieje kilka rodzajów tej choroby:

  1. Zlokalizowane piersi fibroadenomatosis. Choroba charakteryzuje się obecnością uszczelek zgrupowane w niektórych miejscach.
  2. Rozproszone fibroadenomatosis piersi. Leczenie zależy od stopnia zaawansowania choroby: a fibrotycznej manifestacji lub mukowiscydozą. W każdym przypadku foki nie mają wyraźnych granic i nie są związane z tkankami. Są one na tyle mobilny.
  3. Mastalgia. Swego rodzaju „phantom” choroby. Ból jest tam i to jest wzmocnione przez badania palpacyjnego, ale nie ma uszczelki, które mogą spowodować. Jest często mylony z napięcia przedmiesiączkowego gruczołu mastalgia, co jest całkiem naturalne dla drugiej połowie cyklu. Ale czasami może być pierwszym objawem choroby, takie jak fibroadenomatosis piersi. Co to jest: choroba lub objaw zbliżającej się miesiączki? Aby precyzyjnie odpowiedzieć, trzeba mieć mammografię i skonsultować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów choroby lepiej być bezpieczne i leczyć, ponieważ dane są łagodne choroby może wywołać raka w przyszłości! Kobiety, które mają jednocześnie choroby piersi, automatycznie wchodzą w strefę zagrożenia onkologii.

Rodzaje kształcenia

piersi kobiety składa się z kilku warstw, z których każda ma swoje własne cechy. W zależności od położenia uszczelki (w tkanki włóknistej lub nadnerczy) znajdują się dwa rodzaje żeliwa składów:

  1. Gruczolakowłókniak. Charakteryzują się one wyraźnych granic, które są dobrze odczuwalne przez badania palpacyjnego. Guzki są dość elastyczna konsystencja i spełniają silny ból zlokalizowany. Są starsze (wymagają usunięcia chirurgicznie) i niedojrzała (odejść całkowicie po okresie dojrzewania).
  2. Gruczolak. Występuje w okresie dojrzewania i są podobne do objawów na niedojrzałych form zapalenia sutka. Ta manifestacja być traktowane w formie resekcji sektorowym.

Istnieje również inny rodzaj manifestacji takiej choroby jak fibroadenomatosis piersi. Co to jest? Zwykle jest to torbieli. Ma różne formy, ale zawsze nowotwór, który pojawia się w kanałach lub pęcherzyków i jest podobny do gładkościenny komorze wypełnionej brązowej cieczy.