199 Shares 4104 views

Gdzie wyrażenie „Czy istnieje chłopiec?” Wartość wyrażenia

Wyrażenie „Czy istnieje chłopiec?” Jest dość powszechne w języku rosyjskim. Używamy czasami bezmyślny, czasem ostrożnie, to nie jest umieszczenie w nim sensu i wartości, które były nieodłączne w nim oryginalnie. Wyrażenie to zwykle stosuje się w podobnych warunkach, kiedy wystawiona o wątpliwości co do obecności pewnej obiektu. Tak więc, jeśli mamy prosić innych o tym, czy jest coś, co jest zagrożona.

Czasami ludzie powtarzają to zdanie, odnosząc się do siebie. Tymczasem wiele osób interesuje się, gdzie wyrażenie „Czy istnieje chłopiec?” Być może nie zostało wynalezione na celu i nie nadają sens i znaczenie, które przywiązują do chwili obecnej.

pochodzenie

powieść Maksyma Gorkiego „Życie Klim Samgin” opowiada historię mężczyzny, który po dużej ilości czasu na analizę zdarzeń przeszłych i realizuje swoją winę. Postać nie znaleźć wyjście z trudnej sytuacji, ze względu na jego wina zabił małego człowieczka. Idealny, gdy błąd nie jest już możliwe do poprawienia, ale jako reakcję obronną występuje wyrażenie: „Czy istnieje chłopiec?” Tak, bohater stara się usprawiedliwić własną bezczynność i tchórzostwa. Klim Samgin doświadczenia związane z przeszłości pokazują, jak powstaje w człowieku pragnienie, aby usprawiedliwić się, aby zracjonalizować żadnych złych czynów. charakter książka uświadamia sobie, że kiedyś zachowywał się bardzo niegodna, ale musi utrzymać tolerancyjną postawę wobec siebie.

Naukowcy w dziedzinie historii powiedzieć, że po raz pierwszy jest wyrazem używane w odniesieniu do carewicza Dymitra. Wielu obwinia za śmierć dziecka Borisa Godunova, którą całkiem otwarcie pytali z frazą: „Czy istnieje chłopiec? Kto powiedział, że istnieje? „W rezultacie, nadal nie wiem, co prawdę wydarzeń z odległej przeszłości. To miejsce, gdzie wyrażenie „Był tam chłopak,” tak znane każdemu. Obecnie ludzie używają go w różnych przypadkach, czasami całkowicie nie na miejscu. Ona po prostu usłyszeć wszędzie i każdy to wie.

aporia

Kiedy ludzie używają tego określenia w swoim wystąpieniu, że często nie myśleć o tym, dlaczego wypowiedział. Co je powoduje? Po prostu stało się nawykiem. Gdy nie jest to kwestia czegoś, wielu zaczyna uciekać się do użycia tej konkretnej kombinacji słów, bez myślenia o tym, gdzie wyrażenie „Czy istnieje chłopiec?”

Kwestionowane wskazany przez użycie tego wyrażenia jest najczęściej na myśli pytanie retoryczne. Oznacza to, że nikt nie spodziewa się usłyszeć odpowiedź do takiej znanej wypowiedzi. Wygląda zupełnie gładki i całościowe. Zaobserwowano, że kiedy ludzie słyszą to, mimowolnie zaczynają się uśmiechać i uśmieszek. Czasami, po mówiąc ten zwrot wszystkie słowa wcześniej postrzegane łatwiej, staje się podobny do żartu.

żałować

Podobnie jak Klim Samgin dręczony winą za jego starej ustawy, ludzie często uciekają się do stosowania tego wyrażenia w chwilach poważnych męki wewnętrznego. To pozwala im, aby zamknąć na własnych myślach, nie słychać histeryczny głos dobiegający z głębi duszy. Gdy problem jest już staje się widoczne, pojawiają się jakieś myśli o ważności Po podjęciu decyzji. Żal staje się rodzajem reakcji obronnej, dzięki czemu jakoś ulżyć ich emocjonalne.

Jeśli ludzie nie chcą odkryć przed innymi tak Icky wewnątrz i od razu wymyślać dodatkowe uzasadnienie, pokrytą żalu. W przeciwnym razie ludzie nie będą w stanie żyć przez resztę życia, cicho, bez silnych wyrzutów.

wina

Ze swej natury, jest to poważne obciążenie na psychikę. W rzeczywistości, poczucie winy jest bardzo szkodliwe dla człowieka. Gdy nie ma możliwości, aby w jakiś sposób poprawić sytuację, najlepsze cechy zaczynają być zniesione, ponieważ nie mogą być realizowane. Winy tłumi nawet bardzo nieśmiałe doświadczenia i zachęca ludzi, aby skupić się na negatywnych aspektach.

Niektóre osoby z pojawieniem się pewnego niezadowolenia próbuje w każdy możliwy sposób, aby pomóc innym ludziom. To nie jest dostępna we wszystkich przypadkach, tym bardziej, że człowiek często zaczyna się do podobnych ruchów nieświadomie.

zamiast wniosku

Tak więc korzenie tego głęboko historycznych wyrażeń. Maxim Gorki znaleźć mu doskonałe zastosowanie w swojej powieści „Życie Klim Samgin” z frazą „Czy istnieje chłopiec?” I kontynuował swój rozwój. Nawet ci, którzy nie czytali książki, bardzo dobrze zrozumieć sens powyższych stwierdzeń. To po prostu naprawdę mówi sama za siebie. Dzisiaj Użycie tego wyrażenia jest często spotykane w kontekście analizy porównawczej i odzwierciedla brak zaufania do niektórych wydarzeń z odległej przeszłości.