149 Shares 1559 views

Co sprawia, że funkcja PHP microtime?

W jednym z najbardziej popularnych języków programowania PHP zapewnia bogate funkcje biblioteczne. Każdy z nich ma swoje własne cechy, jednak ze względu na dużą liczbę operacji i podobnych tytułów od deweloperów często prowadzi do nieporozumień. Pytania powodować funkcję microtime PHP – co robi i czym różni się od podobnych do niej?

funkcja microtime

Microtime PHP jako wynik zwraca czas uniksowy oraz z dokładnością do mikrosekund. Mimo operacji zakorzenienia w języku programowania, nie może pracować na wszystkich systemach. We wcześniejszych wersjach systemów operacyjnych, w których nie ma połączenia systemu gettimeofday (), funkcja ta będzie produkować nieprawidłowych wyników.

microtime składnia () ma tylko jeden argument – określa, jakiego typu dane mogą być osiągnięte wyniki powrotne. Jeśli nawiasy odpowiadające prawdziwe (z jęz. „True”), a następnie zamiast zwraca numeryczną ciąg danych. W przypadku braku jakiegokolwiek parametru (czyli zero) jest ustawiona na false (z języka angielskiego. „False”), czas zostanie zwrócony w formacie ms sek. Tutaj pierwszy numer będzie utrzymać liczbę mikrosekund, które upłynęły od początku bieżącego sekundę, a drugi – całkowity czas, który upłynął od 1970 roku, wyrażony w sekundach.

Zastosowanie PHP microtime () jest to konieczne w przypadku, gdy istnieje potrzeba, aby dowiedzieć się, jak długo trwa wykonanie bloku kodu. Najczęściej mechanizm ten służy do optymalizacji działania programu.

Różnica w stosunku do czasu

Podobnie jak w przypadku podobnych funkcjach microtime, PHP ma prostszą – czas. W przeciwieństwie do swojego bardziej dokładny, „siostry”, w wyniku wykorzystania czasu function () – liczba sekund od początku epoki Uniksa, czyli od 1 stycznia 1970, 00:00:00 GMT. Wraz z upływem czasu () możliwe jest uzyskanie różnicę czasu pomiędzy dwoma punktami programu, ale z mniejszą dokładnością.

Jeśli chcesz uzyskać czas systemowy, należy użyć datę funkcyjny (). Jeśli jest to konieczne, aby uzyskać maksymalną różnicę precyzji, to najlepiej wybrać funkcję PHP – microtime.