588 Shares 6468 views

Smaczne i zdrowe zacięcie kalina: receptę w kilku postaciach

Bardzo przydatne i smaczne traktuje się prosaharennye mieszaniny (dżem, dżem, dżem, galaretka) kalina, bina, głóg – jagody zdobiące drzew jasnoczerwone szczotek. Główną cechą przetwarzania tych owoców jest minimalne nagrzaniem. Cook, na przykład dżem kalina zimę. Będzie to doskonałe narzędzie w przeziębieniach witaminowych lub wczesną wiosną, gdy organizm jest szczególnie potrzebne wzmocnienie układu odpornościowego. Co trzeba pamiętać, aby uzyskać naprawdę smaczne i zdrowe zacięcie z kaliny? Przepis może obejmować zastosowanie nie tylko świeżo zebranych owoców późną jesienią, ale również przetwarzania zamrożonych surowców. Niespodziewanie, zachowuje również z powodzeniem parzona bezpośrednio w zimie, łzawienie kilka czerwonych gałązek, sproszkowany śniegiem. Ten „hartowanie” daje słodycz jagód i usuwa je z nadmiaru goryczy.

Jam Viburnum: recepta bez obróbki cieplnej

Aby to zrobić, najbardziej prosty, szybki i skuteczny sposób trzeba mrożonych jagód. Owoce zebrane po pierwszych temperaturach poniżej zera. Nieco primorozhennye jagody stają się bardziej miękkie w konsystencji, tracą swoją gorycz. Można umieścić je w pęczki kamery, wstępne płukanie zimną wodą.

Wyjąć szczotki ze zbiornika lub opakowania, a następnie wybierz ich na obrzeżach naczynia – jagody być szybko usuwane z gałęzi. Przemyć zimną wodą, a następnie zmielić w mieszalniku lub za pomocą szlifierki. Otrzymaną mieszankę puree z jagód i cukier w równych proporcjach i nanosi się na naczyniach. Zachować świeży Kalinovoye zacięcie w lodówce. Najlepiej jest to zrobić w małych porcjach do szybkiego użycia.

Dżem z kalina: receptury „Spotkanie Orientacja»

Przygotowanie puree sposób opisany powyżej, przez zwiększenie udziału cukru w połowie. Następnie umieścić ciężar na ogniu i gotować przez 5-7 minut. Natychmiast wlać do słoików gorących jam i zakuporte. Przechowywać w chłodnym miejscu.

Dżem z jagody kalina: przepis na parze w kuchence

Jeśli jagody wydają się być zbyt gorzki, mogą być trochę rozgrzewka przed gotowaniem. Dla tych owoców wlać cienką warstwę na blasze i umieszczono w rozgrzanym piecu w temperaturze 180 ° C przez 30-35 minut. Nieco schłodzone masa pocierać przez sito i gotować zmieszać z cukrem. Prażenia pieca owoców może być zastąpiona przez blanszowanie wrzącej wody. Gotowane w ten sposób gęsty dżem jest idealny do farszu słodkich wypieków.

Jak przygotować dżem z kaliny w multivarka Porady

W takim przypadku, jeśli trzeba tylko niewielką część przydatnych gadżetów, można skorzystać z asystenta domowego. Należy pamiętać, że w dowolnym stosunku do produktów nie można ich zajmują ponad 1/3 całkowitej Multivarki miski. Gotowania owoce muszą w trybie „hartowania” przez co najmniej 1 godzinę, okresowe usuwanie pianki z powierzchni. Następnie przełączyć urządzenie w trybie „ogrzewania” przez kolejne 1-2 godzin. Para jest lepiej do natychmiastowego usunięcia zaworu na początku gotowania, na zewnątrz przez otwór nadmiar wilgoci. Najczęściej używany do sterylizacji multivarku jagody bez cukru. Przydatne i smaczne!