815 Shares 7019 views

krwawienie tętnicze: pierwsza pomoc, zasady jej świadczenia

Krew – płyn w organizmie człowieka występuje wiele ważnych funkcji. To dostarczanie tlenu do narządów, składniki odżywcze, hormony, enzymy, przyczynia się do utrzymania stałej temperatury ciała, chroniąc przed zakażeniem, ponieważ wytwarza przeciwciała. Przez pęknięcia naczynia krwionośnego nie prawidłowo wykonywać swoje funkcje. To wywołuje poważne zmiany w organizmie i jest zagrożeniem życia. Jedną z sytuacji, które mogą prowadzić do podobnych konsekwencji – jest tętnicze krwawienie. Pierwsza pomoc dla niej nie jest konieczne.

Nieco krwawienia oraz ich form

Przed rozważeniem tętnicze krwawienie, należy najpierw znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie są rodzaje naruszeń integralności naczyniowej. To zależy od tego, aby udzielić pierwszej pomocy. Krwawienie dzieje:

 • krew;
 • żylnej;
 • kapilarnej.

Gdy krwawienie krwinki czerwone są tracone. Głównym niebezpieczeństwo uszkodzenia naczyń krwionośnych w celu zmniejszenia objętości krwi krążącej w organizmie i zaburzeń hemodynamicznych.

Co to jest krwawienie tętnicze, które są nieodłączne w znaki?

Specjaliści nazywają tętnicze krwawienie z najważniejszego płynu biologicznego z organizmu ludzkiego przez uszkodzoną tętnicę. Zapewniają one utlenionej krwi, która płynie z płuc do innych narządów. krwawienie tętnicze jest powstają głównie podczas ciężkiego urazu, ponieważ tętnice znajdują się głęboko w tkance, znajduje się blisko kości.

Czy tętnicze krwawienie objawy i pierwsza pomoc powinna być podana po ich wykryciu:

 • Krew tkwi w jasnym odcieniu szkarłatnej;
 • rozlewa się ona od fontanny rany;
 • Strumień przepływa pulsujący zgodnie z uderzeń serca;
 • Szybki rozwój puli krwi w stopniu (w tym kryterium określenia tętnic krwawienia w takich przypadkach, kiedy Podlegające rany nie jest widoczny).

Jak odróżnić krwawienie z tętniczych i żylnych kapilary?

Pierwsza pomoc dla kapilary, żylna, krwawienie tętnicze jest inna. W tego rodzaju objawów naczyniowych są różne:

 • z żył krwawienia płynach biologicznych wiśni cieniu przepływu jednorodnie z rany;
 • z krwi kapilarnej wypływa równomiernie z całej powierzchni rany, tak że tkanki te impregnaty są uszkodzone.

Od szybko krwi z tętnicy krwawienia wynika z korpusu, wówczas prawdopodobieństwo wystąpienia wstrząsu i śmierci jest wysoka. Aby temu zapobiec, trzeba zacząć na pierwsze oznaki dotknęły mężczyzny pierwszej pomocy.

Ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy w razie uszkodzenia tętnic

Pierwsza pomoc dla krwawieniem tętniczym opiera się na kilku zasadach:

 1. Zatrzymać krwawienie i wezwać karetkę.
 2. Dezynfekcja ran. Aby zapobiec wprowadzeniu patogenów powinna być możliwa praca z czystymi rękami. Jest to konieczne, aby poradzić sobie z krawędzi rany alkoholu, wódki, Kolonia, płynu lub innych dostępnych środków; Przed owijania nakładają się na uszkodzonej powierzchni sterylny; Taśma się rany.
 3. Mocowanie uszkodzonej kończyny szalik lub autobus.
 4. Znieczulenie. Jeżeli dana osoba ma poważne obrażenia, to zaleca się stosowanie leków przeciwbólowych (tabletki, kapsułki analgin tramadol, lód) w celu zapobiegania bolesnym wstrząsem.
 5. Bezpieczny transport do placówki medycznej lub czekając na przyjazd lekarzy pogotowia.

krwawienie tętnicze zaprzestać używania uprzęży

Gdy jest to niezbędne do udzielania pierwszej pomocy dla tętniczych krwawienie z opaska uciskowa, należy wykonać pewne czynności:

 • zaciśnięty uszkodzonej tętnicy palca powyżej rany;
 • otrzymując powierzchnię, skąd krwi, podwyższone pozycji;
 • zastosowano opaskę uciskową i rejestrowania czasu, kiedy została ona wykonana.

Istnieją pewne zasady pracy na okablowanie (zamiast można użyć grubej liny, taśmy, kawałek mocnej tkaniny). Stosuje się go do odzieży w pobliżu obszaru dotkniętego (3-5 cm nad raną) i mocno splątana. W zaprzęgu medycznej, istnieją specjalne otwory do mocowania. Przy odpowiednim stosowaniu kończyny staje się blada, a jej tętno nie jest wykrywalny.

krwawienie tętnicze, pierwsza pomoc: niuanse pomocą uprzęży

Tow nie może długo utrzymać na uszkodzonym obszarze. Maksymalny czas do nałożenia czasie nagrzewania – 2 godzin w zimnych porach roku – 1 godziny. Jeśli czas jest bezpieczny opaski, a następnie co pół godziny osłabić go przez 5 minut na obszarze zagrożonym jest dostarczany z krwią. Kiedy przestaniesz urządzenie krwawienie jest wiązana, ale w dalszym ciągu monitorować ofiar. Jeżeli płyn biologiczny znowu zacznie płynąć, opaski uciskowej jest stosowana ponownie powyżej miejsca, w którym znajdowała się wcześniej.

Jeśli z jakiegoś powodu nie osłabia wiązkę i nie został usunięty w czasie, był na ciele więcej niż 3 godziny, jest to niemożliwe do usunięcia. Fakt, że niektóre komórki zmarło z powodu braku tlenu i substancji odżywczych do skóry wykazały oznaki śmierci tkanek. Podczas usuwania krew uprząż popłynie do tego obszaru. W płynach biologicznych dostać toksyny powstałe w martwej tkanki. Będą one rozproszone po całym ciele. Rozprzestrzenianie się szkodliwych substancji spowoduje śmierci całego organizmu.

Hemostazy w odległych miejsc na opaski

Bardzo niebezpieczne jest krwawienie z tętnicy udowej. Kiedy integralność naczyń krwionośnych uszkodzeń ofiara może umrzeć przez 30-40 sekund, więc pierwsza pomoc dla tętnic kończyn krwawienia należy szybko. Warto zauważyć, że opaski na tej stronie nie jest tak łatwo. Na mięsień uda jest bardzo duży i gruby masa. Przez to trudne do szczypta tętnicę. Aby zatrzymać krwawienie jest zalecany do prasy pięścią w obszarze, w którym naczynie krwionośne, a podczas opaska uciskowa powinna być umieszczona pod nim na czymś twardym (kamień, telefon komórkowy), bandaż rolkowym.

Kiedy wykryte naruszenie integralności skóry, szyjki i tętnic krwawienia pierwsza pomoc jest następujący:

 • nanosi się na rany kawałka materiału, a następnie mocuje tętnicy szyjnej i zmian chorobowych;
 • Następnie osoba poszkodowana jest umieszczony, jego dłoń od rany, rodzą głowie;
 • stosowane do rany rolkę bandaża lub ręcznikiem i zastosować opaskę uciskową, ciągnąc go przez ramię dotkniętego (okablowanie musi być dociśnięta do rolki).

Błędy, które nie mogą być dozwolone w ramach świadczenia pierwszej pomocy

Jeśli wykryte krwawienie tętnicze, pierwsza pomoc powinna mieć prawo, z powodu środków podjętych zależy od życia dotkniętych osób:

 1. Nie można zastosować opaskę uciskową na gołej powierzchni ciała. Podczas dokręcania może uszkodzić skórę. Gdy obszar nakładania żadnych ubrań, należy umieścić pod ściereczką holowniczego.
 2. Nie możemy zamknąć wiązki koc lub ubranie. Powinien on być widoczny dla osoby, która czyni pierwszej pomocy.
 3. To nie może być stosowany jako drutów, cienkiego sznurka, sznurka. Wszystkie one mogą uszkodzić skórę.
 4. Nie należy usuwać wystające z elementów rany. Usunąć je z ekspertami, gdy ofiara jest zabrany do szpitala.
 5. Jeśli obszar ciała poniżej opaski było spuchnięte i nabyta niebieskawy odcień, oznacza to, że opaska została zastosowana nieprawidłowo. Jest to konieczne, aby rozwiązać i ponownie ubiegać się, z zachowaniem wszystkich zasad pierwszej pomocy.

Częstym zjawiskiem jest uważany tętnicze i żylne krwawienie. Pierwsza pomoc – problem, który warto poznać każdą osobę, ponieważ nikt nie jest bezpieczny od szkody, uderza w wypadkach drogowych. Podsumowując, możemy wyróżnić kilka ważnych punktów. Jeśli poszkodowany jest bardzo ciężkie krwawienie, nie należy tracić czasu na mycie rąk. W takich sytuacjach, musimy działać prawidłowo i jak najszybciej, aby uniknąć porażenia prądem. Jeśli pacjent stracił dużo krwi, trzeba zatrzymać krwawienie tętnicze, laika, podnoszenia kończyn dolnych i pić wodę lub słodką herbatę.