419 Shares 4289 views

Dolina Królów, Egipt, gdzie był, opis, historia i programu

Starożytny Egipt jest jednym z tych cywilizacji, niewyjaśnionych tajemnic, które czekają na skrzydłach. Sekrety faraonów i ich kościołach nadal przyciągać doświadczonych archeologów, przejdź do brzegu Nilu w nadziei na uczenie się czegoś nowego. Egipcjanie wierzyli w obowiązkowym przejściu duszy w zaświaty, a do jego realizacji konieczne było zachowanie cielesne powłoki nienaruszone. Drodzy groby zostały zbudowane jako dom zmarłych władców kraju; to jest uważane za groby królewskie piramidy. Jednak nie wszyscy faraonowie zostali pochowani tam – większość z nich jest pochowana w dolinie w pobliżu miasta Luxor.

Dolina Królów w Egipcie: historia, opis

Położony na mistycznym Nile River Valley to wyjątkowe miejsce, w którym znajduje się ponad sześćdziesiąt grobowce faraonów pogrzebanych od XVI do XI wieku przed naszą erą. Historia królewskiego grobu zaczyna z pragnieniem Totmes I, który panował podczas tak zwanego Nowego Państwa i marzy, że jego ciało pochowano w tajemnicy.

Obawiali grabieży jego grobie, dał rozkaz, aby znaleźć miejsce, niedostępne dla złodziei z ukrytymi przed ciekawskimi wejście oczy. A po jego śmierci, nie jest to pierwszy pochówek, wykonane w formie studni, w odludnej pustyni Gorge, nazwany Dolina Królów. Egipt zawsze dbać o jego unikalnych atrakcji, które każdy może przenikać w głąb starożytności. Przez tysiąc lat święte terytorium turystów przyjeżdża często nie zachowują się jak ostrożny z zabytków i pozwalają sobie zostawić graffiti na ścianach i zdjęć.

Miejsce na zachodnim brzegu Nilu został wybrany z kilku powodów. Kondukt żałobny, który odbył się tutaj, były ukryte przed niechcianymi oczami przez strome klify i wapienia od dawna stosowane w budownictwie. To on bronił wszystkie możliwe pochówku uszkodzenia w czasie.

Nowy Plan pochówku

Decyzja Totmes I zmienił stare groby system całkowicie nowy plan opierał się Dolina Królów w Egipcie. Plan był następujący: Teraz rządzący miejsce pochówku wycięte w skale, a wejście w postaci długo pochyłym tunelu wychodzącego głębokości, starannie zamaskowany. Ściany są ozdobione rzeźbionymi płaskorzeźbami opowiadających o wyczynach zmarłego.

Grabieży grobów

Faraon nie jest na próżno obawiano profanacji grobu. Choć nieuczciwi ludzie jechali do kradzieży pragnienie bajecznie bogaty. Po zdobyciu sprawców biżuterii z obawy przed zemstą i karą, spalone szczątki mumii. Znane fakty, kiedy okazało się, że rabusie sami urzędnicy przyłapany na kradzieży, a więc ryzykowne one unikać zasłużoną karę. Archeolodzy prowadzą jeszcze jeden powód, dla którego trumna została narażona na akty wandalizmu. Gwałtowne fanatyzm religijny Egipcjanie wyciągnął szczątki faraonów naprawdę je zakopać, chroniąc integralność duszy swego pana, a w tym samym czasie strach przed karą za umożliwienie grabieży przez złodziei. mumie często ukrywali się w piwnicach, w którym kilka lat później zostały one znalezione zostały podekscytowany tym odkryciem archeolodzy.

Według naukowców, pięć okresów, podczas których kraj był rządzony przez trzydzieści dynastii faraonów, dzieli historię starożytnego Egiptu. Dolina zmarłych królów, niestety, zaczął być wandal grabieży w dobie XX i XXI dynastii. A niektóre rodziny, ściganym rozbój, z powodzeniem transferu wiedzy do innych pokoleń, bo sprawa była bardzo opłacalna.

Dolina Królowych

W pobliżu znajduje się Dolina Królowych, gdzie pochowani nie tylko żony władców, ale także ich dzieci. Istnieje około siedemdziesiąt sarkofagi znaleziony, podobny w wyglądzie do grobowcach władców, ale o wiele mniejszy. Na przykład, usuwanie żony faraona , Nefertari naukowcy uważają najpiękniejsza ze wszystkich znalezionych.

Jasne malowidła na ścianach straciło kolory, wszystkie obrazy są wykonane według dawnych tradycji – portrety malowane tylko w profilu. Wonderful ilustracji „Book of the Dead” rozkosz do odwiedzenia tego świętego miejsca. Na szczycie sarkofagu jak blask oświetla gwiaździste niebo.

sensacja archeologiczna

Poważne badania świętej terytorium Egipcjan zaczęła się w XIX wieku. Następnie naukowcy odkryli około trzy tuziny zbezcześcili groby. Teraz, pod ochroną UNESCO jest zaskakujące i niewyjaśnione do końca miejscu, którego nazwa – Dolinie Królów. Egipt długo utrzymywane tajemnice – do tego czasu, aż do początku 20-tych XIX wieku archeolodzy odkryli grobowiec faraona Tutanchamona, stała się historyczna sensacja. Trzydzieści trzy wieki stała nerazgrablennoy, oszczędzając tysiące wspaniałych dzieł sztuki dla przyszłych pokoleń, a najbardziej znanym z nich był pośmiertny władca złota maska.

Deadly Secrets klątwa Tutanchamona

Wraz z odkryciem grobów związanych tajemnicę, która zabitych brytyjskich archeologów z tej wyprawy. Napis na sarkofagu mówi, że ktoś zakłóci spokój faraona, śmierć dogoni. Po tym rozpoczyna serię niewyjaśnionych zgonów. Pierwszy sponsor wyprawy umiera, a następnie jego brat, w ciągu kilku miesięcy osiągnąć wiecznych badaczy pokojowych, które ujawniły grób, a lekarze są bezsilni próbując ustalić przyczyny nagłej śmierci. Na drugi dzień, nawet umierania starego przyjaciela sponsora, który przyszedł, by podziwiać skarby. Wiadomo o 22 zgonów, które nastąpiły całkowicie nieprzewidywalne, ale z tymi samymi objawami gorączki, dreszczy i późniejszej utraty przytomności. Ciekawy fakt: Sponsor siebie i żonę umarł od ukąszenia zwykłego komara. Ale założyciel ekspedycji Pan Carter był jedynym, który umarł naturalnie w starości.

Naukowcy wciąż próbują rozwikłać przyczyny dziwnych zgonów. Niektórzy uważają, że cały zabity grzyby, zarodniki są wdychane członkowie wyprawy, inni winy wirusa, który swoje ofiary oczekiwać od stuleci, a jeszcze inni mówią o zniszczyć całe promieniowanie. Jednak ludzie umierają z nieznanych powodów, w latach 70-tych. Wiele zastanawiałem czy winy za ich Dolinie Królów. Egipt podczas potrząsania tajemnicze zdarzenie, które stało się z sześciu złodziei, którzy próbowali ukraść z muzeum w Kairze maski Tutanchamona. Pięć z nich zmarło w tajemniczych okolicznościach przed rozprawą iw więzieniu, a drugi zmarł po zwolnieniu. Opowieść głosi, że na jego biurku znaleziono notatkę, w której mówił o klątwie.

Dolina Królów (Egipt): nowe tajemnice

Niespodziewanie, po osiemdziesięciu latach nieparzystych po badaniu grobowca Tutanchamona, naukowcy odkryli nowy pochówek. Odkryli kopalni, prowadząc do sanktuarium, w którym mieści pięć sarkofagów. Wierzono, że dolina została w pełni zbadana, a odkrycie tego twierdzenia stawia pod znakiem zapytania. Na pokrywie sarkofagu archeolodzy odkryli obraz z atrakcyjną kobietą i złota biżuteria. Pospieszył zawrzeć nowe odkrycie eksperci są rozczarowani: pod kaptur mumii nie było, i znaleźć rzeczy połączyć wszystko to samo z imieniem Tutanchamona lub jego krewnego.

Szczególnie szlak turystyczny

Teraz każdy użytkownik, aby wiedzieć, gdzie Dolina Królów w Egipcie. Jest to bardzo popularna trasa, zwłaszcza teraz w Luksorze wygodną drogą utwardzoną. Czasami groby zamknięty dla utrzymania, więc powinieneś przed wyjazdem do wyjaśnienia tej kwestii. Obojętny po wizycie obiektowi nikt nie będzie, ponieważ na świecie jest bardzo niewiele miejsc, gdzie można zapoznać się z kulturą pochówku.

Od wczesnego rana rozpocząć wycieczkę do Doliny Królów. Egipt – kraj o gorącym klimacie, tyle trudno tolerować podróż. Przewodnicy powinni zaopatrzyć się w wodę pitną i zapobiec zakazu fotografii w grobach. Udało się uchwycić unikalne gatunki oczekujących na wiele kar i wszystkie klatki i film zostanie usunięty. za opłatą wycieczki obejmuje wizytę na grobach trzech turystów, bo to jest zabawa, aby podziwiać inne tajemnicze obiekty trzeba bulić. Turystycznych podkreślić, że w ramach znanego słabej wentylacji, wilgotne powietrze, które jest trudne do oddychania. Dlatego, jeśli to możliwe, to najlepiej, aby cieszyć się groby zimowych.

Jego tajemnicą od dawna przyciąga ludzi starożytnym Egipcie. Dolina Królów jest to, że większość z nich nie w pełni rozwiązać tajemnicę, do której chce się dotknąć milionów podróżnych. Do chwili obecnej niemożliwe jest powiedzieć dokładnie, ile tajemnic, aby utrzymać kraj ze starożytnego dziedzictwa. Poczekajmy do nowych odkryć!