658 Shares 5089 views

Problemy społeczne młodzieży jako odbicie problemów społecznych

Często zwracamy uwagę na społeczne problemy współczesnego społeczeństwa, pytania i potrzeby, które odnoszą się do nich, jeśli nie cała populacja, tym większa część z nich na pewno. Dobrze, jeśli naprawdę mają taki wspólny problem, oznacza to, że nie jesteśmy sami. Fakt ten daje nam możliwość zjednoczenia w imię rozwiązywania takich problemów i dostarcza sygnał do ich rozwiązania.

Problemy społeczne pojawiają się od czasu do czasu we wszystkich cywilizacjach i w każdym wieku. Jak można potęga militarna być uzasadnione brakiem inteligencji w populacji? Jak mógł tak brutalnie zawarte w haśle „cel uświęca środki”? Czy to możliwe, w imię wyimaginowanego mocy odrzucenia życie i szczęście dzieci i ich prawo do normalnego dzieciństwa? Takie społeczeństwo jest chore niepoprawni brak moralności. Jest to, oczywiście, Sparty. Chociaż to nie tylko starożytne greckie polis do czynienia z podobnymi problemami.

Brak pojęć moralnych w społeczeństwie zawsze prowadzi do zakłóceń w tym społeczeństwie. „Krwawe ustawodawstwo” w Anglii Tudor walczył z włóczęgów w XV-XVI wieku. Takie przykłady można umieścić na długiej liście, ale łączy je jedna cecha – żaden z nich nie rozwiązuje problemu w zarodku. Co więcej, ludzie nie nauczyli się korzystać z doświadczeń poprzednich pokoleń. Znowu i znowu krok na tej samej prowizji.

Na przykład, w naszych czasach, problemy społeczne młodych ludzi niż kiedykolwiek wcześniej odczuwane są jako projekcja wszystkich problemów społecznych. Pierwszy z nich powinien być nazywany pay dla szkolnictwa wyższego. Nie, z pewnością nie są tak zwane „besplatnikov” w liceum. Często jednak te miejsca są „uszkodzony”. Stąd wniosek, że w celu uzyskania wyższego wykształcenia wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, tak gruby portfel rodziców.

Ponadto, problemy społeczne młodych ludzi napotkasz pracy. Trudno jest znaleźć pracę dla osób w podeszłym wieku, po raz młody. Jest praktycznie niemożliwe, aby znaleźć pracę dla kobiet w ciąży i matek z małymi dziećmi. Nawet z obowiązującym prawem, rzekomo chronionym macierzyństwa, kobiety w ciąży są zwolnienia. Oczywiście, to nie jest tak wyraźnie, ale komunikat o błędzie „macierzyństwo” płatność nie wszystko.

Zamknięte przedszkola miejskie, długie kolejki do miejsca na więcej istniejących przedszkoli, ogromne „wpisowe” podczas dokonywania dziecko – wszystkie problemy społeczne młodzieży. Na obecnym etapie, są szczególnie dotkliwe. Czy to nie problemy społeczne młodych ludzi, którym należy się zająć w najbliższej przyszłości?

Fakt, że społeczeństwo jest oparte na relacjach między ludźmi. A rodzina, która też wszystko opiera się na relacjach jego członków, jest w jakimś społeczeństwie poczucie micromodel jako całości. Może to właśnie z nią, a zależy los całego społeczeństwa?

I, oczywiście, nie możemy ignorować zapytania upadek moralny. Rozwiązaniem tego problemu pochodzi z rodziny. Dlaczego? Być może dlatego, że daje życie dziecka, edukacji i przygotowuje się do relacji z innymi członkami społeczeństwa (jest to idealne). Dziecko dorasta i jest gotowy do utworzenia własnej rodziny, a więc na łańcuchu z pokolenia na pokolenie. Więc podstawy są zawsze tworzone w rodzinie.

Ale dziś cały kraj obchodzi fakt, że alkoholizm, prostytucja, narkomania, kradzieże, morderstwa rozkwitać w dzisiejszym społeczeństwie podwójnymi kwiatami. I wskaźniki na podstawie wieku na te zjawiska z „młodszego” każdego roku.

Jest to niepokojący sygnał, który powstał bardziej z upadkiem ZSRR, kiedy młodsze pokolenie okazało się bezużyteczne, ponieważ w ogóle, jak i dorosłych. Stąd zajęło swoje korzenie degradacja moralna, utratę ideałów, dążeń, podstawienie wartości moralnych.

Choć dziś jest inaczej. Jest w 90 możliwości były ograniczone. A teraz? Stają się coraz więcej młodych ludzi, jednak wielu młodych ludzi nadal nie obchodzi.

Telewizja, Internet, media nie sprzyja wzrostowi moralnej jednostki i jego upadku w przepaść. Norma zaczął wydawać z humorem scenicznej „poniżej pasa” zakazanego słowa wypowiadane otwarcie iw gazetach. Dla nas, elementarny uprzejmości i etykieta stała się rzadkością, głupie mądry dyktować reguły życia, bo inteligentny mniejszość.

A jeśli wziąć pod uwagę problem alkoholizmu dla dzieci, i narkomanii, wszystko stracił nadzieję na lepszą przyszłość. Jak udało się dostać do takiego upadku moralnego, że rodzice stają się obojętni wobec własnych dzieci? I muszą dbać!

Nie, zamiast tego nie rozwiąże żadnych problemów całego społeczeństwa i problemów społecznych młodych ludzi w szczególności. Tak, powinny być rozpatrywane przez wszystkich, ale każdy musi zacząć od siebie. Wtedy, być może, możemy mieć nadzieję na coś lekkiego i rodzaj tam z przodu.