383 Shares 3472 views

Padaczka u dzieci

Padaczka u dzieci – jedną z najczęstszych chorób neurologicznych. U dzieci, choroba występuje 3-4% ogólnej populacji. Manifestacje padaczki, rokowania oraz metod leczenia ma znaczących różnic. Są łagodne i złośliwe formy choroby. Pierwszym są ich własne i nie wymagają leczenia. Formy złośliwych postępowy całej i leczenia są często nieskuteczne. Napady padaczkowe we wczesnym dzieciństwie nietypowym obrazie klinicznym charakteryzuje się brakiem wyraźnych objawów, które nie odpowiadają na zmiany w elektroencefalogramu.

Epilepsji u dzieci oznacza powtarzalną charakterystykę, drgawki nieprowokowane, którego podstawą jest ładunek elektryczny neuronów w mózgu, który charakteryzuje się wysoką synchronizacji.

Rozróżnić wiele form choroby. W osobnym rodzaju stoisk nieobecności padaczki u dzieci, która charakteryzuje się ciężkim przebiegiem klinicznym i ciężkich powikłań.

Wszystkie zaczynają się napady utraty przytomności, która pojawia się nagle, sztywności mięśni szkieletowych ciała i kończyn, zatrzymanie oddechu, rozszerzonych źrenicach. To jest po typowym ataku drgawek toniczno-klonicznych w trzydzieści sekund. Charakteryzuje się rytmicznymi skurczami ramion, nogi, szyi głowy, pocenie, znaczną ślinienia. Ze względu na zaprzestanie osoby oddychanie staje się sine (niebieskawe). Czasami jest gryzienie języka, mimowolne oddawanie moczu. Odzysk ogółem czterdzieści rodzajów napadów padaczkowych u dzieci, które mają różne objawy kliniczne, rokowanie i podejść terapeutycznych. Jednakże choroba może być podzielony na trzy rodzaje: uogólnione (w przypadku procesu zaangażowane obie półkule), ogniskowa (zajęcie pochodzi z pewnych części mózgu), niezróżnicowane (wszystkie nowoczesne metody diagnostyczne nie pozwalają na przypisanie tych przypadków do dwóch pierwszych typów).

Padaczka u dzieci wymaga dokładnej diagnozy, ponieważ wpływa na skuteczność terapii, a także prognozować dalszy przebieg choroby. Aby potwierdzić padaczki wykonywane mózgu elektroencefalograficznych, który rejestruje się ładunki elektryczne wytwarzane przez organizm. przeprowadzić również dodatkowe obciążenie – hiperwentylacja, fotostymulacji, brak snu. Często konieczne jest ponowne badanie dla prawidłowej diagnozy (padaczki u niemowląt). Znacząco poprawia diagnozę EEG monitorowania wideo, który obejmuje równoczesne zapis elektroencefalogramu i monitoring pacjenta. Całkiem dobry wynik daje komputer i magnetycznego – tomografia rezonansu i pozytronowej emisyjnej.

Padaczka u dzieci opiera się na zasadzie stopniowego narkotyków remisji, która w przyszłości będzie towarzyszyło stopniowe wycofanie leków. Zatem zmniejszenie objawów klinicznych jest osiągnięty i zapewnia standard życia.

Główne etapy terapii choroby: wykrywanie i usterka powoduje drgawki Bańki prowokując czynników, stwarzających najdokładniejszą diagnozę, dobór odpowiednich leków do leczenia. Konieczne jest również, aby rozwiązać kwestię dalszej edukacji i spraw społecznych. Najważniejszym krokiem jest zidentyfikowanie środków do leczenia napadów padaczkowych. Do tych celów stosowane leki przeciwpadaczkowe, które obejmują levitiratsetam, topiramat, tiagabiny felbamat, gabapentyny, lamotryginy, oxacarbazepine, Wigabatryna.