505 Shares 4343 views

Leka Mironova – ulubiony modelka Wiaczesław Zaitsev

W pokazach nowych kolekcji nadal bierze udział kultowa postać w świecie sowieckiej mody, która już dawno przetrwała siedemdziesiąt lat. Kobieta z bardzo nerwowym losem wywołuje optymizm i raduje się każdego dnia. Marzenie wielu ludzi jest samotne i przez całe życie pamięta o jego drgającej miłości.

Zepsute dziecięce sny

W Frunze, w rodzinie szlacheckich potomków, urodziła się Leka Mironow (data urodzenia jest ukryta przez model, tylko rok, w którym urodził się ten ważny wypadek, 1940). Od rodziców dostała piękny głos, a dziewczyna marzyła o karierze śpiewaka operowego. Jednak w młodości uraziła więzadła i już nie śpiewała.

Po szkole zamierza studiować architekta, ale problemy z wizją, które zaczęły kładły się na ten sen. Wkracza do teatralnej i technicznej szkoły artystycznej, chociaż nie potrafi malować zdjęć z natury ze względu na jej krótkowzroczność.

Wczesna kariera

Sukces do wysokiej i smukłej brunetki przyszedł z tego, czego nikt go nie spodziewał. Raz wraz z dziewczyną Leką trafia do miasta Babushkin, do fabryki odzieży, gdzie młode piękno widział młody projektant mody Wiaczesław Zaitsev. Oceniając zewnętrzne dane 21-letniej dziewczynki, sugeruje, że stała się modelką, a następnego dnia zaczyna pracę z maestro, o której Mironova odpowiada niezwykle ciepło.

Rok później znany Lek zachęca do pracy All-Union House of Models, a następnie Zaitsev, podążając za jego ukochanym modelem.

Najlepszy model

Biografia Leny Mironowej (według paszportu – Leocadia), która nigdy nie uważała siebie za piękno, jest pełna osiągnięć i sukcesów w swojej karierze. Zawód manekina w ZSRR nie był prestiżowy, a tylko kilka dziewczyn osiągnęło wysokość w wybranym polu. I wstąpienie do świata mody w tym czasie nie było uważane za wielki sukces. Wymagania dla współpracowników różniły się od współczesnych: wzrost, wiek i skład nie były ważne, ponieważ trzeba było wykazać, że każda kobieta może być piękna.

Leke udaje się zrobić niemożliwe – w 1967 roku jest uznawana za najlepszy model ZSRR, a zachodni projektanci podziwiają wygląd radzieckiej rasy Audrey Hepburn (Mironova wyglądała bardzo podobnie jak aktorka z Hollywood).

Gdyby nie Zaitsev, który dał bilet na świat mody, nikt nie wie, jak los losu się rozwinąłby.

Spotkanie, które zmieniło całe życie

Kilka lat później Leka Mironov wyjechała na Łotwę, gdzie odbywa się kongres projektantów mody. To była jej pierwsza wyprawa poza Moskwą, która okazała się sukcesem gwiazdy. Tam jest, że manekin zapoznaje się z miłością swojego życia – fotografem Antanasem. Dziewczyna zakochuje się po raz pierwszy w swoim życiu i natychmiast zdaje sobie sprawę, że przystojny młody człowiek to właśnie książę, o której marzyła. Ci, którzy trzymają się za ręce, zadowoleni kochankowie nie zauważyli nikogo i myśleli, że tak będzie zawsze.

Poważne problemy

Z Łotwą ZSRR stały się napięte stosunki, a pobici nacjonaliści z najbliższych krajów zaatakowali tych, którzy spotykają się z Rosjanami. Antanas ma duże problemy: młodzieniec jest zagrożony śmiercią. Przerażona gwiazda radzieckiego podium próbuje znaleźć w Moskwie pracę w poszukiwaniu kochanka, biorącego udział w konkursach fotografów młodych, ale wszystko było na próżno. Doświadczony profesjonalista oferuje tylko karty do drukowania dokumentów i potrzebuje udoskonalenia swojego talentu.

Naucząc się o zagrożeniach dla rodziny Antanas, Leka Mironova rozumie, że musi odejść od tego, którą kocha bardziej niż ktokolwiek inny na świecie. Aby uratować życie ukochanej, bezsensownie go wyrzeka.

Jedna miłość do życia

Później kobieta dowiedziała się, że jej ukochana próbowała popełnić samobójstwo, ale nic się nie zmieniło. W życiu udanego modelu nie było innego człowieka, nie wiedziała, jak znów zakochać się w tej samej siłie.

Pięćdziesiąt lat minęło od ich pierwszego spotkania, ale nadal trzyma wspólne zdjęcie. Na wszystkie pytania dotyczące samotności Leki Mironowej odpowiada, że jest w tym stanie wygodna, a ona jest szczęśliwa na swój sposób.

Nawiasem mówiąc, życie osobiste jej kochanka z Litwy również nie wyszło. Zapominając o brązowych oczach, w których tonął, fotograf nie mógł. Kilka lat temu zmarł w wypadku samochodowym.

Model ograniczony

Aby zapomnieć, ulubiony modelista Zaitsev dużo podróżuje po Unii, dając widzom piękno i nieprzytomną miłość. Najlepsze modele, w tym Leku, są zaproszone przez zagraniczne firmy, oferując korzystne kontrakty. Jedna godzina manekin kosztowała około dwóch tysięcy dolarów, podczas gdy w domu dziewczyna zapłaciła 76 rubli miesięcznie.

Mironova polegała na tym, że nie mogła wyjechać za granicę. Początki są sprowadzone – represjonowany ojciec, ogłoszony wrogiem ludu i matką szlachcianką. Nawet jego ulubiony fryzjer nie mógł jej pomóc, bo sam nie mógł wychodzić.

Popularność za granicą

Mimo to model sowiecki był znany także za granicą. W Ameryce pokazano film, który opowiadał zagranicznym widzom o życiu trzech znanych gwiazd Związku Radzieckiego, wśród których była urocza Leka. O niej kręciła film i kanadyjskich filmowców.

Po strzeleniu model zaczął mieć duże problemy. Specjalne służby wezwały do przesłuchań, pytając o prawdziwe cele pracy z obcokrajowcami.

Prześladowanie wysokiego urzędnika

Wyrafinowany model Leka Mironov zawsze cieszył się sukcesem wśród mężczyzn. Nie chciała handlować swoim ciałem na świetną karierę, jak robili to koledzy w sklepie. Leku zaczyna ścigać inspektora partyjnego, marzy o pięknej zabawie. Odbywając zdecydowane odejście, osoba z płytką duszą zaczyna zemstę. Dumna dziewczyna jest nawet zaszczycona możliwością wypadku i opuszcza dom tylko w towarzystwie matki.

Model pozostaje jedynym wyjściem z upokarzającej sytuacji – pisze oświadczenie o przymusowym wycofaniu, nie ukrywając prawdziwego powodu. Ona pierwsza mówiła o nękaniu szefów partii bez ukrycia i opowiadała o okaleczonych losach młodych dziewcząt, które wpadły w ten biznes.

Persona non grata

Gwiazda radzieckiego podium staje się nagle persona non grata. Ona przestaje być zaproszona do strzelania i pokazywania, usunąć wszystkie programy telewizyjne, w których uczestniczyła Leka Mironova. Diva, siedząc bez pracy, groził, że zostanie uwięziony i wydalony z stolicy. Ale nie rozbił się i nie zdradziła, zasady życia i jej miłość, wspomnienie, które żyje w jej sercu. Mironova nie chciała zapytać słynnego projektanta mody, który dał jej początek życia, ingerując w jej problemy, wierząc, że nie ma takiego prawa.

Po wielu trudach osiedliła się w Model House w Khimki, gdzie pracowała od ponad 20 lat.

Zawsze idź tylko naprzód

Pięknie wyglądający model mieszka na bardzo obrzeżach Moskwy, otrzymuje skromną emeryturę, a Wiaczesław Zaitsiew czasami zaprasza swoją pamięć, z którą przeszli trudną drogę do sławy, aby pracować jako model na swoich pokazach. Publiczność hołduje pięknie starzejący się model, który nie wykonał żadnej operacji plastycznej. Mironova jest szczęśliwa, że inspiruje inne kobiety do podążania za jej przykładem nawet w podeszłym wieku.

Szanowna gwiazda przyznaje, że nawet w najcięższych dniach uśmiecha się, nie pokazując umysłu, jaka jest zła. Zawsze trzymaj się za plecami i idź tylko naprzód, cokolwiek się wydarzy – to jej motto. Nie wstydzi się żadnego działania w życiu.