654 Shares 9032 views

Dlaczego znaki na etykietach produktów? Trójkąt na metkach odzieżowych: Wartości symbol

Znaki na etykietach produktów (na przykład koła, trójkąta tagów odzieży) są bardzo ważne dla kupującego. Niosą informacje, które pomogą prawidłowo dbać o zakupionej rzeczy. Więcej szczegółów na temat tego, czytaj dalej.

Tagi na ubrania – co to jest?

Zakupy dla wielu ludzi jest to bardzo ekscytujące doświadczenie. Czasami mamy nie zwracać uwagę na etykiety na ubrania. Oznaczenie od konkretnego zalecenia dotyczące pielęgnacji rzeczy mimo to jest bardzo ważne, aby zrozumieć. Rzeczywiście, czasami zdarza się, że umyć swój ulubiony sweter, jesteśmy przerażeni, aby zauważyć, że stał się miniaturową szmatki lub kurnika.

Dlatego kupując wymyślne rzeczy, zawsze należy zwrócić uwagę na specjalną małą wytwórnię z notacji. On jest szyte na wewnętrznej szew po lewej stronie, nieco powyżej dolnej części urządzenia. Należy zauważyć, że jeśli sprawa – to halter top, producent umieszcza etykietę pod piersią. Na mini spódnica etykietę szyte na pasie, w długich sukniach – pod etykietą ze znakiem na plecach lub na poziomie kolan.

Dlaczego znaki na ubrania tagów?

Etykiety specjalne zawierać następujące informacje:

  • Krótka informacja o producencie wyrobu;
  • Skład materiału;
  • Zalecenia dotyczące prania, prasowania i suszenia.

Im lepiej rzeczą jest, tym bardziej będzie towarzyszyć szczegółowe informacje na jej opieki, ponieważ producent włożył wiele pracy w jego produkcji.

Lepiej nie kupować ubrania bez specjalnych etykiet. Po tym wszystkim, co sugeruje, że został on wyprodukowany, najprawdopodobniej, w jakimś podziemnym fabrycznie wadliwych tkanek.

Główne znaki na metkach odzieżowych

Najczęstsze tagi znajdują się na ubrania z następujących ikon:

  • Temperatura wody w trakcie realizacji prania. Malowane wspomnianej temperaturze niecki. Jeśli nie jest wyświetlany w dolnej części deski rozdzielczej, które są lub maszyna do mycia rąk. Jeśli jest jedna rzecz, można prać kreskę przy minimalnej prędkości, dwa – maszyna musi być ustawiony na tryb „Wełna”.
  • Wyłącznie do mycia rąk. To zalecenie jest przedstawiana jako strony w wodzie.
  • Suszenie pralką. Jest oznaczany okręgu w kwadrat. Jeśli koło zawiera niewielką temperaturę, jest konieczne w celu wysuszenia produktu w bardzo niskich temperaturach. Gdy liczba ta jest przekraczana, rzeczy zabronione suszyć w urządzeniu. Dwa punkty na koła umożliwiają suszenie w wysokiej wydajności temperatury.
  • prasowania parametry. Malowany żelaza z jednym, dwoma lub trzema punktami. Stanowi to odpowiednio: do prasowania na gorąco, ciepło i bardzo gorącego urządzenia.
  • Pralnia chemiczna. Jest oznaczany przez figury geometrycznej, takich jak koła. Jeśli nie przecinają się, to znaczy, że produkty mogą być stosowane do chemicznego czyszczenia (bez wody) w specjalnych rozpuszczalników. Koło z krzyżem oznacza, że nie ma potrzeby do czyszczenia na sucho, to jest możliwe, aby bezpiecznie korzystać z wody i nie martwić się, że produkt jest obecnie kształt lub kolor.
  • Trójkąt na metkach odzieżowych. On niesie informację o wybielacza.

Trójkąt na metkach odzieżowych znaczyć?

Ta figura geometryczna jest oddzielną grupę bohaterów, którzy twierdzą, że właściwe rzeczy wybielanie. Zatem trójkąt na etykiecie ubrania oznacza, że produkt wolno wybielać żadnych specjalnych środków.

Jeśli ta zawiera kilka barów, oznacza to, że rzeczy bielenia CAN wyłącznie związki tlenowe.

Trójkąt na metkach odzieżowych z dwóch liter alfabetu łacińskiego CL wskazuje, że tylko wolno wybielać chloru.

Ale czasami na etykiecie spełnia przekroczył powyżej rysunku. Oznacza to, że produkt nie może być bielone.

Oznakowania na etykietach rzeczy, czasem niewidoczne i bardzo mała, niesie ze sobą bardzo ważne informacje na temat zasad funkcjonowania produktu.