167 Shares 8915 views

Jak gotować smakowitą kaszy mannej i oryginalne dla dzieci?

Twoje dziecko naprawdę nie lubi apetycznie owsianki, w tym manny? Bardzo często karmienie okruchu staje się poważnym problemem. Ale istnieją pewne sekrety, jak gotować kasze z kaszy manny, aby Twoje dziecko chętnie je pociągnęło "za oba policzki". Spróbuj odświeżyć smak poprzez dodanie do naczynia świeżych owoców lub soków. Sposób gotowania może być inny dla każdej pani. Niektórzy pytają, jak uzyskać lepsze i szybsze naczynie, odpowiedzieć: "Ugotowujemy kasze z kaszy manny w wielowarstwie". Dzięki tej opcji wystarczy wypełnić wszystkie składniki urządzenia i wybrać żądany tryb. W rezultacie owsianka będzie gotowa o wyznaczony czas. Ale nadal wiele gospodyni domowych preferuje tradycyjny sposób gotowania, gdy po wyjęciu z talerza powinna być trochę wilgotna. Przepisy proponowane w tym artykule są zazwyczaj przygotowywane, bez nowoczesnych "cudownych technologii".

Jak gotować mannę owsianką bez dodatkowych składników?

Najpierw spróbuj ugotować naczynia, używając tylko podstawowych składników – mleka i zbóż. Weź aluminiową patelnię lub jakąkolwiek inną powłokę antyadhezyjną. Wlać pół litra mleka do niego i wrzucić do ognia. Po wrzeniu, obniżyć temperaturę i wlać trzy łyżki cukru. Potem, w cienkiej strużki, ciągle mieszając, dodaj tyle mangi. Bardzo ważne jest, aby w przypadku wylania zbóż grudki nie powstały. W takim przypadku można użyć trzepaczki. Przygotuj owsiankę na średnim ogniu przez pięć minut. Ale w pełni przygotowane naczynie jest uważane dopiero po naleganiu się przez jakiś czas. Przy podawaniu, połóż pół łyżeczki masła na szpinaku w misce.

Jak gotować jabłka?

Ta recepta jest szczególnie przydatna, jeśli dziecko jest przeciwwskazane w mleku. Na podstawie dwóch kieliszków soku jabłkowego. Ogrzej do łagodnego wrzenia i wlać dwie stół w cienką kroplę. Łyżki mango. Następnie dodaj cydr do mieszaniny. Łyżka masła i chayne. Łyżeczkę rodzynków, trochę cytrynowo-zowy. Po gwałtownym zagotowaniu wyłączyć ciepło i pozwolić owadowi na infuzję, zakrywając wieczko przez dziesięć minut. Możesz to służyć przez dodanie mleka lub jogurtu.

Jak gotować semolina w dyni?

Ta recepta jest szczególnie interesująca, ponieważ jest podawana nietypowo na stole. Zamiast garnka używa się dyni, w której owsianka jest pieczona w piecu. Wstępna mieszanina jest gotowana na piecu, a następnie wylana do "formy". Przeciąć wierzchołek dyni w formie wieczka. Wyrzuć nasiona, a następnie ciało, aby ściany "patelni" miały grubość nie większą niż półtora centymetra. Wytnij gęstą zawartość drobnych kawałków lub zetrzyj je. Następnie wlać masę w niepełne szklankę surowej wody i zapalić na tęsknotę przez trzydzieści minut. Następnie dodaj dwie szklankę mleka do mieszaniny, a po wrzeniu wlać cztery łyżki mangi. W trakcie mieszania trzeba również pora owsianki z łyżeczką cynamonu, pół szklanki suszonych moreli i trzech łyżek cukru. Po dwóch lub trzech minutach gotowania można wlać mieszaninę do pustej preformy z dyni. Umieścić oryginalne naczynie pokryte improwizowaną pokrywką w rozgrzanym piekarniku i przygotować do przygotowania. Zazwyczaj w ciągu dwudziestu minut lub trzydzieści owsian jest gotowy. Przy podawaniu, wylej go na wierzchołku miodem i zdobądź jagody żurawinę lub żurawinę. Dzieciak, bez wątpienia, chce spróbować takiej nowej potrawy z niespodzianką.

Jak gotować semolinę na inne sposoby i czy istnieją? Spróbuj użyć, na przykład, truskawek, świeżych jabłek lub bananów. Niech Twoja wyobraźnia sprawi, że Twoje dziecko będzie szczęśliwe z nowych pomysłów!