453 Shares 9556 views

Wzór czapkę dla noworodka: pomóc mamie i babci

Ubrania dla dziecka, które urodziła niedawno, powinien być wyjątkowy. поможет своими руками сшить столь необходимый предмет гардероба крохи. Wzór czapkę dla noworodka pomoże rękoma uszyć bardzo potrzebne okruchy poz szafa.

Czapki i kapelusze na malutkie głowy

Ciało noworodka jest wyjątkowy, to jest dopiero zaczyna dostosowywać się do warunków życia poza organizmem matki. I potrzebuje pomocy, aby rozwijać, umacniać. Skąpe, urodził się niedawno, że potrzebuje stałej opieki ze strony dorosłych. Dziecko potrzebuje czasu, aby nakarmić, opiekę i higienę, aby ubierać się w wygodne rzeczy. Na przykład, czapki i kapelusze na okruchy mają swoje własne cechy. Są one uszyte z dzianiny i hipoalergiczne materiałów – bawełny, lnu, jedwabiu lub akrylu. Do nakrycia głowy nie wsunąć z głowy dziecka, najczęściej mają sznurek, pozwalając zachować czapkę lub kapelusz na główkę dziecka.

czapeczka wzór dla noworodka powinno być możliwe dokładne dopasowanie rozmiaru głowy, tak że na produkcie nie tworzą niechcianych zagnieceń, które mogą uszkodzić delikatną skórę okruchy. Nawiasem mówiąc, z tego samego powodu wszystkie małe rzeczy, która jest dzieckiem, a kto jest w bezpośrednim kontakcie z jego małym ciele, szyte na przedniej stronie seamy. Cap, dziania związane, nie może mieć szwów w ogóle dziewiarskich pozwala uzyskać niezbędne elementy konfiguracji bez nich przez odejmowanie i dodawanie pętli i provyazyvaniya kilku pętli w jednym.

tradycyjna czapka

Wzory maski mogą być różne, ale tradycyjna czapka uszyta jest na cztery części:

 • Część potylicznego;
 • przodu taśmy;
 • opasek.

Zmierz głowa dziecka jest możliwe za pomocą metra krawieckiego. Do budowy tyłu konieczności zmierzenia odległości od tyłu ucha do ucha i wysokości główkę z koroną na początku szyi. Aby te wymiary na kartce papieru należy zbudować wzór zaokrąglone górne narożniki nasadka leży na głowę. Przednia taśma jest mierzona od szyjki okruchów na główce szyjki drugiego. Jak to jest konieczne, aby zmierzyć odległość od górnej części czoła. Dla tych wymiarów jest skonstruowany przednią maską paski wzór, ale lądowanie na przedniej linii sprawia, że małe skosy po obu stronach. выглядит так, как на картинке. czapeczka dla noworodka wzór wygląda tak jak na zdjęciu.

Na tym rysunku:

 • oraz – tylna połówka;
 • B – Przednia część taśmy ze wskazaniem podcięcia;
 • w – tak wspomina udział w rozszerzonej formie;
 • g – jest jak przedni pas w stanie rozłożonym.

Jest to łatwe do zmiany wzoru, podstawiając indywidualne rozmiary noworodka.

Piękno i wygoda

Wydawałoby się, że noworodek pipsqueak nie rozumie piękno, najważniejszą rzeczą do niego został zaspokojony, ciepłe, wygodne. Ale dorośli wiedzą, że czegoś nauczyć dziecko trzeba mieć dobry pierwszych dni życia. W tym pomóc i drobiazgi na okruchy. Deseń tradycyjnej maski może być uzupełniony z haftem – koronki bawełnianej. Jego szyje, prisbarivaya szew związek dwie główne części. Choć nie rzucił na skraju szycia maski będzie również wyglądają bardzo słodkie. Można ukryć szew łączący przednią pod skośnym satynowej Bakey, co otorachivayut produktów krawędzi i uczynić więzi.

Wariacje na masce

Wzór czapkę dla noworodka – niekoniecznie sąsiaduje z małym łbem z więzów. Wielu rodziców woli ozdobić swoje okruszki w dzianych kapelusze i czapki. Dla takiego nakrycia głowy pasuje bawełnianą koszulkę.

Wzór czepce, czapki dla pozostaje prosty. Budować, to można:

 • zmierzyć obwód głowy z dzieckiem;
 • zmierzyć odległość od brwi się przez górną część szyjki;
 • Obwód głowica podzielona na pół – będzie szerokość wzoru;
 • wielkość drugi jest podzielony na pół – to wysokość wzoru;
 • na podstawie otrzymanych danych budować prostokąt dodając 1,5-2 centymetrów wolność dostosować dopasowanie;
 • Zaokrąglone rogi w celu dopasowania do łbem;
 • długi dodać 5-7 centymetrów – do tuck, który pomaga regulować ilość czapki.

Taka nasadka jest zszywane z dwóch warstw dzianiny o miękkość. Jeśli nasadki dwuwarstwowej, szwy są ukryte między warstwami, a jeśli jednej warstwie, jeśli dziecko jest bardzo małe, to lepiej, aby się szwy. A jeśli dziecko jest już komfortowo trzymając głowę, a jego skóra jest już mniej delikatne, można uszyć czapkę na wszystkich zasad – aby szwy wewnątrz. Wzór powinien być ustawiony tak, że produkt jest przeciągany szerokości.

Cap, który będzie wyglądać dobrze na okruchy, po rozpoczęciu rogu wzór zaokrąglenia pririsovyvat wydłużony ogon. To pozwala dostosować rozmiar kapelusza, jeśli krawat nie jest zbyt luźno, węzeł.

czapka wzór wygląda.

Linia A-B oznacza początek prostej nasadki porcji. Prostrachivaya wzór, nie zapomnij schować w rozmiarze 5-7 centymetrów.

Nie szyć, tak aby połączyć

Wiele matek i babć z pojawieniem się okruchami w świat zastanawia się, jak uszyć czapkę. Ale najpierw nakrycia głowy dziecko nie musi być tylko haftowane, bo może i krawat. Cap, dziania związane, może być subtelna i delikatna, i może być trochę grubsze na chłodniejsze dni. Dzieci mogą potrzebować Cap-cap, który posiada tzw cięcia pingwina. Składa się z trzech części. Średnia cap toe działa na czole, a pozostałe dwa pokrycie uszy, chroniąc dziecko przed przeciągami. Schemat dziewiarskich kapelusz jest wyjątkowy, można go łatwo przekształcić w wielkości i służą do tworzenia czapki dla dziecka w każdym wieku.

Potrzebne będą:

 • dzieci przędzy (odwijane powinien zawierać 50 g 216 metrów nici);
 • Igły №2.

Dial 109 pętle. 1 rzędu dzianiny pętle twarzy. Następny dzianina na życzenie – twarzy lub bełkot ściegu, Stockinette lub podwiązka ściegu – wszystkie takie same. Ale drutach każda liczba parzysta powinna być następująca: pętla 1 koralik, 1 add skrzyżowane z ciągnięcie, * 16 pętle głównych dzianin, 3 pętle z łożem przeciągania, 16 pętli pierwotnej kryciem, 1 Dodaj przekreślonego od przeciągania, 1 oczko podstawowej dzianiny, 1 add skrzyżowane od przeciągania * z * na * być powtórzone raz, a następnie 16 dzianiny pętle dzianiny rdzeń 3 odjąć główną pętlą 16, jeden dodatek skręcone z przeciągarki. Wszystkie pętle zamknąć się w tym samym czasie, 15 cm od krawędzi dziania. Szyć szew z powrotem, a następnie wszystkie połączenia do montażu w spójną całość, jak płatki kwiatów. Z bocznych nóg można wybrać pętli, na przykład, 3 i 3 i do połączenia z zasadą szydełka opasek czapka długości 14 cm.

Taka nasadka może być połączony z barwionego przędzy – otrzymuje paski.

Szyć i robić na drutach rzeczy noworodka – śmieszne, ponieważ małe dzieci są tak słodkie i eleganckie garnitury, stworzony przez kochające ręce, wygląda pyszne!

Powodzenia!