668 Shares 4569 views

Jak zwiększyć krzepliwość krwi?

Krzepliwości krwi – dość skomplikowany proces wieloetapowy, w których główną rolę odgrywa enzymów. Z braku konkretnych wskaźników krzepnięcia białko pogorszeniu. Może to wskazywać na obecność choroby i pogorszenia całego organizmu. Aby promować krzepliwości krwi, trzeba najpierw zbadać i określić przyczynę choroby. Po tym, ekspert będzie wybrać najlepszą metodę leczenia.

Słaba krzepliwość krwi: Możliwe przyczyny

W normalnych krzepnięcia spełnia specyficzne białka – fibrynogen, który bierze udział w tworzeniu się skrzepów fibrynowych. Wpływ na poziom tej substancji może być wiele czynników. Główne przyczyny tego stanu patologicznego nazywane specjalistów następujących wariantach:

 • zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby (rak, choroby zakaźne);
 • wadliwe działanie układu odpornościowego;
 • DIC (patologia hemostazy);
 • trombofilii;
 • niedokrwistość z niedoboru żelaza;
 • trombocytopenia;
 • Niedobór witaminy;
 • skłonności genetycznych;
 • długotrwałe stosowanie leków z grupy antykoagulantów, inhibitory angiogenezy.

Na naruszenie procesu takiego jak krzepnięcie krwi, są częste krwotoki z nosa, nieodpłatne siniaki na ciele. Jednym z objawów jest również krwawienie z dziąseł. Z pomocą leków efektów ogólnoustrojowych i lokalnych może zwiększyć krzepliwość krwi. Przepisują takie leki muszą być lekarz po postawieniu diagnozy. Jest to obowiązkowe, aby przekazać pacjentowi powinna wykonywania testów laboratoryjnych i USG wątroby wykluczyć rozwoju marskości.

Co jeśli słaba krzepliwość krwi?

Pacjenci, u których rozpoznanie historii, powinien wiedzieć, jak chronić przed rozwojem różnego rodzaju powikłań. Biorąc żadnych leków lub testowych receptur tradycyjnej medycyny dla siebie jest bardzo niepożądane. Tylko aby dowiedzieć się przyczyny odchylenia i uzyskać poradę medyczną na leczenie należy rozpocząć terapię.

Poza badaniami medycznymi i należy zwrócić uwagę na system zasilania. Jedzenia niektórych pokarmów może pomóc zwiększyć wydajność krzepnięcia krwi. Negatywna psycho-emocjonalny stan i naruszenie prawidłowego odżywiania prowadzi do zmian w preparacie fibrynogenu białka.

leczenie lekami

W zależności od etiologii patologicznego stanu specjalisty pacjenta określa pewne leki, które zwiększają krzepliwość krwi. Leki te obejmują:

 • koagulantów – bezpośredni wpływ na wytwarzanie fibrynogenu ( „Vikasol” „trombina”);
 • leki syntetyczne, które zwiększają krzepliwość krwi (kwas aminokapronowy);
 • środki, które stymulują powstawanie skrzepów krwi (chlorek wapnia) ;
 • produkty zwierzęce ( "Aprotynina", "pantripina");
 • leki syntetyczne, które obniżają przepuszczalność ścian naczyniowych ( „Rutyna”, „Androkson”);
 • Ziołowe preparaty, które zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych (pokrzywy, arniki).

Przed zastosowaniem każdego leku, należy dokładnie przeanalizować podsumowanie i upewnij się, nie ma żadnych przeciwwskazań.

Lek „Vikasol”

środki przeciwkrwotoczny zwiększające krzepliwości krwi, protrombiny w stanie ustalić produkcji w wątrobie i zwiększają wytwarzanie czynników krzepnięcia krwi. Oznaczają takie leki muszą lekarz określa odpowiednie dawkowanie i czas trwania leczenia dla konkretnego pacjenta.

Hemostazy lek „Vikasol” odnosi się do działań pośrednich koagulantów i przypisać do zwiększenia krzepliwości krwi. Ten preparat witaminy, który jest analogiem (syntetyczny, rozpuszczalny w wodzie), witaminy K. składnik aktywny w kompozycji jest menadion wodorosiarczynu sodu (15 mg). Lek jest dostępny w postaci iniekcji, tabletek.

świadectwo

Preparat ten może być stosowany jako część leczenia krwawienia z macicy, choroby krwotocznej (w tym u noworodków), krwotok.

Wskazania do „Menadion” oznaczenia są również następujące warunki:

 • częste krwawienie z nosa;
 • Witamina K hipowitaminozę;
 • zapalenie wątroby;
 • krwawienie podczas zabiegu;
 • marskość wątroby.

Do zapobiegania leków krwawienia przewidziany dla długotrwałego leczenia z lekami przeciwzakrzepowymi i kobiet ciężarnych w ostatnim trymestrze ciąży.

Preparat „Rutyna”

Leki, które zwiększają krzepliwości krwi grupy flawonoidów wywierać działanie terapeutyczne przez skrócenie naczyń kapilarnych. Jednym z takich leków jest „rutynowe”. Substancja czynna – rutozyd – wypełnia niedobór witaminy P, wzmacnia ściany naczyń zmniejsza stan zapalny i obrzęk. Lek jest dostępny w postaci tabletki, a proszek, który zawiera 20 mg rutozyd.

Lek będzie skuteczny w różnych stanach patologicznych: hemoroidów, brak witaminy P, lymphostasis, zakrzepowego zapalenia, przewlekła niewydolność żylna, skazę krwotoczną. Dzień pokazano trzy razy, aby „rutynowych” 20-50 mg na raz.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Lek jest zabronione przypisać kobietom w ciąży w pierwszym trymestrze ciąży, a także u pacjentów z nadwrażliwością na składniki w preparacie. Efekty uboczne to ból głowy, reakcje alergiczne skóry, zgaga, biegunka, odbijanie rozwijać w rzadkich przypadkach.

Przepisy tradycyjnej medycyny

Zapobiec krwawienie zmiany chorobowe skóry, aby pomóc roślin. Krzepnięcia krwi zwiększa ziół stosowanych do wytwarzania wywary, płyny i kompresuje.

Koniecznym obiekcie krwawnika. Roślina ma pozytywny wpływ na naczyniach krwionośnych, hamuje proces zapalny, który przyspiesza regenerację tkanki. Suche trawy (15 g) zostaje napełniony ciepłą wodą (200 ml) i ogrzewano do wrzenia przez 15 minut. Po tym, bulion musi nalegać, filtr i wziąć 1 łyżka. łyżka przed posiłkami trzy razy dziennie.

Jeżeli którykolwiek krwawienie jest przydatna do podjęcia wywar z pokrzyw. Aby uczynić go, trzeba wziąć 10 gramów suszonych ziół i zalać filiżanką wrzącej wody. Zaparivayut pić przez 20 minut, następnie odsączono i rozpuszczono 3 razy dziennie za pomocą łyżki stołowej.

Promowanie krzepnięcia krwi pomocy Arnica. Lek jest oparty na kwiaty rośliny można kupić w postaci kropli lub przygotować napar w domu. W kubka wrzącej wodzie (200 ml), należy wziąć 2 łyżki. łyżki suszonych kwiatów i zaparivat przez 40 minut. Take 1 łyżka. łyżka 2-3 razy dziennie.

dieta

Eksperci zalecają, aby uwzględnić w diecie pokarmów, które zwiększają krzepliwość krwi. Są to szpinak, kapusta (papier i kolorowe), kukurydza, marchew, czerwonych owoców, banany, orzechy. Skorzystają wykorzystania kaszy gryczanej, fasoli, tłuszcz zwierzęcy, białe pieczywo, Leaver.

Aby promować krzepliwość krwi, te środki spożywcze muszą być obecne w codziennym menu. Dieta powinna być zmieniana. Produkty te powinny jedynie uzupełniać go. jedzenie dieta i przepisy kulinarne tradycyjnej medycyny w przypadku problemów z krzepnięciem krwi może pomóc ludziom, którzy mają przeciwwskazania do terapii medycznej. Ta metoda leczenia podtrzymującego jest całkowicie bezpieczny dla dzieci.