444 Shares 6985 views

Arduino Starter: instrukcje krok po kroku. Programowanie Arduino i projekty: od czego zacząć?

Arduino jest bardzo popularny projekt wśród wszystkich fanów. Powinien zapoznać się z nimi, a ci, którzy nigdy nie słyszeli o nim.

Czym jest Arduino?

Jak krótko opisać Arduino? Najlepsze słowa to: elektroniczny projektant. Arduino jest narzędziem, za pomocą którego można tworzyć różne urządzenia elektroniczne. W rzeczywistości jest to prawdziwa platforma obliczeniowa sprzętu uniwersalnego przeznaczenia. Może być stosowany do budowy prostych układów i wdrożyć dość skomplikowanych projektów.

Projektant na podstawie ich sprzętu, który jest karta wejścia-wyjścia. Aby zaprogramować płytę za pomocą języków, które są oparte na C / C ++. Nazywane są, odpowiednio, tworzenie / okablowania. Z grupy C są dziedziczone skrajną prostotę, dlatego, że są one bardzo szybko opanowane przez nikogo, a do zastosowania tej wiedzy w praktyce nie jest to dość istotny problem. Że rozumie łatwość obsługi, często mówią, że Arduino – Starter czarodzieje projektantów. Nawet dzieci mogą zrozumieć z „Arduino” deski.

Co to jest możliwe, aby zebrać?

Aplikacja Arduino dość zróżnicowane, może on być stosowany, ponieważ jest za pomocą prostego przykładu, który będzie zalecany na końcu artykułu, a na dość skomplikowanych mechanizmów, w tym robotów i manipulatorów, maszyn przemysłowych. Niektórzy rzemieślnicy zarządzać w oparciu o takie systemy, dzięki którym systemy tabletki, telefon, ochrona i monitoring domów, system „inteligentny dom” lub tylko komputery. Arduino-projekty dla początkujących, który może zacząć angażować się nawet ci, którzy nie mają doświadczenia, są w końcu artykułu. Mogą nawet być wykorzystywane do tworzenia prymitywne systemy wirtualnej rzeczywistości. Wszystko dzięki dość powszechnym składnikiem sprzętu oraz możliwości oferowane programowania Arduino.

Gdzie kupić składniki?

Uważany oryginalne komponenty wykonane we Włoszech. Jednak cena tych jednostek nie jest niska. Dlatego też wiele firm, a nawet osoby prywatne rękodzieło wykonane przez Arduino kompatybilnych urządzeń i elementów, które żartobliwie przydomek klonów wytwórczych. Przy zakupie tych klonów nie można powiedzieć z pewnością, że będą one działać, ale pragnienie, aby zapisać swoje typy.

Składniki mogą być nabywane lub w kompletach lub pojedynczo. Istnieją nawet już wstępnie przygotowane zestawy do montażu samochodów, helikoptery z różnymi typami sterowania lub statków. Ustawione, jak na zdjęciu powyżej, wyprodukowane w Chinach, będzie kosztować 49 $.

Aby uzyskać więcej informacji na temat sprzętu

Płyta Arduino jest prosty mikrokontroler AVR, która została szyte bootloader i ma co najmniej minimalne potrzeby portu USB-UART. Nadal istnieją ważne elementy, ale w artykule byłoby lepiej skupić się tylko na tych dwóch składników.

Po pierwsze, mikrokontroler, mechanizm zbudowany na schemacie, w którym program znajduje i rozwijane. Programy mogą wpływać na prasowanie, sygnały z tworzenia elementów (rezystory, tranzystory, czujniki, itp …), itp Ponadto czujniki mogą być bardzo różne w zależności od ich zamierzonego stosowania .. światło, temperatura, przyspieszenie, ciśnienie, odległość, przeszkody i T d., a urządzenia wyświetlające, które mogą być wykonywane z wykorzystaniem prostych elementów z diod LED i tweeters do skomplikowanych urządzeń, takich jak wyświetlacze graficzne. Ponieważ siłowniki są uważane silniki, zawory, przekaźniki, serwomechanizmów, elektromagnesy, i wiele innych, które wymienia się bardzo długo. Z coś z tych list MK działa prawo, poprzez podłączenie przewodów. Dla niektórych mechanizmów potrzebne adaptery. Ale jeśli naprawdę rozpocząć projektowanie, będzie trudno się oderwać. Teraz pomówmy o programowaniu Arduino.

Aby uzyskać więcej informacji na temat procesu programowania

Już gotowy do pracy na programie mikrokontrolera o nazwie firmware. To może być jeden projekt, a projekty Arduino, więc każdy firmware jest pożądane, aby zapisać w osobnym folderze, aby przyspieszyć proces poszukiwania odpowiednich plików. Jest szyte na krysztale za pomocą specjalistycznych urządzeń MK: programistów. A następnie „Arduino” ma jeszcze jedną zaletę – nie trzeba programista. Wszystko odbywa się tak, że programowanie Arduino dla początkujących jest łatwe. Kod napisany może być załadowany do MC za pośrednictwem kabla USB. Osiągnęliśmy to zaleta nie jest jakaś wbudowanym programatorem zaliczki i spetsproshivkoy – bootloader. Bootloader jest specjalny program, który rozpoczyna się natychmiast po podłączeniu i słuchania, czy są jakieś polecenia, jeżeli kryształ czy nie Arduino projekty migać. Od wykorzystanie bootloader pojawia się kilka bardzo atrakcyjnych zalet:

 1. Stosując tylko jeden kanał komunikacji, który nie wymaga dodatkowego czasu. Zatem Arduino projekty nie wymagają, aby połączyć różne przewody, a tam jest zamieszanie w ich użyciu. Aby pracować na tyle skutecznie z kabla USB.
 2. Ręce krzywa ochrony. Doprowadzić do cegieł mikrokontroler stanie przez bezpośrednie firmware jest dość łatwe, znacznie szczep nie jest konieczne. Podczas pracy z bootloadera do potencjalnie niebezpiecznych ustawień, nie dostaniesz (poprzez rozwój programu, oczywiście, można przełamać wszystko). Dlatego Arduino dla początkujących to nie tylko z punktu widzenia, który jest przejrzysty i łatwy w użyciu, nadal unika niepotrzebnych wydatków pieniężnych związanych z braku doświadczenia w pracy z nimi, człowiek.

Projekty zacząć

Kiedy masz zestaw, lutownicy, kalafonia i lutować nie powinno być tak kształtować bardzo skomplikowanych wzorów. Są, oczywiście, można oślepiać, ale szansa na sukces w Arduino Starter dość niska w złożonych projektach. Szkoleń i „Getting” ręce można spróbować wdrożyć kilka prostych więcej patelnie, które pomogą w zrozumieniu interakcji pracy i „Arduino”. Począwszy od pierwszych kroków w pracy z Arduino dla początkujących może być wskazane, aby wziąć pod uwagę:

 1. Tworzenie migająca dioda LED, która będzie działać poprzez „Arduino”.
 2. Podłączenia osobnego przycisku „Arduino”. Kiedy można to zrobić tak, że przycisk może regulować blask LED z №1.
 3. Podłączenie potencjometru.
 4. Sterowanie serwo.
 5. Łączyć i pracować z trójkolorowym LED.
 6. Połączenie elementu piezoelektrycznego.
 7. Podłączenie fotorezystu.
 8. Podłączyć czujnik ruchu oraz sygnały o swojej pracy.
 9. Łączenie wilgotności lub czujnik temperatury.

Projekty na przyszłość

Jest mało prawdopodobne, że jesteś zainteresowany w „Arduino” w celu połączenia poszczególnych diod LED. Najprawdopodobniej są przyciągane przez możliwość stworzenia swojego samochodu, RC łodzi lub latający helikopter. Takie projekty są złożone w ich realizacji, wymagają dużo czasu i wytrwałości, ale stosując je, można dostać to, co chcesz: cenne doświadczenie przy projektowaniu Arduino dla początkujących.