350 Shares 5260 views

Lee Haney – osiem razy zwycięzcą turnieju, „Mr. Olympia”

W każdym sporcie, ma swoich wybitnych ludzi, którzy osiągnęli najlepsze wyniki. W kulturystyce dzisiaj największy sukces osiągnięty Lee Haney. Amerykański kulturysta był w stanie pobić rekord słynnego sportowca Arnolda Shvartseneggera, który wygrał 7 razy z rzędu tytuł „Master of Olympia”. Haney wygrał najbardziej prestiżowy tytuł w zawodowej kulturystyce 8 razy z rzędu.

biografia

Kolejny mistrz świata ośmiu czas urodził 11 listopada 1959 roku w Spartanburg, Południowej Kalifornii, USA. Jego ojciec pracował jako kierowca, matka była gospodynią domową. Na Haney ma brata i dwie siostry.

Lee zaczął angażować się w sport od dzieciństwa, i zaangażował się w kulturystyce od lat szkolnych. Podczas studiów był w drużynie piłkarskiej swojej szkoły. Lee Haney poznał swoją przyszłą żonę w drugiej klasie. Od tego czasu byli przyjaciółmi i pobrali się w przyszłości. Sportowiec ma dwoje dzieci, Joshua i Olympia.

body-building

Lee Haney w konkurencyjnych lat był wybitnym sportowcem. Pracował nad swoim ciałem metodą, zgodnie z którym szczególną uwagę zwraca się na rozwój mięśni pleców. W związku z tym resztę mięśni miał inne standardy rozwoju. Pomimo swoich niewielkich ramion, z których wszystkie były doskonale rozwiniętych w stosunku do innych grup mięśniowych, Haney wprowadził świat do nowego stopu po raz ulgi i sportowych proporcjach. atutem w niej było mięśnie pleców. Poprosił nową modę wśród sportowców. Po przemówieniach Haney w turnieju, „Mr. Olympia” było niepisana zasada, że aby wygrać w przypadku trzeba mieć w pierwszej kolejności silne szerokie plecy.

postuluje Haney

Wielu sportowców próbowali pokonać świat Haney w swojej grupie mięśni korony, ale nie mógł. Twierdzi on, że pozytywne nastawienie – jeden z najważniejszych założeń podczas treningów. „Podczas ćwiczeń, możemy naładować pozytywną energię” – powiedział Haney. Uważa on, że taka postawa jest podstawą do osiągania dobrych wyników. Trening Lee Haney, który nie przyniesie mu żadnych istotnych urazów w karierze, drugi składnik sukcesu jest brak kontuzji, że to bezpieczny trening. Dla każdego profesjonalnego sportowca uszkodzenia jest nieunikniona, ale Haney był w stanie ich uniknąć.

szkolenie

Podstawą szkolenia kulturysta była „piramida”. Jego znaczenie polega na tym, że ćwiczenia powinny być prowadzone ze stopniowym obciążeniu, to znaczy od małych do dużych wagi. W ostatnim podejściu, masa powinna być maksymalna. Gdy sportowiec został poproszony o tym, jak on opracowany tak potężną powrotem bez pojedynczej szkody, Haney powiedział: „najbezpieczniejsze podejście. Zadaniem szkolenia – w celu stymulowania wzrostu mięśni, a nie je łamać. Ten ostatni może się zdarzyć, jeśli pierwsze podejście do podejmowania nadmiernego ciężaru. Pod dużym obciążeniem jest zazwyczaj więcej niż to konieczne. "

Innym ważnym składnikiem sukcesu Lee Haney to specyficzny system szkoleń. Wszystkie ćwiczenia on podzielony na rytmiczne i dla wzrostu mięśni. Zawodnik uważa, że powinny one być przeprowadzane jeden po drugim, ponieważ może to zmniejszyć ryzyko kontuzji podczas treningu. ćwiczenia podstawowe znacznie przeciążenia więzadeł, więc muszą być zmieniane z zapalniczki, aby uniknąć ewentualnych problemów zdrowotnych w przyszłości. W treningu kopię ćwiczenia rytmiczne, powiedział pchnięcie w dół na bloku i pchnięcia do brzucha siedząc i stymulując – pchnięcie sztangę lub hantle na stoku.

kariera

Pierwszy sukces przyszedł do Haney w 1979 roku, kiedy stał się Młodzieżowym Championem w turnieju, „Mr. America” i „Ameryka pan Talley.” Pierwsza część w „Olimpii” (1983) turnieju była bardzo udana – Haney zajął trzecie miejsce, aw kolejnych ośmiu zdobył tak, że uwiecznił jego nazwisko w historii tego sportu. Po tym, postanowił zakończyć udział w konkursie. Jednak kariera budowniczy Lee końcowy nie zostawił sportu. Dziś jest znany jako profesjonalny trener, szkolenia wielu sportowców w skali globalnej i aktywną osobą publiczną.

Haney teraz

Znany kulturysta jest członkiem Akademii Stanów Zjednoczonych i Międzynarodowej Federacji kulturystyki, a od grudnia 1998 roku – członek Rady Prezydenckiej w kulturystyce i fitness. Jest szanowaną osobą, która cieszy się autorytetem wśród kolegów kulturystów. Nawet na 54 lat Lee Haney, antropometryczne dane , które dwadzieścia lat temu przyniósł mu zwycięstwo w prawie wszystkich turniejach, zachowane herkulesowego figurę. On jest właścicielem dwóch centrów fitness w mieście Atlanta, które mogą prowadzić pełne trenujących sportowców poważny poziom.

Otrzymał wyższe wykształcenie poręczny Haney: stał się założycielem bazy turystycznej swobodnego dzieci „żniwa” w pobliżu Atlanty. W 1994 roku Lee kupił farmę 40 akrów obok jego domu i przekształcił go w obozie dla dzieci wszystkich ras i narodowości. Na jego terytorium zbudowany zoo, więc dzieci nie tylko wypoczynek na świeżym powietrzu, ale można również studiować ptaki i zwierzęta, które na pewno jest dobre dla ich rozwoju.