228 Shares 2768 views

Choreograf – co to za zawód? Choreograf: Historia zawodu, plusy i minusy

To nie ma znaczenia, kto wykonuje pracę konkretnego tańca, ruchy w tańcu muszą być wykonywane płynnie. Choreografowie pracy z tancerzami szlifować taniec, nadać mu logiczny wniosek. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania: kto jest choreografem? Choreograf – opis zawodu, jego zalety i wady?

Historia wystąpienia zawodu

Taniec odnosi się do manifestacji kreatywnych ludzi. Może to być różnice w ruchach temporitme, kostium. W dawnych czasach tańce różniły się także osiedli. Zwykli ludzie po ciężkim dniu wakacji, taniec z tanecznych tańców. Przedstawiciele szlacheckich, aby rozjaśnić swój wolny czas, zaproszeni tancerze.

Historia choreograf zawód stwierdza, że pojawiła się w XII wieku. W tym czasie stało się modne tańce dworskie maniery, które wzięło udział w dużej liczbie par tańczących. opinia publiczna może wpływać fakt, jak pięknie i gładko wirujący taniec swoich wykonawców.

Głównym zadaniem choreografów czasie było przeszkolenie przedstawicieli znać podstawowe ruchy taneczne i maniery podczas tańca.

Główne obowiązki

Choreografia – sztuka tańca. Jeśli weźmiemy pod uwagę tłumaczenie słowa z języka greckiego (tanecznej, opisać), można rozszyfrować jako zapis ruchów tanecznych przy pomocy specjalnych alegorii. Rozwój ruchu danych i tworzenie na ich podstawie całej pracy jest podstawowym obowiązkiem profesjonalny choreograf.

Zawód choreograf (plusy i minusy ludzi pracujących, którzy przerwali jej wyboru, zostaną omówione w dalszej części tego artykułu) polega na ustawieniu nie tylko taniec, ale także sale koncertowe, występy baletowe. Głównym celem jest stworzenie choreograf pełen piękna i wyjątkowości kompozycji tanecznej.

Przedstawiciel zawodu rozdziela między tancerzy konkretnych obrazów, przeznaczonych do realizacji w tańcu, biorąc pod uwagę zdolności i charakter każdego członka zespołu tanecznego. On patrzy na muzykę w tle i kostiumów.

Ponadto, choreograf odpowiedzialny za techniczną realizację ruchów tanecznych. Musi mieć zdolność do tworzenia taniec oparty na idei nie tylko ich, ale również na podstawie najlepszych praktyk z rówieśnikami.

Zawód choreografa łączy w jednej osobie: tancerze, profesjonalna wiedza o sztuce tańca, guru wszystkich rodzajów sztuki, jak również uznanych intelektualistów.

Rodzaje i zakres

Rozróżniać główne rodzaje pracy choreografów:

 1. Skrypt taniec przygotowanie, udział w dyskusji uprzedniej zgody.
 2. Prowadzenie odlewniczych tancerzy.
 3. Wybór muzyki, strojów, dekoracji.
 4. Koordynować swoją pracę z osobami bezpośrednio zaangażowanymi w proces tłumaczenia scenariusza tańca w życiu.
 5. Udział w przeglądzie grup tancerzy i jeden.
 6. Wizyta prób, występy grup tanecznych do publiczności.
 7. Trzymając lekcje tańca

Zakres działań przedstawicieli zawodu jest dość obszerna. Mogą być zastrzeżony w firmach tańca, teatru muzycznego, opery i baletu, w telewizji, na planach filmów i programów telewizyjnych na statkach przewożących turystów, a nawet na wybiegach.

Choreograf zawód ma pewne specyfiki. We wszystkich gatunkach, niezależnie od liczby tancerzy, każdy poszczególny zespół zarządzany przez jednego choreografa. Dzięki tej konkurencji, aby osiągnąć sukces i sławę w dziedzinie choreografii i oryginalnych twórczych profesjonalistów, trzeba mieć podejście do realizacji swoich pomysłów.

cechy osobiste

Choreograf, który odbędzie się w wybranym zawodzie powinien mieć zestaw pewnych cech osobowych:

 • On potrzebuje doskonałą znajomość teorii sztuki tanecznej, aby być zawodowym tancerzem.
 • Ważne jest, że członkowie zawodu został obdarzony doskonałych umiejętności organizacyjnych.
 • Osoba ta powinna być rozrywkowy, w stanie stworzyć i utrzymać kontakty nie tylko tancerze, ale także z dużą liczbą osób, z którymi kojarzy się ze względu na specyfikę ich pracy.
 • Choreograf musi być w stanie analizować i wykorzystywać w doświadczeniu kolegami pracy, dekorowanie własną interpretację.
 • Choreograf zawód wymaga doświadczenia świata sztuki, poczuć rytm i zrozumieć muzykę.

Zalety tego zawodu

Plusy choreograf zawód obejmują pewne aspekty:

 • Zakres działalności choreograf daje mu okazję do zapoznania się z kreatywnych osób interesujących miejsc. najwyższy poziom tancerza może pracować w dowolnym kraju na świecie, nawet bez znajomości języka.
 • Ciągła motywacja i realizacja nowych pomysłów. Choreograf zawód pozbawione nudy i rutyny.
 • Pobyt w dobrej formie fizycznej. Specyfika pracy nie pozwala profesjonalnych tancerzy, aby uzyskać dodatkowy ciężar.
 • Okazja, aby zobaczyć nowe kraje.
 • otwierając perspektywę własnej szkole.

wady zawód

O zawodzie choreografa, można powiedzieć, że wraz z zaletami, ma również pewne wady.

 • Przedstawiciele tego zawodu nie są odporni na różnego rodzaju urazy.
 • Codzienne występy i próby mogą spuścić wytrzymałość i energię choreografa.
 • Trudno jest być popyt w zawodzie po 35 latach. Czasami prowadzi to do uczuć i depresji.
 • Często choreografowie poświęcić cały wolny czas, i to jest obarczona problemami w życiu osobistym.

Porady dla tych, którzy zdecydowali się połączyć swoje życie z choreografią

Aby zostać choreografem, należy wypełnić dziewięć lub jedenaście klas kompleksowego szkoły, uzyskać świadectwo ukończenia szkoły średniej klasowej sztuki choreografii. Wnioskodawcy, którzy byli członkami kręgu tańca lub po prostu nie może sobie wyobrazić swojego życia bez tańca, choreograf zawód też może złożyć.

Konieczne jest, aby starannie przygotować się do wejścia. Szczególną uwagę należy zwrócić na tańcu klasycznym, aby pokazać posiadanie komisji rekrutacyjnej jego techniki i jego muzykalność.

Aby móc wyzwolić swoją twórczą zasięg, trzeba doskonalić swoje opanowanie ludowej, historycznej, domowych i innych tańców, ponieważ Izba Egzaminatorzy mogą zaoferować przedstawiać ruch, szkice i kombinacji różnych stylów tanecznych.

W niektórych szkołach są również zobowiązani do przekazywania wywiad. Aby pomyślnie przejść je, konieczne jest, aby mieć dobre informacje na temat sztuki, literatury i historii choreografii.

Niesamowite i ciekawy zawód choreografa otwiera wiele perspektyw dla tych, którzy opanowali jego zawiłości doskonale.